USB-OTG ethernet ile kablosuz erişim noktası?


9

Telefonumun bir ethernet özellikli wifi erişim noktası (ethernet üzerinden WAN) gibi davranmasını istiyorum.

Galaxy Nexus'uma (köklü olmayan stok Jelly Bean) takılı bir ethernet USB adaptörüyle USB-OTG kullandığımda düzenli internet erişimi gayet iyi. Merak ettiğim tek şey, mobil veri bağlantısı devre dışı olmasına rağmen 3G'nin durum çubuğunda gösterilmesidir. Bağlantı ethernet üzerinden geçer.

Bu bağlantıyı wifi (hotspot) ile paylaşmak istediğimde Sorunum ortaya çıkıyor. Etkin nokta etkinleştirildi ve diğer cihaz (veya her neyse) bağlı, ancak internet erişimi alamıyor ...

Bu bilinen bir sorun mu? Bunu nasıl çalıştıracağına dair bir fikrin var mı?

Düzenleme: Bu 3G tethering ile ilgili değil, bu iyi çalışıyor. Sorun, telefon LAN'a bir RJ45-Ethernet adaptörü üzerinden bağlıyken tethering.


1
Hangi adaptörü kullanıyorsunuz? Nexus ile Ethernet üzerinden internet almaya çalıştım, ama işe yaramadı.
Blaine Anderson

Sadece benim düşüncem: -Hobspot arayüzünün dahili WiFi tethering'ini etkinleştirirken normalde 3G temel bant arayüzü ile bağlanırdı ... Durumunuzda hotspot arayüzü ile ethernet arayüzü sağlayan internetinizi bağlamak isteyebilirsiniz.Herhangi bir özel uygulama yardımcı olabilir.
Rilwan

@Rilwan bu konuda yardımcı olabilecek bir uygulama var mı?
cpz

Yanıtlar:


1

Bazı operatörler, daha fazla para kazanmak için 3G internet paylaşımını devre dışı bırakır, bu nedenle operatörünüz, internet paylaşımını durdurmak için elden önce telefonunuza yazılım yüklediyse, işinizi yapmanın tek yolu cihazınızı rootlamak ve bunu yapmanıza izin verecek bir uygulama yüklemek .

Sadece bağlanma nedeni, belki de bir LAN üzerinden dosya / kaynak paylaşmak için bir erişim noktası oluşturmaya izin verilmesi, ancak internete erişmemesi olabilir. Şu anda, FCC özellikle Verizon'u kullanıcıların telefonlarının 3G internetini paylaşmalarına izin vermeye zorluyor.


1
Genel olarak 3g tethering hakkında değil, iyi çalışıyor. telefon LAN'a bir RJ45-Ethernet adaptörü üzerinden bağlıyken sorun çözülmesidir.
FlocksServer

1

Sonunda bir çözüm buldum, ancak kurmak oldukça karmaşık ve wifi istemcilerini yapılandırmanız gerekiyor (yani Chromecast bununla çalışmaz). Hala daha iyi bir çözüm bulmayı umuyorum.

  1. Ethernet'i bağlayın, hotspot'u her zamanki gibi başlatın
  2. " Proxy Server " ı Google Play'den indirin - muhtemelen diğer benzer uygulamalar da bunu yapacaktır
  3. Uygulamada yeni bir sunucu ekleyin, bir bağlantı noktası seçin (varsayılan HTTP bağlantı noktaları root olmadan kullanılamaz), diğer her şeyi olduğu gibi bırakın, sunucuyu başlatın.
  4. Telefonunuzun erişim noktasına bağlı wifi istemcinizde proxy ayarlarına gidin (Windows: Denetim masası -> İnternet -> İnternet seçenekleri -> Bağlantılar -> LAN Ayarları -> Proxy Sunucuyu Kullan; Android: Wifi Ayarları -> Uzun basma adında -> Ağı değiştir -> Gelişmiş -> Manuel Proxy)
  5. Yeni oluşturduğunuz proxy'yi ayarlayın. IP adresi, wifi hotspot'unuzda bir ağ geçidi görevi gören telefonunuzun yerel ipi olacaktır. Altta Proxy Server uygulamasının "Bilgi" bölümünde gösterilir (son IPv4 girişi!).
  6. Sonunda wifi istemcilerinde internet var!

Telefonun internetini usb-ethernet adaptörü ile bir PC ile paylaşmanın mümkün olup olmadığını merak ediyorum?
cpz

@cpz Bunu bir kez başarıyla denedim. Doğru hatırlıyorsam, tam olarak tarif ettiğim kurulumu kullanabilirsiniz, ancak wifi istemcileri yerine, ethernet istemcisini (PC) telefonunuzda ayarladığınız proxy sunucusuna yönlendirmeniz gerekir. Aslında istemcilerin otomatik olarak yapılandırıldığı daha iyi ve daha karmaşık bir çözüm buldum (proxy komut dosyası); eğer ilgileniyorsanız, bir yere gönderirim. Ancak, bu yine de proxy komut dosyalarını desteklemediği için Chromecast (veya benzeri?) İle çalışmaz.
user1666456
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.