Hotspot olmadan WiFi üzerinden dosya aktarımı nasıl yapılır?


12

Android telefon (Samsung Galaxy S2, köklü) ve etkileşimde bulunabileceğim herhangi bir bilgisayar sistemi arasında dosya aktarmanın bir yolunu arıyorum (bu, normal bir web tarayıcısının yanı sıra bilgisayara önceden yüklenmiş bir yazılımın bir seçenek olmadığı anlamına gelir. ) olmayan bir gerçek Kablosuz sıcak nokta bağlanma.

Temelde aynı WiFi (aynı iki telefon WiFi üzerinden dosya aktarmak için izin verir) olarak çalışan bir şey arıyorum ama WiFi ile herhangi bir bilgisayar ile uyumlu olacaktır.

Şimdiye kadar Android WiFi Tether'i kullanarak ve bilgisayarı cihaza bağlayarak farklı modları test ederek telefondan ad-hoc bağlantı oluşturmayı denedim (bilgisayarı ad-hoc oluşturma yeteneği veremiyorum) sunar (WEXT, Netd & Softap). Bilgisayardan LAN, FTP ve SMB üzerinden herhangi bir başarıya ulaşmadan bağlanmaya çalıştım.

Burada küçük bir adım atmış gibi hissediyorum. Birden diğer mesajların inceledim ama bunu yapmanın bir yolu gösterir ki herhangi bulamadık olmadan aslında zaten mevcut kablosuz ağa bağlanmayı.


1
İleride başvurmak için, bu Bluetooth'un iyi olduğu birçok şeyden biridir.
Michael Hampton

2
Büyük dosyaları aktarmak istiyorsanız değil.
Nit

Ancak, bir dosya paylaşım web sitesi kullanmak istemiyor musunuz? Bunlar bunu yapmanın en basit yolları. Depolama sınırlaması olmayan birkaç tane var, bu yüzden ...
rjt.rockx

1
@ rjt.rockx Bu zaten bir etkin noktaya bağlı olmanın karşılığıdır.
Nit

1
Bence Windows 10, tam API doğrudan keşfini yakın gelecekte entegre etmeye başlamalı, çünkü tam API desteği yayınladılar.
jiggunjer

Yanıtlar:


15
 1. Bilgisayarınızı, Android cihaz tarafından oluşturulan sanal hotspot ile bağlayın.

 2. Android cihazınıza herhangi bir FTP Sunucusu uygulaması yükleyin. Kesinlikle size IP cihazı vermeyecektir. :)

 3. Bilgisayarınızda, Default GatewayAdım 1 Wi-Fi ağının IP'sini bulun (Windows'ta ipconfigcmd komutunu kullanabilirsiniz ). Bu cihazınızın IP'sidir.

 4. Bilgisayardaki herhangi bir FTP İstemci yazılımını kullanın. Kullanım ftp://IP:Port(Port genellikle FTP sunucusu uygulamasında yapılandırılabilir). FTP Sunucusu uygulamasında yapılandırılan kullanıcı adını ve şifreyi girin. Bitti!


3
Farklı ayarlarla yapılan bazı testlerden sonra sorunsuz çalışmasını sağladım, çok teşekkür ederim. Bunu yapmak isteyen herkes için: Android Wifi Tether(orijinal soru ile bağlantılı), bilgisayarı kullanarak Softapbağlı mod kullanarak ağı başlatmak için kullandım , bir FTP sunucusu başlattım ( 3G mode3G verisi olmasa bile bazı sunucu uygulamalarının etkinleştirmeniz gerekebilir ' t gerçekten kullanılırsa, paranoyaksanız veri bağlantılarını kapatabilirsiniz
Nit

1
@Nit Galaxy S2'nin MobileAP özelliğini kullanabilirsiniz. Hotspot oluşturmanın en kolay yolu ..
Android Quesito

Ben de ters cevap da çalışması gerektiğini düşünüyorum: 1) PC hotspot olarak ayarlayın. 2) paylaşım klasörü (SMB veya SFTP). 3) telefon ile PC hotspot bağlayın. 4) şeyler aktarmak için ES explorer gibi istemci kullanın. Ancak WiFi ile bir bilgisayarı hotspot olarak ayarlamak zor (altyapı modu).
jiggunjer

5

Yalnızca bilgisayar tarafında bir tarayıcı gerektiren basit bir yol (kurulum yaptıktan sonra) Airdroid, Webkey veya Lazydroid gibi bir şeydir; bu da telefonunuzu bir sunucuya dönüştürür ve herhangi bir tarayıcıdan (yerel ağınızın dışında bile) kolayca erişebilirsiniz - boyalar ile "kaybolursa", telefonunuzla da iletişim kurabilirsiniz. telefonu görmek veya IP adresini başka bir şekilde bulmak için).

Esasen telefonda bir dyndns hesabına bağlı bir sunucu uygulamasıyla, herhangi bir PC'ye yürüyebilir ve nerede olursa olsun telefonunuza erişebilirsiniz (güvenlik duvarlarını engelleme, sinyal yok, vb.) Bu, bir alarm çalmanızı, gps ve diğer sensör bilgilerini alma, ekranı boşaltma / kilitleme, kamera akışını görüntüleme, telefondaki herhangi bir uygulama ile çalıştırma / etkileşim kurma ve sıfırlama yeteneğini kilitleme (pil çekme kısa). Bazı programlar cihaza bağlı olarak diğerlerinden daha iyi çalışır, tam esneklik için Atrix'imde üçü de var. İşlemi üzerinde harcamak istemiyorum, ancak kalıcı bir dosya sunucusu kurabilir veya hatta bir web sitesi barındırabilirsiniz.

tam işlevsellik için veya hatta bu uygulamaların bazılarının bazı telefonlarda çalışması için root erişimine ve uygulamaları Süper Kullanıcılara dönüştürmeniz gerekir


5

FTP kullanmak yerine aşağıdakileri deneyebilirsiniz:

 1. ES Dosya Gezgini'ni telefonunuza yükleyin
 2. Telefonunuzda bir sıcak nokta başlatın
 3. PC'yi telefon erişim noktasına bağlayın
 4. Bilgisayarınızın IP adresini alın
 5. Telefonunuzdaki ES Dosya Gezgini'ni açın ağ sekmesine gidin ve yeni
 6. seçmek LAN
 7. Sunucu kutusuna PC'nizin IP adresini girin
 8. Daha sonra, paylaşılan klasörlerinizdeki veya ortak klasörlerinizdeki her şeyi özgürce kopyalayabilir veya gönderebilirsiniz.

Bu, PC'nin paylaşılan / ortak klasörlere, muhtemelen SMB paylaşımlarına sahip olmasını gerektirir.
jiggunjer

2

Adım 1: Başlat düğmesine sağ tıklayın ve Komut İstemi'ne (Yönetici) tıklayın. Barındırılan Ağ özelliğini kontrol etmek için aşağıdaki komutu yazın: netsh wlan sürücüleri göster

Barındırılan ağ destekleniyorsa: Evet, Hayır ise 2. Adım'a gidin, kablosuz sürücünüzü veya donanımınızı güncellemeniz gerekir.

Adım 2: Şimdi Geçici bağlantıyı yapılandırmak için şu komutu yazın: netsh wlan set hostednetwork mode = allow ssid = istediğiniz ağ adı anahtarı = şifreniz. Geçici ağı başlatmak için şu komutu da yazın: netsh wlan start hostednetwork

Başlatılamadı yazıyorsa, PC / dizüstü bilgisayarınızın kablosuz adaptörünün etkin olduğundan emin olun.

Adım 3: Hızlı başlatmadaki ağ simgesine sağ tıklayın, Ağ ve Paylaşım Merkezi'ne tıklayın ve ardından Adaptör ayarlarını değiştir'e tıklayın. Ardından tekrar Wi-Fi ağına sağ tıklayın ve Özellikler'i seçin. Paylaşım sekmesine gidin, Diğer ağ kullanıcılarının bu bilgisayarın İnternet bağlantısı üzerinden bağlanmasına izin ver kutusunu işaretleyin, bir açılır menü varsa az önce oluşturduğunuz Geçici bağlantıyı seçin ve son olarak Tamam'a tıklayın.

Artık Cep Telefonları ve diğer lappy'ler gibi tüm Wi-Fi cihazlarınızı bu Geçici ağa bağlayabilir ve dosya paylaşabilirsiniz.

Yan not: Windows 7'niz varsa, Yeni bir bağlantı veya ağ kur'dan "Kablosuz Geçici Kur" aracılığıyla kolayca bir Geçici kablosuz bağlantı oluşturulabilir. Yukarıdaki prosedür Windows 8.1 içindir.


1

Get FileDrop Bu hava yardımı gibi ama herhangi bir cihaz üzerinde bir çok çalışır (bu senin olmasını dosyayı aktarmak istiyorum o kişiyi gerektirir). Arkadaşlarım arasında dosya aktarmak zorunda kaldığımda sıklıkla kullanıyorum. Bir bilgisayarda iki uygulama vardır, uygulamaları veya web siteleri


1
Kablosuz bir ağa bağlı olmadan dosyaların aktarılmasını desteklemez.
Nit

0

Bunun çok geç olduğunu biliyorum, ama ...

Telefonumu bağlamaya çalıştım (LG Motion on Stock 4.0.4) ve telefondan bilgisayarıma bir Ad Hoc ağı başlatamadım. Bu geçici çözümü Ad Hoc ağını kurmak için 'Fast File Transfer' uygulamasını kullanarak yazdım ve oradan devam ettim.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2272529

Biraz tinkering ile (belki wpa dosyası kesmek veya özel bir ROM) Ben sadece Airdroid ile çalışmak için alabilir eminim, ama hisse senedi ROM kararlılığını doğal olarak daha iyi buluyorum ve bu hızlı bir çözüm.


3
Hayır, çok geç değil, ama siz de bilgi vermediniz. Yığın Değişimi ile ilgili cevapların müstakil olması beklenmektedir. Bu bağlantının diğer tarafındaki bilgi olmadan burada değerli bir şey yoktur. En azından, bu bağlantı artık çalışmadığında ne olacağını düşünün. Ayrıca, lütfen gönderilerinizi "imzalamayın". Lütfen SSS bölümümüzü okuyun .
ale

0

SuperbeamPro doğrudan wifi ile android ve pc arasında dosya paylaşma yeteneğine sahiptir


Doğrudan uygulama açıklamasından alınan: "Bu uygulamayı kullanmak için, bilgisayarınızın ve telefonunuzun aynı yerel alan ağında olması gerekir."
Nit

@Nit cevabı güncelledi
Sameer

Bu harika bir araç olurdu , ancak ücretsiz sürüm, dosyaları telefondan bilgisayara yalnızca bir yönde rahatça taşımanıza izin verir. Ayrıca, reklam miktarı çok saçma.
Nit

0

Size "Xender" adlı bir uygulama öneririm.

PC için Xender Windows, dosyaları inanılmaz derecede hızlı bir şekilde aktarmalarına yardımcı olmak için en iyi kalitede iletim uygulaması arayan tüm android kullanıcıları için ideal bir seçimdir.

Aslında, bu uygulama kullanıcılarının 3G, Wi-Fi, hatta SIM kart gibi temel bir şey gibi normal bağlantı seçeneklerinden herhangi birine ihtiyaç duymadan bir android cihazdan diğerine dosya aktarmalarını sağlar. Bu nedenle, mobil trafik için herhangi bir ücret ödemeden dosyaları aktarmak için en iyi seçenek olabilir.


Xender kendi geçici wifi hotspot'unu kullanıyor. Çok kullanıyorum ve bu bir karışıklık, çünkü Ayarlar altındaki özel hotspot ayarlarını geçersiz kılıyor .
Firelord

0

Her ikisi de Anmobi.inc tarafından oluşturulan WeLine, Connect PC veya yakın zamanda Xender, Transfer & Connect PC'yi kullanabilirsiniz. Bu ücretsiz bir uygulama ve doğrudan wifi kullanır. Xender, PC ve MAC veya Chromebook gibi telefonunuzla bilgisayarınız arasında ihtiyacınız olan her şeyi aktarır.

SEÇMELER

☆ QR kodunu tarayarak telefonunuzu bilgisayara bağlamak için basit bir yol. Kablo yok!

☆ İnternet erişimi olan her ikisi de çevrimiçi olduğu sürece telefonunuzun ve bilgisayarınızın aynı WLAN altında olmasına gerek yoktur. Ve dosyaları kablosuz olarak her iki şekilde de aktarabilirsiniz (ör. Telefon -> PC / MAC ve PC / MAC -> Telefon).

☆ Android telefonunuz ile PC veya MAC'iniz arasında uyumlu

☆ Resimler, müzik, videolar, belgeler, uygulamalar, dosyalar ve klasörler dahil telefon kaynaklarına tam erişim ve yönetim.

☆ bilgisayarınızdan telefon SD kartının yönetimini destekler.

☆ Doğrudan bağlantı modunda yüksek aktarım hızı ile telefon ve bilgisayar arasında iki yönlü dosya aktarımı.

☆ Telefonunuzdaki müziği bilgisayarınızda çalın.

☆ telefondan bilgisayara resim Cast ve tam ekran destekler.


Soru, özellikle bağlanmanız gerekmeyen çözümler ister, bu gereksinimleri karşılamaz.
Nit

0

Veya wifi dosya aktarımı pro apk'yi ilk önce hotspot oluşturup uygulamayı açın ve telefonunuzda FTP'yi etkinleştirecek başlangıç ​​düğmesini seçin ve ardından ağınıza bağlandıktan sonra pc tarayıcınızda görüntülenen ip adresini girin


0

Bu çözüm # 1'e benzer, ancak PC tarafında ek yazılım gerektirmez . Kurduktan sonra kullanımı kolaydır. (... PC'de bir FTP sunucusu çalıştırmak, SSH SFTP'yi ve tüm ayarlarını doğru şekilde yapmadığınız sürece bazı ek riskler de gösterebilir)

 • Android'de SMB istemcisini yükleyin. (AndSMB çalışır)
 • Android'de etkin noktayı etkinleştirin (genellikle WiFi ile aynı açılır menüdeki bir simge, ancak önce ayarlar (> Kablosuz ve Ağlar-> Diğer-> İnternet paylaşımı ve taşınabilir hotspot-> WiFi hotspot-> WiFihotspot altında ayarlamanız gerekir (bir kez). 2. İsterseniz ağ adını ayarlayın ve bir parola girin.
 • Sıcak noktayı açın. Genellikle WiFi'ye bağlanamaz ve aynı zamanda etkin noktayı açamazsınız. Etkin noktayı açtığınızda WiFi bağlantısı kapatılır.

PC'de

 • Yukarıda oluşturduğunuz şifreyi kullanarak Android erişim noktanıza bağlanmak için normal WiFi'nizi kullanın.
 • Komut isteminden çalıştır ipconfig / all
 • Kullanılan Kablosuz Lan Adaptör Ağ Bağlantısı altında, IPv4 adresini not edin, eğer dahil edilmişse (Tercih edilen) kısmını değil, yalnızca sayıları ve noktaları kopyalayın.
 • Dosya paylaşımının açık olduğundan emin olun. Win 10 için Denetim Masası \ Tüm Denetim Masası Öğeleri \ Ağ ve Paylaşım Merkezi \ Gelişmiş paylaşım ayarları Özel açılır altında Dosya ve yazıcı paylaşımını açın . Bu, yerel LAN'ınıza kablo yoluyla veya Kablosuz yönlendiricilerinizle bağlanan herkesin oturum açarak (o PC'deymiş gibi) o bilgisayardaki dosyalara ve yazıcılara erişebileceği anlamına gelir.

Andriod Üzerinde

 • SMB istemcisinde bir SMB sunucusu ekleyin
 • Ana bilgisayar - yukarıdaki IP numarasını kullanın
 • kullanıcı adı - PC'nize giriş yaparken kullandığınız kullanıcı adını kullanın
 • şifre - genellikle boş bırakın ve her seferinde girin
 • alan - boş bırak
 • yerel dizin - genellikle varsayılanı kullan
 • Uzak dizin - genellikle / users / yourPcUserNameHere / desktop
 • Kayıt etmek

Kurulduktan sonra kullanmak için

 • Android'de hotspot'u açın (genellikle Wifi ile aynı açılır menüdeki bir düğme)
 • PC'de hotspot'a bağlanmak için WiFi kullanın
 • Android'de SMB istemcisini çalıştırın
 • PC şifrenizi kullanın
 • Dosyaları her iki yöne alma veya yerleştirme

Dosyalar aktarıldıktan sonra

 • Android'de etkin noktayı kapatın. Genellikle WiFi'yi tekrar açarsınız. Genellikle otomatik olarak bağlanır.
 • PC'de, etkin nokta kapandıktan sonra genellikle normal yerel WiFi'nize otomatik olarak bağlanır.
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.