Android Beam vs S Beam arasındaki fark nedir?


Yanıtlar:


19

Android Beam ve S Beam benzer amaçlara hizmet etseler de, aslında çok farklı çalışırlar ve birbirleriyle uyumlu değildirler .

Android Beam, cihazlarınızı Bluetooth üzerinden eşleştirmek için NFC kullanır, ardından dosyaları Bluetooth bağlantısı üzerinden aktarır. Ice Cream Sandwich versiyonunun öne çıktığı gibi, çok küçük veri parçalarını (kişiler, bağlantılar vb.) Doğrudan NFC üzerinden aktarabileceğine inanıyorum :

Daha büyük yükler için, geliştiriciler, kullanıcı tarafından görülebilir eşleştirmeye gerek kalmadan bir bağlantı başlatmak ve verileri Bluetooth üzerinden aktarmak için Android Beam'i bile kullanabilirler.

Ancak S Beam, Bluetooth yerine veri aktarımı gerçekleştirmek için Wi-Fi Direct kullanıyor . Bunu yapma nedenleri, Wi-Fi Direct'in daha yüksek aktarım hızları sunmasıdır (300 Mbps'ye kadar alıntı yaparlar). Bu nedenle, bu sadece şu anda iki Galaxy S3 arasındaki iletişim ile sınırlanan diğer S Beam özellikli cihazlarla çalışacaktır.

Bununla birlikte, SGS3 ayrıca Android Beam'i de destekler, böylece bunu bir GNex ve SGS3 arasında bir şey aktarmak için kullanabilirsiniz. Sprint'in web sitesinde bir öğretici (SGS3'ün diğer sürümleri için esasen aynı olmalıdır).


1
Veri aktarım yöntemindeki farkın yanı sıra (Bluetooth ve Wi-Fi Direct), Jelly Beam ve S Beam'deki Android Beam de NFC'yi kullanma biçimlerinden farklıdır. S Beam işini yapmak için ICS Android Beam'i kullanırken yeni Jelly Bean Android Beam özelliği bir ICS cihazı tarafından görülemiyor (farklı bir LLCP portu kullanıyor). SGS3 Jelly Bean olarak güncellendiğinde bunun nasıl çözüleceğini görmek ilginç olacaktır.
NFC adamı
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.