USB aktarım hızı gülünç derecede yavaş


13

Bilgisayarımla olan Android bağlantım gülünç derecede yavaş. Bundan hemen önce, Android'e bazı şarkıları aktarmak için Banshee'yi kullandım ve 23 şarkıyı aktarmak yaklaşık iki saat sürdü. (Sorun Banshee ile sınırlı değil, herhangi bir dosya aktarımı ile sınırlı.)

Bunun şeylerin Ubuntu tarafında bir sorun olabileceğini düşündüm , ancak sorunun Android cihazımla sınırlı olduğunu veya daha fazla telaffuz edildiğini düşünmeye başladım.

Sorunu teşhis etmek için variouos testleri yaparken, sistemime çeşitli USB cihazları ekleyip kaldırarak ve sonra dosya aktarımlarını test ederek, yaşayabildiğim 2MB / saniyeye kadar hızları gördüm.

Bununla birlikte, ne yaptığımdan ve hangi hıza ulaştığımdan bağımsız olarak, bir süre sonra sorun geri döner. Hız, 50KB / s veya daha az bir şeye dönüşür.

23 şarkıyı aktarmak için iki saat pratik olarak kullanılamaz.

Bir an için Ubuntu makinemin sorun olmadığını varsayarsak, Android telefonumun USB aktarım hızını korumak için bir şey yapıp yapmadığını nasıl belirleyebilirim?


Samsung Galaxy S2, Model numarası GT-I9100, Android sürümü 4.0.4, Çekirdek sürümü 3.0.34-Siyah-v3.3.2, Cyanogen 9-20120624.


Bu bir çözüm değil, ancak bir çözüm olarak cevap vermeyeceğim
Airdroid

Güncel olmayan bir yapı / çekirdek çalıştırıyorsunuz, en son RC'yi veya geceyi kurabilir misiniz? Artık deneyebileceğiniz daha yeni CM9 yapıları var, örneğin RC2 veya bir gece . Sadece bunun tek başına sorununuzu çözüp çözmediğini kontrol etmek için. Not: Kesinlikle çekirdekle ilgili (Ubuntu'nun veya Android'in çekirdeği)
ce4

Dahili belleğe mi yoksa MicroSD'ye mi aktarıyorsunuz? MicroSD nedir? MicroSD varsa, kabul edebilecek bir kart okuyucunuz var mı?
MrWhite

@ w3d Sorun hem dahili bellek hem de MicroSD ile ilgili gibi görünüyor. MicroSD için ayrı bir kart okuyucum yok. MicroSD, Sandisk tarafından üretilen 16GB sınıf 4 karttır.
Soru

@ ce4: Çekirdeği ve ROM'u güncelledim ve şimdi GPS'im çalışmıyor. Yani sanırım bir köstebek oynamaya geri döndüm.
Sorgulayan

Yanıtlar:


6

Bu Android ve Ubuntu için yaygın bir sorundur. Verileri aktarmak için ADB kullanarak bunu hallettim.

Telefon ayarlarınızdan ADB'yi açın ve ADB paketini bilgisayarınıza indirdiğinizden emin olun ( http://www.webupd8.org/2012/08/install-adb-and-fastboot-android-tools.html ). Sonra terminalde çalıştırın:

adb devices

cihazınızın tanındığını kontrol etmek için. Bunu yaptıktan sonra aşağıdakileri kullanarak dosya aktarabilirsiniz:

adb pull /sdcard/place_on_phone ~/place_on_computer

ve

adb push ~/place_on_computer /sdcard/place_on_phone

Bu kendi kendine bir fiş biraz ama bunu otomatik olarak yapan küçük bir kabuk komut dosyası yaptım: http://opensynx.codeplex.com/wikipage?title=Linux


1

Ben de bu sorunu yaşıyordu, Ancak mobil "USB hata ayıklama" açtıktan sonra, aktarım hızı> 10 MBPS arttı. Ayrıca, bu cihazın USB2 veya 1 bilgisayarına nereye bağlandığını bulmak da önemlidir. Lsusb -v kullanın, sonra cihazınıza gidin ve bcdUSB alanında değer arayın. 2.00 veya 1.01 olmalıdır


0

Bununla birkaç kez daha oynadım. İşte benim için işe yarayan

Resimleri telefondan mac'e aktarmak için kullanılan ptp modunu devre dışı bırakın. Fotoğrafları senkronize etmek için modu arka planda kullandığından ve dolayısıyla bant genişliğimin bir bölümünü kullandığından şüpheleniyorum.

3 files pulled. 0 files skipped.
7016 KB/s (734352024 bytes in 102.214s)

0

Her ihtimale karşı, soruna adım attım ve 5 saat boyunca takıldım.

Kulağa aptalca gelebilir, ancak bildiğiniz gibi, USB Kimlikleri bazen çarpışır. Ve bu her türlü garip hataya neden oluyor. Benim tavsiyem, telefonu bağladığınız yerdeki usb portunu değiştirmeniz.

Bir nexus 4 ve nexus 7 sahibiyim ve 7 nexus 4 olarak tanınıyordu. Bağlantı noktasını değiştirmek benim için düzeltti.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.