Odin düğmeleri ve onay kutularının arkasındaki temel işlev nedir?


32

Bir var Odin aracıdır ne güzel bir soru . Şimdi, bellenimi görüntülemek için dahili bir Samsung aracı olduğunu anlıyorum; bu da (şifreli) seçenekler ve düğmeler hakkında bilgi bulmanın neden zor olduğunu açıklıyor. Buradaki herkes bizi aşağıdakiler için temel bir açıklama ile aydınlatabilir mi:

 • Seçenekler:
  • Yeniden Bölümleme (onay kutusu)
  • F. Sıfırlama Zamanı (onay kutusu)
  • Telefon EFS Temizle (onay kutusu)
  • Telefon Bootloader Güncellemesi (onay kutusu)
 • Düğmeler ve dosyalar:
  • PIT (bir *.pit, *.xmldosyayı seçme düğmesi )
  • PDA ( *.tar, *.md5, *.smddosyayı seçme düğmesi )
  • PHONE ( *.bin, *.tar, *.md5dosyayı seçmek için düğme )
  • CSC ( *.tar, *.md5dosyayı seçmek için düğme )
  • ETC (seçmek için düğme ???)

Başvuru için, aşağıdaki çeşitli seçenekleri ve düğmeleri gösteren App ekran görüntüsü:

Odin3 uygulamasının ekran görüntüsü

Yanıtlar:


21

Bu Odin 3'e baktığımızda, Unutma, Odin'in farklı Samsung cihazlarına göre farklı versiyonları var. Ancak bu özellikle benim deneyimlerimden, Samsung Galaxy 5 ve Samsung Galaxy tablet P1010T’den flaş yapmak için kullanılan şey.

Kısacası, Odin'in çalışması için yanıp sönen bir ROM ile ilişkili .bin veya .tar veya hatta .md5 dosyaları olabilir. Odin, onlara uygun şekilde nasıl davranılacağını biliyor. (.Bin'i görmedim, arşivde yer alan MD5 kontrol toplamlarına sahip bir tar dosyası olan .tar.md5'in daha fazlası, Odin'in içindeki her dosyayı otomatik olarak doğrulayacağı)

 • Re-Partition ne diyorsa yapar - düzeni yeniden bölümlendirir.
 • Otomatik Yeniden Başlatma ve F. Sıfırlama Süresi - flaş bittiğinde, yanıp sönme zamanlayıcısını bittiğinde otomatik olarak yeniden başlatıp sıfırlayın. Genellikle bu ikisini işaretli bırakabilir.
 • PIT - bu, ilgili bölümlerin düzenini tanımlayan bir dosyadır, söz konusu cihaza çok spesifik olacaktır, cihaz için yanlış PIT dosyasını kullanın ve bunun ... iyi sonuç ...!
 • PDA - .img 'in MD5 toplamını, önyükleme, kurtarma, sistem, kullanıcı verileri, önbellek ve movinand'ı içeren hepsi bir arada bir arşiv . Bu .img'ler normal olanlardan farklı, Samsung'un RFS'sini kullanıyorlar (R'nin ne anlama geldiğinden emin değiller, ancak F ile S sistemiyle özel ve Samsung'a özel) - bu isteğe bağlı, ipucunun adında olacağını düşünüyorum. dosya - içinde PDA varsa , onu kullanın, eğer değilse, işaretini kaldırın ve cihazı flaş yapmak için kullanıyorsanız izleyin ...
 • Telefon - Samsung cihazı için bir ROM'u yanıp sönerken, modele bağlı olarak, genellikle, bu XXXX-REVnn-ALL-low-YYYYY.tar.md5'e benzer bir dosya olacaktır. Yine, hepsi açıklandığı gibi bir arşivde olacaktır. için PDA , ayrım ve büyük ipucu, diğer neler oynadığını en That (akıllı telefonlar içindir, eski tabletler için olan - sadece iki misli kontrol etmek ve burada bir wifi-tek tableti var, emin bu doğru olduğundan emin olun, ve kullandığı yanıp sönerken telefon - O_o).
 • CSC - Bu karşı ROM flaş bölge için kullanılan bazı ülke kodu XE Avrupa'dır, AU Avustralya, ve benzerleri, bu kısım, sizi yanılgıya yol açabilir onun daha sonra bu temel alır hangi bölge takibi için terimler Yerelleştirme ve dil desteği . Daha da önemlisi , Kies'in bölgeyi tanıması ve ürün yazılımı güncellemesi olup olmadığını belirlemesi için. Bir ülke ile sınırlı olabilecek bir CSC'ye sahip olmak oldukça mümkündür.

Telefonun ve CSC'nin bir başka yönü, bazılarının Telefon için dosyanın adının CSC ile aynı olmasını beklemektir, örneğin, P1010XWKC1 froyo bellenimidir, ancak dosya adında bir PDA yoktur ... Samsung cihazları için bellenimin zaman zaman tutarsız olabileceğini vurgulayın.

Bu yüzden, akılda tutulması gereken, işte bir ROM’u yanıp

 • Yeniden Bölümleme - cihazınız için uygun PIT dosyanızın olmadığı sürece kontrol etmeyin. Bu, tüm verilerinizi silecektir.
 • Otomatik Yeniden Başlatma ve F. Sıfırlama Süresi kontrol edilir.
 • PIT - zorunlu, cihazınız için doğru dosyaya sahip olduğunuzdan emin olun.
 • Akıllı telefonuysa, Telefonun seçildiğinden ve uygun dosyanın dosya tarayıcısından seçildiğinden emin olun .
 • Akıllı telefon değilse, PDA'nın seçili olduğundan ve uygun dosyanın dosya tarayıcısından seçildiğinden emin olun .
 • CSC - bunun için doğru bölgeye sahip olduğunuzdan emin olun.

Samsung’ta yanıp sönen herhangi bir iş yapmadan önce, İndirme modunda olduğundan emin olun, Gittiğinizde Odin, arşiv içindeki dosyaların bütünlüğünü sağlamak ve önce belirsiz bir şekilde cihaza yükleme yapmak için arşivleri çıkarır ve kontrol toplamı yapar. cihazın bakış açısından indiriliyor!

Çekirdek güncellemesi varsa, yanıp sönen ROM'a benzer bir ilke varsa, ancak dikkate değer bir istisna dışında - Yeniden Bölümlemenin işaretini kaldırın, PDA veya Telefon altında da kullanılacak çekirdek dosyasını belirtin ! Çekirdek yanıp sönmesi için gerçekten kullanılmadığı için CSC'yi atlayın.

Phew, bu Odin kafa karıştırıcı olabilir, tutarsız dosya isimleriyle silahlandırılmış, vurgulamak için Odin ile bir şey yapmadan önce ilk önce iki kez kontrol et .

Tüm adaletli olsa da, Odin aslında yanıp sönen iş açısından Kies'ten çok daha güvenlidir, ihtiyatlı ve mutlu olun :)


Detaylı cevap için teşekkürler, bu çok açıklar. Odin'i şimdi i9000'imi flaş etmek için kullandım (bu yönergeleri btw'ye uymuyor, sadece PDA dosyasına ihtiyaç duyuyordu), şimdi az önce ne yaptığımı anlıyorum :)
Jeroen

Söylemeden kalamazdım, cevaplarını okumak Bir teknoloji satan en çok satanı okumak gibi hissediyorum! +1
Zuul

Tomm13b CSC'ye eklemek için iyi bir makale, CSC için yine de Taşıyıcıya Özel Değişiklikler olduğunu açıklıyor. Ülkeye ve taşıyıcıya özel olacak.
Suman

3
Varsayılan olarak bölüm kontrol etmeyin! Bu genellikle gerekli değildir ve her zaman cihazdaki verilerinizi siler. Yeniden bölümlendirme, yalnızca şu anda kullanımda olan bölüm düzeninin, yanıp sönen romun gereksinimlerine uymadığını biliyorsanız yapılmalıdır. Lütfen cevaplayıcınızı sadece .pit dosyası diğer rom dosyalarına dahil edildiğinde yeniden bölümlendirmeyi önerecek şekilde düzenleyin. Ayrıca bir çukur, cihazın tüm donanım yazılımlarıyla uyumlu olmayabilir.
Mihic

Odin3 3.09’da PDA artık AP ve Telefon artık CP.
Leons
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.