Telefonu SIP ağ geçidine dönüştürme


22

Telefonumu SIP GSM ağ geçidi olarak kullanmanın bir yolu var, bu yüzden bir SIP telefonu kullanarak hücresel arama yapabilir ve alabilir ve / veya SIP PBX ile tekrar yönlendirebilir miyim?@ Everett: Bağlandığınız soru, telefonunuzu SIP yazılım telefonuna dönüştürmekle ilgili. Başka bir müşteriye değil SIP'e nasıl hizmet edeceğimi bulmaya çalışıyorum.
Saxtus,

Bu yüzden "muhtemelen" yazdım.
ale

@ Everett: Anladım. Yine de bunu desteklemek güzel SIPdroid olurdu!
Saxtus

sunucuda yıldız işareti + bluetooth dongle ve chan_celliax veya chan_mobile.
Petrus

Yanıtlar:


2

Telsiz iletişiminden sorumlu mobil cihaz sürücülerinin kaynak koduna sahip oluncaya kadar mümkün değildir. Telefonunuzu, GSM ağ geçidine yudum olarak kullanmanın neden mümkün olmadığını açıklayan ilgili bir makaleyi okuyabilirsiniz .

bu maddeye göre

Android'in bir GSM Ağ Geçidi olarak çalışmasını sağlamak için üçüncü engel, satıcının RIL'sinin açık kaynaklı olmamasıdır. Her satıcının, Radyo Daemon (rild) ile iletişim kuran kendi RIL kitaplığı vardır.


1

Bu, arama sırasında sesin bir uygulama tarafından elde edilebildiği / alınabileceği bir cihaz gerektiriyor gibi görünmektedir. Tipik android telefon mimarisinde, çağrı sırasında ses, radyo ortak işlemcisi tarafından, linux / android altında çalışan hiçbir şeyin erişemeyeceği şekilde gerçekleştirilir;

USB host desteği olan (veya bilgisayar korsanlığı olan) köklü bir telefona sahipseniz ve linux sürücülere sahip bir usb ses cihazı bulduysanız, teorik olarak döngüsel olarak döndürebilir ve telefonun kulaklık jakına takabilirsiniz ... ama sadece satın almak daha kolay olmazdı Birinden SIP gateway servisi var mı?


1

Yok hayır.

Şu anda, bu mevcut değil. Potansiyel olarak bunun için bir linux uygulamasını Android telefonunuza taşıyabilirsiniz, eğer bir CLI uygulamasıysa daha kolay, ancak şu anda olduğu gibi istediğinizi yapabilecek hiçbir uygulama yoktur.


Soruyu açık bırakarak, çünkü gelecekte tekrar sorarsam, bunun gibi bir uygulama olduğunda, bunun yinelenen olarak algılanması ve silinmesi düşünülebilir.
Saxtus
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.