Google Asistan'ın randevu hatırlatıcıları için bazı takvimleri yoksaymasını nasıl sağlayabilirim?


9

Google Asistan'ın bazı takvimleri yoksaymasını nasıl sağlayabilirim?

Eşimin takvimi takvimimle paylaşılıyor ve daha sonra hesabım aracılığıyla telefonumla senkronize ediliyor ve şu anda Google Asistan'daki etkinlikleri için hatırlatma kartları alıyorum. Yalnızca belirli takvimler için kart almak istiyorum.


Yanıtlar:


11

Görünüşe göre Google Asistan, Google Takvimler'in "Takvimlerim" bölümünü kullanıyor.

Eşimin takvimi benimle paylaşıldığında, bana "Değişiklik yap VE paylaşımı yönet" hakları verildi. Bu, takvimi her iki kullanıcının takvimleri için "Takvimlerim" e yerleştirir. Eşimin paylaşım sekmesinde "Etkinliklerde Değişiklik Yap" olarak değiştirdiğimde, takvim hesabım için "Takvimlerim" den "Diğer Takvimler" e taşınıyor ve artık o takvim için Google Asistan'da bildirim almıyorum.


Teşekkürler! Kendi paylaşım ayarınızı değiştiremediğiniz için, başka bir hesapla paylaşmak zorunda kaldım, ardından ana hesabımdaki ayarı oradan değiştirip diğer hesabın aboneliğini iptal
etmeliydim

Daha kolay bir çözüm olacağını düşünürdünüz. Bu cevabı 20 dakikadır arıyorum!
Ben

4

Takvimini telefonunuzla senkronize etmek yerine takvimini "paylaşılan" olarak ayarlamayı ve ardından kendi Google Takviminizden abone olmayı deneyin. Abone olduğunuzda, hatırlatıcıları çekmeyecek şekilde ayarlayabileceğinize inanıyorum.


+1 çünkü çözümü bulmama yardım ettin. Takvimi paylaşıldı, google senkronizasyonu ile senkronize edilmedi.
Alex B
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.