Galaxy Nexus'ta Jelly Bean - bir güncelleme mi zorluyor?


16

Galaxy Nexus'umu paralel olarak içe aktarma yoluyla Yeni Zelanda'da aldım. El kitabım Rusça (!) Olduğu için Rusya'dan geldiğine inanıyorum. Ama mükemmel çalışıyor ve gerçek.

Oradaki bir meslektaşım ertesi gün aynı kaynaktan bir tane satın aldı ve benden bir gün sonra geldi.

Sonra Kanada'ya taşındım ve bir Rogers sim kartı aldım. Hepsi iyi.

Ancak, eski meslektaşım kendimden yaklaşık 8 hafta önce 4.0.4 yükseltmesi aldı. Bir güncellemeyi zorlamaya çalıştım, ama şans yok.

Sonra geçen hafta, nihayet 4.0.4 aldım ve aynı gün eski meslektaşım, 4.1'e OTA güncellemesi aldığını söylemek için e-posta gönderdi.

Ne oluyor? Coğrafi çitlerle çevrili bir çıkış mı? Bir güncellemeyi nasıl zorlayabilirim? (Güncellemeyi kontrol etmek için sistem güncellemelerine gittim, ancak şans yok). Yoksa kök salmam ve manuel olarak yapmam gerekir mi? Bir güncellemeyi zorlamanın basit bir yolu olup olmadığını tercih etmem ...

Ana bant I9250XXLA2, Yapı IMM76K.I9250XWLD2

Yanıtlar:


8

Galaxy Nexus'un birçok varyasyonu var. Büyük olasılıkla, telefonunuz yakjuxwSamsung'dan gelen güncellemeleri alır. Diğer telefon ya yakjuda takju, Google'ın daha hızlı yayınlanan kendi güncellemelerini kullanan telefonlardır .

Uluslararası özelleştirmeleri veya olası operatör değişikliklerini hesaba katmazsanız, sürümler değiştirilebilir. Örneğin , ürün yazılımını Jelly Bean olarak nasıl değiştireceğime dair cevabımı burada göreceksiniz , bu da OTA aracılığıyla resmi olarak 4.1.1'e yükseltilebilir.yakjuxwtakju


Baseband I9250XXLA2, Yapı IMM76K.I9250XWLD2 - biri yakjuxw veya hangisini belirlemek için kullanabilir?
Mark Mayo

Bu aynı benim, kesinlikle yakjuxw demek olup olmadığını bilmiyorum. İçin fabrika görüntüleri yakju / takju üzerinde çünkü, rağmen, öyle görünüyor burada IMM76I vardır.
onik

7

Geçen hafta birkaç gün JellyBean güncellemesini sabırsızlıkla bekledim ve sonunda Galaxy Nexus'umda JB almak için bunu yaptım.

Google Services Framework'teki verileri temizleyerek manuel olarak güncellemeyi tetikleyin ve ardından Ayarlar'da Sistem Güncellemesi olup olmadığını kontrol edin .

Yine de bunu birkaç kez yapmanız gerekebilir. Güncellemeyi almak için 5 kez yapmak zorunda kaldım. Daha az denemede de şanslı olabilirsiniz.

Btw, telefonumu ABD'den aldım ve Hindistan'da kaldım. Bunun gerçekten önemli olup olmadığından emin değilim.


Bu hile harika! Sonunda JB aldım :)
ottel142 19:12

6

Aynı sorunu yaşadım: Telefonumu Amazon.com'dan aldım ve 4.0.2'de OTA güncellemesi olmadan takıldım. yakjujpBaktığımda, doğrudan Google'dan almak yerine Samsung'dan güncelleme almaya ayarlanmış bir ürün yazılımı ( ) çalıştırdığım ortaya çıktı .

Öncelikle, cihazınızın derleme adından anlayabileceğiniz güncellemeleri doğrudan Google'dan alıp almadığını belirlemeniz gerekir. Bu uygulamayı geçici olarak yükledim (uyarı: bedava reklamlar içeriyor) ve "Marka" alanına baktım. "Yakju" da değilseniz Google'dan resmi güncellemeler almak için derlemeleri değiştirmeniz gerekir.

Ben takip bu acı, Windows talimatları Gerçekten baktım gerekirken bu olanları yerine (ve bu süreç Linux üzerinde ne kadar kolay verilen adımların çoğu göz ardı).

Tüm prosedür şöyle özetlenebilir:

  1. Telefonunuzu yedekleyin.
  2. Önyükleme yükleyicisinin kilidini açın (her şeyi siler).
  3. Fastboot olarak yeniden başlatın (Sesi Açma ve Sesi Kısma tuşlarını basılı tutun, ardından güç düğmesine basın).
  4. Farklı bellenim görüntülerinin tümünü yanıp söner.
  5. Uygulamaları yeniden başlatın ve yeniden yükleyin / yeniden yapılandırın.

Bu, manuel olarak "vanilya" 4.0.4 yakju ürün yazılımına manuel olarak geçme hakkında yazdığım ve Google'dan 4.1.1 OTA güncellemesini aldıktan kısa bir süre sonra yazdığım bir blog yazısından özetlenmiştir .

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.