Performans sorunlarına neden olan uygulamaları veya ayarları nasıl belirlerim?


13

Performans sorunları yaşıyorsam, performans gecikmelerimin nereden geldiğini belirlemek için hangi araçları kullanabilirim? Bir Sistem Paneli Görev Yöneticisi , Android Sistem Bilgisi , Sistem Yöneticisi Ücretsiz ve diğerleri kullandım ancak hiçbiri sorunlu çocukları gerçekten tanımlamadı. Sistem Paneli Görev Yöneticisi, CPU ve bellek kullanımına tarihsel bakışıyla en yakın geldi, ancak hangi uygulamaların zaman içinde ne kadar kaynak kullandığını görmeme izin vermedi .


Ben "hangi app" soruları kapatma hakkında meta sitede bazı sohbet olduğunu biliyorum ama bu çok özel, iyi bir soru.
gary

Yanıtlar:


8

Watchdog , telefonunuzun performansını izleyecek ve sorunlar konusunda sizi uyaracaktır. İşte Watchdog'daki Lifehacker makalesinden bir alıntı .

Watchdog arka planda çalışır ve uygulamaların belirttiğiniz belirli bir CPU gücünün yüzdesinden fazlasını kullanmaya başlamasını (varsayılan yüzde 80 ile) izler. Bir uygulamanın sınırların dışına çıktığını fark ettiğinde, sizi uyarır ve uygulamayı öldürmek, yoksaymak veya "dikkatsiz" programlarının "Beyaz Listenize" eklemek için seçenekler sunar. Varsayılan olarak, Watchdog çok fazla güç kullanmaz, sadece iki dakikada bir kontrol eder, ancak gerçekleşmekte olduğunu bildiğiniz bir sorunu gerçekten tespit etmek istiyorsanız, daha gerçek zamanlı çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Bekçi köpeği kaçış süreçleri için Android izler


Bu denediğim ilklerden biriydi. Bana hiç uyarı göndermedi ve tarihi kullanım göstermiyor, bu yüzden benim için gerçekten işe yaramadı. Performans düşüşlerimi hayal etme şansım da var.
Matt

Bu pne denedim tüm uygulamalar arasında en etkili oldu.
Matt

2

SeePU , telefonunuzun CPU, bellek ve ağ kullanımını izleyecek başka bir uygulamadır. Gönderen SeePU üzerinde Lifehacker En artcile :

SeePU, izleme sayaçlarını Android telefonunuzun bildirim alanına yerleştirir. CPU kullanımını, RAM kullanımını ve ağ etkinliğini izleyebilirsiniz. Monitörün güncellenme sıklığını, verilerin nasıl görüntüleneceğini ayarlayabilirsiniz - sadece CPU veya CPU ve RAM birleştirilebilir, ağ etkinliğini yükleyebilir ve indirebilir veya birleştirebilirsiniz, vb.

alternatif metin


Teşekkürler! Yeni Droid'imi aldım, bu yüzden bu hafta sonu deneyeceğim ve rapor vereceğim.
Matt

biraz çalıştı ama tarihi veriler veren pro sürümü için ödeme yapmadım. Ayrıca, hangi uygulamaların kaynakları kullandığını tespit etmedi, bu nedenle aktif bir uygulama ile arka planda çalışan bir uygulama arasında ayrım yapmak zor oldu.
Matt
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.