Ice Cream Sandwich'deki varsayılan ifadelerin listesini nerede bulabilirim?


9

Nişanlım kalp gibi gözleri ve öpüşen bir ifade ile android ifadeler yapmak nasıl anladım ve ben aynı ifadeleri ona geri göndermek istiyorum, ama nasıl anlayamıyorum. Ice Cream Sandwich ve Jelly Bean'de varsayılan ifadelerin bir listesi var mı?

Düzenleme : Açıklığa kavuşturmak için, farklı karakter dizelerinin bir ifade aldığımda ICS'nin görüntülediği simgelere nasıl çevrildiğini gösteren bir tablo bulmak istiyorum.


Bu Mesajlaşma uygulamasında mı?
ale

Yanıtlar:10

Karakterler ve görüntüler arasında bir eşlemem yok, ancak görüntülerin nerede depolandığını ve içeriğini anlayabildim. Görüntüler /system/framework/framework-res.apk dizininde saklanır.

Bu dosyayı ICS öykünücüsünden çıkardıktan sonra, DPI'ya göre gruplandırılmış ifadeler için 16 dosya çıkardım ve buldum .

Ldpi için dosyalar ve önizlemesi aşağıdadır. resim açıklamasını buraya girin

ve hdpi: resim açıklamasını buraya girin

Yazdığımız dize ve karşılık gelen görüntü arasındaki haritayı bulamadım. Bu resim dosyalarını değiştirmeye ve başka şeyler eklemenize yardımcı olacak birçok Google arama sonucu var. Eklenen ifadeler yalnızca hem gönderen hem de alıcı bu değişikliğe sahipse mantıklı olacaktır, aksi takdirde sadece metin olarak görülecektir.

Bunun sorunuza cevap vermediğini biliyorum, ama birisini bulmaya çalışırken, bir veya daha fazla bilgi için yararlı olabilecek bu bilgilere tökezledim, buradan alabilir.

haritalama

Roxan bize ":-)" tuşuna uzun bastığınızda Android'in varsayılan klavyesinde 16 duygu olduğunu gösteriyor. Bakalım sembollerle haritanın nasıl olduğunu anlayabilir miyiz:

:-)  emo_im_happy
:-(  emo_im_sad
:-D  emo_im_laughing
:'(  emo_im_cyring
:-/  emo_im_undecided
:-[  emo_im_embarrassed
O:-) emo_im_angel
:-!  emo_im_foot_in_mouth
:-$  emo_im_money_mouth
B-)  emo_im_cool
:-*  emo_im_kissing
:O  emo_im_yelling
=-O  emo_im_suprised
:-P  emo_im_toungue_sticking_out
;-)  emo_im_winking
:-X  emo_im_lips_are_sealed
o.O  emo_im_wtf

Bir hata veya yeni bir eşleme bulduysanız cevabı düzenleyebilirsiniz


0

Klavye açıkken alttaki menü düğmesini seçin .. klavyede değil, telefondaki menü düğmesi ... sonra gülen yüz ekle seçeneği olacaktır. Bunu seçin ve tüm gülen yüz "simgeleri" görünecektir. Keybaod gülümseme görüntülerinden daha fazlası var. Bu yardımcı olur umarım.


0

Telefonunuzda oyun mağazasına gidin ve galaksi için emoji klavyeleri arayın, yükledikten sonra her şeyi ayarlamanız gerekir, daha sonra bildirim çubuğunda kareler gösterdikten sonra kareleri gösterecektir. indirilen emojilere bakın ve kurun ve emojileriniz görünmelidir.

Şu anda galaxy s2 için hiçbir güncelleme yok, ancak renkli emojiler için güncellemeye çalıştım, ancak herhangi bir güncelleme görürsem sizi güncelleyeceğim. (bu dondurma sandviç içindir)


0

Varsayılan klavyeye mesaj yazarken sağ alt köşede bir duygu düğmesi vardır. Uzun süre basarsanız, size tüm duyguları gösterecektir.

Ekran görüntüsü

Kaynak: http://androidspin.com/2011/11/20/ice-cream-sandwich-keyboard-available-for-download-and-install/


Bu bana ifadeyi oluşturmak için kullanılan karakterleri gösterir. Bu ifadelerden birini aldığımda ICS'nin görüntülediği simgelere nasıl çevrildiklerini anlamaya çalışıyorum.
Ken Bloom

Seni hala anlıyor muyum bilmiyorum ama sadece doğrudan haritalama. Örneğin: gülen yüz oluşturan karakterler gülen duyguya, üzgün yüz oluşturan karakterler üzgün duyguya vb.
roxan

Kısa mesajlara her birini yazın, Android sonuçları sizin için mutlu bir şekilde görüntüleyecektir.
Michael Hampton
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.