BlueStack AppPlayer'ı Ağa bağlanırken Proxy ayarlarını kullanacak şekilde nasıl yapılandırırım?


15

Bluestacks , Android OS görüntüsünü taklit ederek Android uygulamalarının Windows üzerinde çalışmasına izin verir.

Son zamanlarda Windows XP'ye BlueStacks_HD_AppPlayerPro (0.7.0.725) yükledim, ancak ağım bir proxy gerektirdiğinden herhangi bir uygulamayı indiremedi / yükleyemedim. Aşağıdaki hatayı gösterir:

resim açıklamasını buraya girin

Freecap gibi ProxyCaps kullanarak denedim, ama benim için çalışmadı. BlueStacks'ı proxy ayarlarımı kullanacak şekilde nasıl yapılandırabilirim?


Yardımcı olabilir mi bilmiyorum, ama son zamanlarda AMD AppZone (BlueStacks tabanlı) yükledim ve belirli bir ayar yapmadan bir proxy arkasında dizüstü bilgisayarımda sorunsuz çalışıyor. Test ettin mi? Belki son bir versiyonda sorunu çözdüler.
Drake

Yanıtlar:


5

Bluestack çalışanı Deepika Sharma'ya göre:

Şu anda, BlueStacks App Player'da proxy ayarlarını desteklemiyoruz, ancak gelecekteki sürümümüzde kesinlikle dikkate alacağız.

Bu bilgiler yardım forumu dizisinden geldi: Proxy arkasında ağ erişimi yok .


Alex Guerrieri, bahsettiğiniz uygulamayı kullanarak bu sorunu çözebildiğini belirterek cevap verdi. Gönderdiğim çözüm burada, ne denediğini bilmiyorum:

Bir çözüm buldum. Bluestacks'ı proxy üzerinden (LDAP ile bile) yönlendirmek için proxycap kullandım. Uygulamayı indirip yüklemeniz, proxy'nizi ayarlamanız ve HD-Network.exe için yeni bir kural oluşturmanız gerekir (% Program_Files% içindeki Bluestack dizini altında bulunur). Benim için çalıştı.


Alex'in çözümünü denedin mi? Freecap adlı proxycap benzeri bir program kullanmayı denedim . Ama yine de "Ağa Ulaşılamıyor" hatası alıyorum.
akjain

@akjain Henüz denemedim! Cevabım "desteklenmeyen" kısımdı. Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için Alex adımlarından bahsediyorum, çünkü bir geçici çözümü denemek için hangi adımları attığınızı belirtmediniz. Bir deneyeceğim ve işlevsel bir çözüm bulup bulamayacağımı göreceğim.
Zuul

4

Diğer cevaplar güncel değil.

BlueStacks kurulumları artık HD-ConfigHttpProxy.exe proxy bağlantısı kurmak için bir komut satırı yardımcı programı içerir . Bu yardımcı program için hiçbir yerde belge bulamıyorum ama oldukça basit:


Proxy Sunucuyla Bluestacks Kullanma

 1. Açık Bluestacks (faydalanmadan önce açık olması gerekir)
 2. Bir ** komut istemi açın (örn. Hit Windows Key+ R → type cmd→ hit Enter)
 3. BlueStacks klasörüne değiştirin (örn. cd C:\Program Files\BlueStacks)
 4. ÇalıştırHD-ConfigHttpProxy.exe :

  Kullanımı:

   HD-ConfigHttpProxy.exe set <host> <port>   connect to specified proxy
   HD-ConfigHttpProxy.exe reset         reset/stop using proxy
  

  Örneğin: HD-ConfigHttpProxy.exe set 123.45.67.890 4444

 5. İstendiğinde, BlueStacks'ı kapatın ve yeniden açın .

Alternatif olarak, diğer sözlü protokolleri <host>standart sözdizimine ekleyerek belirleyebilirsiniz . Örneğin, kullandım socks://localhostve özel bağlantı noktası numaramı. Birkaç deneme aldı ama sonunda çalıştı.


BlueStacks proxy ayarlarının bağlantısını kesmek / sıfırlamak için:

 1. BlueStacks'ın çalıştığından emin olun
 2. Bir komut istemi açın
 3. Çalıştır komutu: C:\Program Files\BlueStacks\HD-ConfigHttpProxy.exe reset
 4. BlueStacks'ı kapatın ve yeniden açın .

1
ancak bu yöntemi kullanarak uygulamalardan gelen istekler (apk) proxy üzerinden geçmez. sadece gerçek BlueStacks.exe'den (bildirim simgesini tıklattığınızda olduğu gibi)
baburao

0

BlueStacks'ı cntlm + Proxifier kullanarak ağımda kullanabiliyorum. Proxycaps / WideCap'in yerine proxy ve Proxifier üzerinde kimlik doğrulaması yapmak için cntlm kullanıyorum. Proxifier, çorap bağlantılarınızı cntlm proxy'si üzerinden tünellemenizi sağlar ( http://proxifier.com/ )

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.