Google Currents ve Google Reader


11

Aynı işlevselliği yapıyor gibi görünüyorlar ... Gördüğüm tek fark, Currents düzeninin bir dergi gibi olması. Reader aboneliklerimi Currents'a aktarabilirim.

İkisi arasındaki fark nedir? Birini diğerinin üzerinde kullanmak için herhangi bir neden var mı? Akımlar Reader'ın yerini alıyor mu?

Yanıtlar:


8

Google Reader, bulut tabanlı bir özet akışı okuyucu hizmetidir . Bu hizmetin üstünde, kullanıcı için kullanıcı arabirimi olarak birçok uygulama vardır. Ör- Resmi Google Reader uygulamaları (Web, Android), Feedly (Firefox, Android) vb.

Google Currents, Android ve iOS için kullanılabilen bir ön uç dijital dergi / gazete dağıtım uygulamasıdır (bulut senkronizasyonu ile) (henüz web arayüzü yok). Google Currents yayınları okuyabilir, ancak bunun için tasarlanmamıştır. Google'ın buna bağlı bir vizyonu var: Normal dijital beslemenin ötesinde gerçek dijital dergi / gazete dağıtımı! Farkları görün:

 • Feed yayıncılarının son uygulamada içerik görüntüleme kontrolü yoktur, ancak Currents yayıncılarının sahip olduğu. Akımlarını bölümlere, alt bölümlere bölebilirler. Onlar bu dijital dergi vb düzenine karar verebilir. Sadece güzel görünümlü dergi arayüzü .. daha fazlası. Google Reader ile senkronize olan Feedly, dergi arayüzü de sağlar, ancak gerçekten bir dergi değildir. Gerçek dünyadaki dergi okuma deneyiminizi düşünün.

 • Akımlar prim olabilir. Mevcut yayıncılar Google Reader ile mümkün olmayan ücret alabilir. Bir premium özet akışı kavramı olsa da (nadirdir), Google Reader yalnızca abone olabilir. Ancak, Google Currents bunun için pazar yeri olabilir.

Google Currents, farklı bir şey olduğu için Google Reader'ın yerini alamaz. Elle oluşturulan dijital yayınlara özel bir ilginiz yoksa Google Reader'a gidin. Web, Windows, Mac, Ubuntu vb. Google Reader API'sı sayesinde binlerce arayüz seçeneğiniz olabilir. Ve evet, kendi feed DJ'inizi (Google Currents ile mümkün değildir) oluşturmak için Google Reader'daki feed'leri her zaman karıştırabilirsiniz.


7

Google okuyucu

Google Reader, web'de okuduğunuz tüm ilginç blogları ve web sitelerini toplamak, okumak ve paylaşmak için Web tabanlı bir araçtır.

Google tarafından 7 Ekim 2005'te yayınlandı ve 17 Eylül 2007'de beta statüsünden mezun oldu. JavaScript'in etkin olduğu herhangi bir modern web tarayıcısında kullanılabilir.


Daha fazla bilgi için:


Google Akımları

Google Currents, yüksek hızlı ve çevrimdışı okuma için tabletinize ve akıllı telefonunuza güzel dergi benzeri sürümler sağlayan bir APP'dir.

Google tarafından Aralık 2011'de piyasaya sürüldü, şu anda Android ve iOS cihazlar için kullanılabilir.


Daha fazla bilgi için:


Sorularınızı cevaplamak için

İkisi arasındaki fark nedir?

R: En büyük fark, Google Currents'ın tabletinize veya akıllı telefonunuza yüklenecek bir APP olması ve Google Reader web tabanlı bir uygulamadır.

Birini diğerinin üzerinde kullanmak için herhangi bir neden var mı?

R: Bunun başlıca nedeni, Google Current'ın şu anda tablet ve akıllı telefonlar için kullanılabilmesidir, web tabanlı bir uygulama olan Google Reader, JavaScript'e hazır bir web tarayıcısı olan her cihazda kullanılabilir.

Akımlar Reader'ın yerini alıyor mu?

R: Google Currents'ın Google Reader'ın yerini aldığına dair herhangi bir belirti bulamadık. Google Currents, feed'lerinizi Google Reader hesabınızdan kabul edebildiğinden, bunun tam tersi gerçekleşiyor gibi görünüyor. Google Currents'ı, web tarayıcısına ihtiyaç duymadan özet akışlarını okumak için daha esnek bir yol olarak düşünün.


Reader APP ve Currents APP

Bu yanıtın yorumunda bir Currents uygulaması ve bir Reader uygulaması olduğunu belirttiniz. Evet, var ve ben bunu bilmiyordum.

Farkları karşılaştırmak için yeni yüklendi:

 • Okuyucu APP:

  Sadece yeni bir "yüz" ile sade eski moda bir RSS beslemesi olmaya devam ediyor.

  Gönderen mobil ve standart web arayüzü arasında farklar (Google Destek)

  Mobil arayüz standart web arayüzüyle aynı aboneliklere erişir ve mobil cihazınızda okunan öğeler de standart arayüzde okundu olarak işaretlenir. Benzer şekilde, web'de okunan öğeler mobil arayüzde okundu olarak işaretlenir. Tek fark, mobil cihazınızdan abonelik ayarlayamamanızdır.

 • Akımlar uygulaması:

  Doğrudan RSS yayınları eklemek yerine Google'ın ortak olduğu 150'den fazla yayıncıdan öne çıkan siteler ekleyebilirsiniz. Bunlar arasında Forbes, TechCrunch, AllThingsD, Huffington Post, ABC News, Al Jazeera ve The Guardian sayılabilir.

  Google Reader hesabınızdan İşletme, Tasarım, Bilim ve Teknoloji, Spor ve RSS akışlarınız gibi diğer öne çıkan konulardan siteler seçebilirsiniz.

  Ayrıca, bir Google Producer olabilir ve Google Currents'a kendi içeriğinizi ekleyebilirsiniz.


1
Bir Currents uygulaması ve bir Reader uygulaması var (ve tarayıcıyı Gmail, Haritalar, Youtube gibi de kullanabilirsiniz) ... her ikisi de hemen hemen aynı şeyi yapıyor. Google'dan her iki uygulamanın da aynı şeyi yapmasını garip buldum, ancak Reader'ın bir bilgisayarda kullanabildiğiniz için daha esnek olduğunu görüyorum.
Jack

@Jack Cevabımı güncelledim, yorumda bahsettiklerinizle ilgili açıklamamı görmek için Reader APP vs Currents APP bölümüne bakın.
Zuul

Hmm şimdi bahsettiğinize göre, "Okundu olarak işaretle" işlevini düşünmedim. Sanırım Currents gönderileri okundu olarak işaretlemiyor. Reader, Gmail ve Takvim widget'larına çok benzer bir widget'a sahipken, Currents içermez. Currents uygulaması çok daha güzel görünse de (alt bölümlerinizdeki yeni gönderilerin görüntülerinin kaydırılmasıyla), Reader geleneksel kaydırma yaparken yan yana kaydırarak bir kitap gibi okumalısınız. Gerçi çoğunlukla kullanıcı arayüzü farklılıkları gibi görünüyor. Cevap için teşekkürler.
Jack

Sen edebilir okuyucu uygulamasından yeni abonelikler ekleyin. Gördüğüm gibi, akımlar çok fazla zamana sahip insanlar için: Daha sonra okumak için yıldızların oynadığı okuyucu uygulamasını kullanarak 3 dakikada 200 öğeden geçebilirim.
RR

0

Google Currents hakkında ekleyebileceğiniz bir diğer önemli şey, abone olduğunuz şeye bağlı olarak, telefonunuzun belleğine tonlarca megabayt ekleyebilmesidir. Samsung Galaxy S3'üm var ve aboneliklerim ve yayınlarım ile Currents uygulamasının şu anda telefonumda 180 mb bellek yediğini fark ettim. Bu sizin için bir sorun değilse, Currents, Google okuyucunuzdan aldığınız bilgileri okumak için güzel bir biçimdir veya belki de bazı dergilere göz atın. Kendim bu alanı telefonumda kurtarmak için fırfırlar olmadan gidebilirim. Sonunda inanıyorum, her şey kişisel tercihe bağlı.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.