Android Cihazlarını Bluetooth ile Windows 7'ye Bağlama


21

Her iki Android cihazımı da Windows 7 dizüstü bilgisayarıma bağlamaya çalışıyorum, onlarla neler yapabileceğimi görmek için (dosya transferi, bluetooth bağlantısı, vb.)

İşte çalıştığım donanım:

 • Samsung Series 5 Dizüstü Bilgisayar - Windows 7 Home Premium SP1 / tamamen yamalı
  • Intel (R) Centrino® (R) Kablosuz Bluetooth (R) 3.0 + Yüksek Hızlı Adaptör
  • Sürücü: Intel - 2011/12/09 - 1.0.90.20620
 • Google resmi Android 4.1.1 Jelly Bean ( köksüz ) ile Samsung Galaxy Nexus
 • Asus / Google Nexus 7 ile Google resmi Android 4.1.1 Jelly Bean ( köksüz )

Android cihazlar ve Windows 7 arasındaki eşleştirme işlemi kusursuz çalışıyor. İşte onları eşleştirmek için ne yapıyorum:

 1. Android cihazını keşfedilebilir moda alın (Ayarlar -> Bluetooth -> Cihaz adına dokunun)
 2. Windows 7'de Aygıtları ve Yazıcıları Açın
 3. Cihaz Ekle'ye tıklayın
 4. Cihaz listesinde Android cihazı seçin ve tıklayın İleri
 5. Eşleştirme kodu görüntülendiğinde, Windows 7 ve Android cihazında onaylayın
 6. Eşleştirme tamamlandı

Cihazlar eşleştirildi. Ancak hiçbir zaman birbirleriyle bağlantı kurmuyorlar. Windows 7 Aygıtları ve Yazıcılarında kısaca grileşme ve opaklık arasında geçiş yapan ikonun geçişini görüyorum ve sonuçta griye dönüyor. Android cihazdaki eşleştirilmiş cihazlar listesindeki Windows 7 bilgisayar adına ne kadar dokunursam, bağlantıyı tekrar kurmaz.

Başarıyla test ettiğim bir işlev, Bluetooth Dosya Aktarımı ( fsquirt.exe ) kullanarak bir dosya göndermek . Android cihazlarımdan birine bir dosya göndermeye çalıştığımda, Windows'taki bu yardımcı programdan başlattığımda, Android cihaz dosya aktarımını kabul etmemi istedi. Bununla birlikte, Android'deki Bluetooth simgesi hala gri renkte yanıyordu, bu da bana aygıtların kalıcı olarak birbirine bağlı olmadığını gösteriyor.

Alt satır : Android Bluetooth özelliklerinin Windows 7 ile nasıl kullanılacağını bilen var mı?


Ben de bunu işe hiç almadım. Sorunlarımı, Windows'taki Bluetooth yığınına (aka Bluetooth sürücüleri) indirgedim, benim için işe yarayan herhangi bir şey bulamadım. Hangi sürücüleri kullanıyorsunuz?
Bay Buster

Emin değilim, ancak aygıtları bir kez eşleştirdiğinizde, sürekli bir Bluetooth bağlantısının kurulmadığını ve yalnızca bir eylem başlattığınızda, yani dosya aktarımı başlattığını düşünüyorum. İşlem tamamlandığında bekleme / boşta moduna geri döner.
Justas

Yanıtlar:


3

Windows 7 Bluetooth'u bulamadım, bu yüzden üçüncü parti bir paket aldım ve Windows 7 bluetooth'u Android cihazlarımda kullanırken sorun yaşamadım. Paket Blue Soleil tarafından yapıldı


Kötü bir fikir değil, ancak çok nadiren kullanacağım bir şey için Bluetooth yığınını satın almak zorunda kalmam deli gibi görünüyor.
Trevor Sullivan

Android geliştiricilerin 10 MB koç yiyen tüm fantezi efektler ve saat yerine bluetooth uygulamasıyla ilgilenmemeleri kötü.
Tomáš ZATO - Eski Monica

6

Bu youtube videosundan bir çözüm buldum https://www.youtube.com/watch?v=yZNPO1gMcoA ve çözüm aramaya başladığımda ilk sonuç olduğum için burada paylaşacağımı düşündüm.

Sorun, Windows'un Bluetooth seri bağlantılarını otomatik olarak algılamamasıdır. Aşağıdaki adımları tamamlayarak standart Windows sürücülerini manuel olarak işaret edebilirsiniz.

 1. Aygıt Yöneticisine Git
 2. Bluetooth Çevre Birimi Aygıtı etiketli Diğer Aygıtlar'ın altındaki öğeye sağ tıklayın ve Sürücü Yazılımını Güncelle'ye tıklayın.
 3. Bilgisayarıma gözat 'ı tıklayın ...
 4. Seçmeme izin ver ... 'i tıklayın .
 5. Seç Noktaları (COM ve LPT) ve tıklama İleri
 6. Gezinin ve seçmek Microsoft'u sol alanda, almak , Bluetooth bağlantısı üzerinden Standart Seri sağ sahada ve tıklayın İleri
 7. Click OK kutusunu uyarı yüklemek sürücüsünde ve başarıyla sürücüsünü yüklemeniz gerekir

Windows'un bu bileşeni neden otomatik olarak algılayamadığını ve sürücüyü yükleyemediğinden emin değilim, ancak bu çözüm benim için çalıştı. Umarım sizin için de olur.


Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.