Google Play e-kitaplarını bir Android cihazında nerede saklıyor?


13

Google Play Kitaplar Android uygulamasında, kullanıcı bunu yapmak istiyorsa bir e-kitabı cihazda tutma seçeneği vardır. Yani böyle bir şey yapmaya karar verdiğinizde, e-kitap Android cihazında bir yerde saklanabilir. E-kitabın nerede saklandığını bilmek istiyorum. Ben arandı /mnt/storageve sadece (içinde Aldiko e-kitapları bulunan /mnt/storage/eBooksklasörde), Google Play yerine e-Kitap.

Cevaplarınız için teşekkürler.

Not: yardımcı olabilirse, bunu bir Archos G9 101 tablette yapıyorum.

Yanıtlar:


7

Bu konuda birkaç kaynağı kontrol ettim. Google'ın kendi yardım sayfası durumları:

Google Play Kitaplar uygulaması, uygulamanın ilk başlatıldığı andan itibaren ister cihazınız ister SD kartınız olsun, kitapları otomatik olarak en fazla boş alana sahip bir yerde saklar. Uygulamanızı yeni sürüme geçirdiyseniz, kitaplarınız yeni sürüme geçişten önceki konumlarında depolanmaya devam eder.

Bu çok kesin değil. Archos forumundaki bir tartışma , uygulamada kullanılabilen bir ayarı ortaya çıkarır ( Ayarlar> Depolama konumu ), ancak orada yalnızca dahili ve harici depolama arasında seçim yapabilirsiniz. Ancak, aynı iş parçacığı ve XDA'daki başka bir iş parçacığı , yolu /data/data/com.google.android.apps.books/(dahili depolama alanındaki uygulama veri dizini) olarak ortaya koyuyor , Archos forumları iş parçacığından da bahsetti Android/data/com.google.android.apps.books/files/volumes/.

Google Kitaplar'ı kullanmadığım için, belki bu konumları kontrol edip onaylayabilirsiniz.

/data/data/*Erişimin "kök güçler" gerektirdiğini unutmayın . Bu olmadan, muhtemelen o yerde hiçbir şey göremezsiniz.


Baktım /mnt/storage/Android/data/ama adında bir klasör bulamadım com.google.android.apps.books. Diğer klasöre gelince /data/data/com.google.android.apps.books/, onu Android Terminal Emulator sayesinde buldum ama içeriğine erişemiyorum. Başka bir çözüm yoksa, o klasörün içeriğini görmek için cihazımı rootlayacağım. /data/data/com.google.android.apps.books/Bir sonraki yorumda size bu klasörde ne bulduğumu anlatacağım .
air-dex

Uygulamayı "dahili depolama alanı" kullanacak şekilde ayarladınız, sanırım? Ayrıca "harici depolama" olarak ayarlamayı deneyebilirsiniz, o zaman SD karttaki klasör görünmelidir. Ancak uygulamanın zaten var olan kitapları devredip değiştirmeyeceğinden emin değilim (bundan şüpheliyim).
Izzy

Bu soruya başvurursam ( android.stackexchange.com/questions/26163/… ), Google Play Kitaplar uygulamam "dahili depolama alanı" kullanıyor. "Harici depolama" kullanmak için, tablet kök gerekiyor gibi görünüyor. Ancak, köklenme veya CFW ve ROM'ları kurma riskini almaya hazır değilim. Bu yüzden köklenme gerçekten bir gereklilikse bu aramayı bırakmaya karar verdim. Bunu Google Play e-Kitaplarımı yedeklemek için yapmak istedim ve bunu yapmanın başka yolları da var.
air-dex

Android telefonumda (oneplus one) klasör görünmüyor
hasen

1
@hasen Cihazınızın köklü olduğundan ve "kök" olarak baktığınızdan emin misiniz? Aksi takdirde aşağıdaki klasörlere erişemezsiniz /data/data.
Izzy

2

Bilgisayarınıza indirdiğiniz kitapları eklemek istiyorsanız, kitaplar şu konumda depolanır: /data/data/com.google.android.apps.books/files/accounts/{your google account}/volumesve "ciltler" klasörünün içindeyken, o kitap için bazı kod adı olan bazı klasörler görürsünüz. Bu klasörlerden birine tıkladığınızda 2 .pngdosya göreceksiniz : bunlar kitabın kapağıdır.1

"PDF yüklemeyi etkinleştir" seçeneğini belirleyebilirsiniz. Bu, tüm kitaplarınızı seçmenize ve Google hesabınıza yüklemenize olanak tanır. Bu şekilde, sadece oturum açarak herhangi bir cihazdan okuyabilirsiniz. Çevrimdışı görüntülemeyi de seçebilirsiniz.

Bu, cihazınızda gereken veri miktarını azaltır.


Yüklenen PDF dosyaları onları okumaya başladığımda tamamen indirilir ve indirilen bu format orijinal PDF dosyalarından çok daha fazla yer kaplar.
Tianyang Li
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.