Ubuntu'dan Android'e Ses Akışı


12

Birisi beni aradığında kulaklığımı bir masaüstü ve Android arasında yeniden takmaktan bıktım. Ubuntu'dan ( Pulseaudio kullanıyorum ) wifi veya usb üzerinden Android telefona ses akışı yapmanın bir yolu var mı ?


Bunu buldum ama emin birlikte çalışmak nasıl damonkohler.com/2009/01/rhythmbox-shout2send-plugin.html
kirill_igum

ve vlc traveldevel.com kullanmak için bir yol var ama http üzerinden akış çalıştığınızda bir hata "çok fazla hata" verir. Ayrıca daha sonra deneyeceğim bir tane var reddit.com/r/Android/related/d0hr0/…
kirill_igum

Bir bluetooth dongle alırdım ve PC'nize telefon sesi gönderirim (bir çırpıda) :)
Pitto

Süper kullanıcıda, çok
cevaplı

Yanıtlar:


7

Ubuntu bu amaç için Ubuntu One Mobile'ı geliştirdi. Hizmet bir ay, ardından 3,99 $ / ay (veya yıllık 39,99 $) ücretsizdir. Ücretli hesabın, Android 2.1+, iOS 3.1+ ve Windows XP, Vista ve 7'yi çalıştıran cihazlar için 25 GB depolama alanı ve sınırsız akış sağladığını belirtmek gerekir (ve ek depolama için ücretler vardır).

( Müzik akışı yapmak istemeyenler için Ubuntu One, ücretsiz olarak 5GB bulut depolama alanı sağlar.)


1
ubuntu bir artık yok ...
Thufir

6

Evet! Bilgisayarınızın ses çıkışını SSH veya 1 veya 2 başka protokol üzerinden tünelleyen Remote Audio adlı bir uygulama var. Daha yeni kurdum ve henüz kurmadım, ancak evdeki masaüstümle uzak bir VNC bağlantısının yanında kullanmayı planlıyorum, böylece dünyanın neresinde olursam olun şarkı fikirlerini sıralamak için Energy XT'yi uzaktan kullanabiliyorum. =)

Ubuntu'nun müzik için harika çalıştığından ve muhtemelen daha basit bir kurulum içerdiğinden eminim, ancak bu bilgisayarınızın yaptığı HERHANGİ sesi akacaktır ve ücretsizdir (ve herhangi bir * nix sistemiyle çalışır). Yayınladığınız Rhythembox işi de harika olurdu, ancak önce bir Icecast medya akış sunucusu ayarlamanız gerekir.


3

Eski Winamp Shoutcast akış sunucusu araçlarını kullanıyorum. Ardından Shoutcast istasyonlarını çalan uygulamalardan birini kullanın. Winamp (resmi uygulama, ancak Shoutcast hala 11/8/2010 itibariyle geliştirme aşamasında) veya XiiaLive ( AppBrain bağlantı ).


2

UPnP AV yaklaşımını düşündünüz mü? Protokol, aynı ağdaki çeşitli cihazlar arasında medya akışına izin verir (örn. Wifi). Tüm işletim sistemleri için çok çeşitli sunucular ve istemciler vardır .

Örneğin, MediaTomb , Ubuntu için de iyi bilinen bir medya sunucusudur. Telefonda oynatmak için, bazı telefonlara önceden yüklenmiş olarak gelen allShare'i veya BubbleUPNP veya Skifta gibi ücretsiz bir istemciyi kullanabilirsiniz .


+1 MediaTomb ayrıca Android cihazınıza video akışı sağlar.
Akış

2

Apple'ın AirPlay (DAAP) protokolünü kullanarak hoparlör olarak çalışan android'in üzerine airbubble yükleyebilirsiniz.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bubblesoft.android.airbubble

Pulseaudio, herhangi bir AirPlay alıcısına akış sağlayacak şekilde yapılandırılabilir - ayarlamayla ilgili ayrıntılar için bu cevabı kontrol edin: /superuser/331126/how-can-you-stream-music-from-ubuntu-to-airplay -speakers-on-your-ağa-ile-ub

Airbubble çalışırken ubuntu ses menüsünde hoparlör seçeneği olarak görünmelidir.1

Ses altı kontrol edin. www.subsonic.org Bu pazarda kendi uygulaması vardır ve telefon görüşmeleri ile güzel oynamalıdır. Yalnızca dahili bir ağda kurulum yaklaşık 2 saniye ve her yerden erişmek için 3 dakika sürer.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.