Google Play: Uygulama indirilirken hata oluştu - yetersiz alan


20

Google Play uygulamasının en son güncellemelerinden (sonuncusu mu yoksa önceki sürümü mi olduğundan emin değilim) sonra, büyük bir uygulamayı (42 MB) güncellemeye çalışırken bir hatayla karşılaşıyorum. Diyor ki:

İndirme Hatası. Cihazda yeterli alan yok.

Cihazım Froyo çalıştıran bir Samsung P1000. Köklü, ama kökten önce hata vardı.

Hızlı bir Google araması, aynı sorunu yaşayan birkaç Samsung kullanıcısının olduğunu gösterdi (söz konusu uygulama bana baş ağrısını veren Şirinler köyü). Bazıları, Android Market (Google Play) uygulamasındaki güncellemelerin kaldırılmasının sorunu çözeceğini söyledi, ancak bana göre hiçbir faydası olmadı.

Ben de boşuna bu Google yardım SSS prosedürü denedim .

Şimdi Market'in tarih öncesi bir versiyonuyla (küçük uygulamalarda çalışan) takılıyorum ve hala Şirin Köyü'nü güncelleyemiyorum veya büyük uygulamalar yükleyemiyorum. Bunu nasıl düzeltebilirim?

EDIT: cihaz 2GB üzerinde dahili SD depolama, 27GB harici SD kart var, bu yüzden alan bir sorun değil.


Belirtmediğim için üzgünüm, ancak cihazda boş alan yok.
Mindwin

Yanıtlar:


9

Benim için her şey daha büyük bir önbellek öldürmek ve yeniden inşa etmekti. Aynı soruna sahip diğer kişilerin bunun için bir yanıt bulabilmesi için SE'de kayıtlı olmasını istiyorum.

Sorun, önbelleğin bulunduğu bölümün boyutuyla ilgili gibi görünüyor. Telefonun dahili SD kartındaki 20-30MB'lik bir bölüme monte edilmiştir.

Bana yardımcı olan düzeltme bu blog yazısında açıklandı .

AŞAĞIDAKİ BLOK, Jimmy Halim'in blog gönderisinden alınmıştır ve izniyle kullanılmıştır.

Gezindikten sonra, önbellek klasörünün (pazar tarafından kullanıldığını varsayıyorum) küçük bir bölüm kullandığını öğrendim (benim durumumda yaklaşık 20mb). Bunu çözmek için onu daha büyük bir bölüme çevirmemiz gerekiyor.

Android Terminal Simulator'a veya eşdeğer bir terminal uygulamasına ihtiyacınız olacak. Bu, Android'inizin rootlanmasını da gerektirir.

Tür su(kök izin isteği gösterilir: onaylamanız gerekir).

tip cd /

tip umount /cache

Tür mount -o rw,remount -t rootfs rootfs /(klasör erişimini rw - read write olarak ayarlamak için)

Yaz rmdir /cache(önbellek klasörünü sil). Şahsen 5-6 noktası yapmak için root explorer kullanıyorum.

tip mkdir /sdcard/cache

Tür ln -s /sdcard/cache /cache(önbellek klasörünü / sdcard / cache'ye bağlamak için - daha büyük bölüm boyutuna sahip olmalıdır)

Benim p1000 kök ve terminal emülatörü ve meşgul kutusu yüklü. Komutları Jimmy Halim (ona kudos) tarafından tanımlanan sırayla yazdım.

Bu sorunun arka planını ararken, ben de (benim tarafımdan denenmemiş) bir uygulama kullanarak sorunu çözmek gibi görünüyor bu forum yazı (portekizce) bulundu .

[portekizce yayınlamaya başla]

Para solucionar o problema, eu precisei modificar o tamanho do cache do telefone

[Portekizce yazıyı bitir]


Halihazırda terminal emülatörü veya meşgul kutusu yüklü olmayan fakir ruhlar hakkında. Onları kuramazlar, çünkü hiçbir şey kuramazlar.
Urbycoz

@Urbycoz Bir şey yükleyemiyorsanız, bu başka bir soru için bir şeydir. Yalnızca BÜYÜK uygulamaları yüklerken sorun yaşadım. Emulator ve Busybox günümüz uygulamalarına kıyasla çok küçük. Ayrıca, birisi sorabilir "What about non-rooted devices"ve cevap aynı olurdu: Başka bir soru-cevap için bir şey.
Mindwin

Bir kullanıcı hiçbir şey yükleyemezse, her zaman USB hata ayıklamayı etkinleştirebilir ve ADB aracılığıyla her şeyi yapabilir.
WindowsEscapist

0

Cihazınızın dahili depolama alanında ne kadar alan kaldığını kontrol edebilir misiniz? Bunu, Ayarlar-> Uygulamalar-> Depolama Alanı Kullanımı bölümüne giderek dahili depolama biriminde ne kadar boş alan olduğunu görebilirsiniz. Değer, uygulamanın ihtiyaç duyduğu değerden daha azsa (yani 42 Mb), yüklemeden önce biraz alan boşaltmanız gerektiği anlamına gelir.

Serbest bırakmak için:

  1. En iyisi, uygulama listesini ziyaret etmek ve daha fazla yer kaplayandan başlayarak istenmeyen birini kaldırmaktır.
  2. Ağır uygulamaları SD Karta taşıyın. Bunun Froyo'nuzda değil, sadece GingerBread'den mümkün olabileceğinden şüphelenmeme rağmen.

2
3. uygulama listesinde yürürken, çok büyük olduğunda uygulamaların önbelleğini silme. Belki sadece geçici bir çözüm, ama hiç yoktan iyidir.
Izzy

1
P1000 cihazımın hem dahili hem de harici bol miktarda depolama alanı var. Bu önbellek kendisi ile ilgili bir sorun, benim (KÖKLÜ) android için çözmeyi başardı. Yine de köklenme gerektirmeyen önbellek boyutuna bir çözüm arıyor.
Mindwin

OP yeterli alan olduğunu söyledi ...
frandroid 21

Neden bu soruya cevap ekleyemiyorum? Her neyse, nihayet bunun için bir çözüm buldum - Google oyun uygulamasından güncellemeyi
Elia Weiss

0

@ Mindwin'in cevabı sizin için işe yaramıyorsa denemek için başka şeyler eklemek için:

1) konumunda bulunan günlüklerinizi silin /data/log.

  • Bunu kurtarma menüsüne gidip günlükleri silerek yapabilirsiniz (seçenek sizin için uygunsa, her telefon için değildir). Veya köklü bir telefonunuz varsa rm -rbu klasörde bir terminal öykünücüsünden çalıştırabilirsiniz.

2) Uygulama yükleyebiliyorsanız, SD Maiduygulama kaldırıldıktan sonra kalan kalan önbellek veya apk dosyalarını kaldırabilir.

3) Telefonunuz bir Samsung Galaxy *#9900#ise, arama ekranından arama yapabilir ve ardından ikinci seçeneği belirleyebilirsiniz: "Dumpstate / logcat'i sil".


Sorun dört yaşında. İnsanların hala buna sahip olduğundan şüpheliyim.
Mindwin

Dün yaptım, buraya nasıl geldim. Bana neyin yardımcı olduğunu ilan ettim
Gabriel Fair
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.