Android'in Tam Dosya Sistemi Şifrelemesi de SD Kartı Şifreliyor mu?


12

Android'in dosya sistemi şifrelemesinde SDcard'ı da şifreliyorlar mı? Öyleyse SD kartı şifrelemek isteğe bağlı mı yoksa cihazınızı şifrelemeyi seçtiğinizde varsayılan olarak şifreleniyor mu?

İşte Android'in dosya sistemi şifrelemesi ve android.com'daki kripto uygulaması hakkında bazı bilgiler


Sorunuzun şifresini çözmek çok zordur ;-)
Narayanan

Yeniden anlatmayı denedim, umarım daha kolay olur. :)
h00j

Yanıtlar:


6

özet

SD kartın şifrelenmesi cihaza özgü bir konudur, ancak Android'in ilerlediği sürece sadece /dataşifrelenir.


Android varsayılan davranışı:

"Varsayılan" olarak, Android için cihazdaki şifreleme/data yalnızca uygulanır . Bunun nedeni, SD karta taşınan tüm yüklü uygulamaların zaten şifrelenmiş olması ve yalnızca söz konusu belirli cihazda "başlangıç ​​noktası" olarak kullanılabilmesidir.

Bkz: SD Karttaki Uygulamalar: Ayrıntılar aşağıdaki paragrafa ilerler

Güvenlik ve Performans Etkileri

SD karttaki uygulamalar Linux'un geri döngü arabirimi aracılığıyla monte edilir ve aygıta özgü bir anahtarla şifrelenir, böylece başka bir aygıtta şifresi çözülemez. Bunun güvenlik önlemi olduğunu ve kopyalamaya karşı koruma sağlamadığını unutmayın;


Geliştiricilere Android önerisi:

Bkz . Güvenlik için Tasarım aşağıdaki paragrafa ilerleyin

Harici depolama birimini kullanma

SD Kartlar gibi harici depolama biriminde oluşturulan dosyalar global olarak okunabilir ve yazılabilir. Harici depolama birimi kullanıcı tarafından kaldırılabildiğinden ve herhangi bir uygulama tarafından değiştirilebildiğinden, uygulamalar harici bilgileri kullanarak hassas bilgileri depolamamalıdır.


Neden Android, neden?

Android, harici depolama alanının paylaşılan bir şey olduğuna inanıyor, bu nedenle her yerden erişilebilir olmak, şifrelenmek işe yaramayacak.

Bkz . Harici Depolamayı Kullanma

Android uyumlu her cihaz, dosyaları kaydetmek için kullanabileceğiniz paylaşılan bir "harici depolama alanını" destekler. Bu, çıkarılabilir bir depolama ortamı (SD kart gibi) veya dahili (çıkarılamaz) bir depolama alanı olabilir. Harici depolama birimine kaydedilen dosyalar dünya tarafından okunabilir ve USB yığın belleğin bir bilgisayarda dosya aktarımını etkinleştirdiklerinde kullanıcı tarafından değiştirilebilir.


Bazı satıcılar "kendi başlarına hareket ederler"

Motorola gibi bazı satıcılar ancak için şifreleme uygulamış /datave /mnt/sdcard:

  • Motorola Android ne tür şifrelemeyi destekliyor?

    Hem dahili cihaz belleği hem de SD kart için dosya sistemi düzeyinde şifreleme sağlar. Cihaz belleği ve SD kart için şifreleme, ayarlar arayüzünden ve Exchange ActiveSync ilkeleri aracılığıyla ayrı olarak etkinleştirilebilir. Şifrelemenin kullanılabilmesi için cihazın şifre kilidiyle korunması gerekir.


6

Android, dosya sistemi şifrelemesi yapma olanağı sağlar , ancak SD kart için etkinleştirmek üzere cihazınız için ürün yazılımını oluşturan satıcıya bağlıdır. SD kart için bu özelliği etkinleştiren birkaç cihaz gördüm, ancak çoğu dahili depolama için var gibi görünüyor ( /data). Genellikle etkinleştirilirse, SD kart şifrelemesine ilişkin ayarlarda bir menü öğesi olacaktır.

Galaxy Tab 2 için seçenek şöyledir:

resim açıklamasını buraya girin


Sdcard'ı kimin şifrelediğine dair daha fazla bilgi var mı? Not: tam cihaz şifrelemesi yaptığınızda / verileri her zaman şifrelenir. Şifrelemenin amacı budur: Wifi anahtarları ve Google kimlik doğrulama jetonları da dahil olmak üzere tüm uygulama verilerinizin bulunduğu yerdir. SDcard şifrelemesinin bazı etkileri vardır, artık telefonun dışında kullanamazsınız ve 'bu SD kartı biçimlendirmek istiyor musunuz?' pencereler üzerinde sorular.
ce4

@ ce4: Galaxy Tab 2 bunu sunuyor. Michael'ın belirttiği gibi, ayrı bir menü öğesi: dl.dropbox.com/u/16958605/encryptsd.png
eldarerathis

@eldarerathis: Teşekkürler! Bilginizi cevabınıza entegre ettim.
ce4
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.