Opera Mini ve Opera mobile arasındaki fark nedir?


Yanıtlar:


24

Opera Mobile, Android cihazınızdaki tüm işleme etkinliklerini gerçekleştiren "tam" bir tarayıcıdır.
Opera Mini, cihazınız için isteklerinizi ölçeklendirmek / ölçeklemek için Opera sunucularından geçirir.

Opera Mini daha hızlı olma eğilimindedir.
Opera Mobile, cihazınızın kaynaklarını daha sert vurur.

Opera Mini ve üçüncü parti (henüz Opera) sunucularından geçen trafiğinizle ilgili güvenlik halkı. Mini ile çevrimiçi bankacılığınızı yapmadan önce düşünün ...

Burada karşılaştırma tablosu Devamı: http://www.opera.com/mobile/features/


Bankamın düz HTTP kullanacak kadar aptal olması durumunda (aksi halde her iki şekilde de olmaz), güvenli olmayan bir WiFi erişim noktası üzerinden (Opera adamlarının trafiği kendi sunucularına şifreleyeceğini varsayarsak) Opera Mini'yi kullanırken daha güvenli hissediyorum. elbette).
sashoalm

5
  1. Boyutu: Opera Mobile ~ 20MB, Opera Mini ancak 900KB.

  2. İşleme: Opera Mobile, HTML'yi web sunucusundan indirir ve web sitesini telefonunuzda oluşturur; Opera Mini, web sitesinin Opera'nın proxy'sinden optimize edilmiş bir sürümünü (Opera'nın İkili İşaretleme Dili / OBML'sinde) indirir.

  3. Opera Mobile daha fazla kaynak açtır, Opera Mini'de işleme görevinin çoğu, işlem miktarını, bant genişliğini ve bellek gereksinimini azaltan proxy sunucuda yapılır.

  4. Veri Kullanımı: Opera Mini, Opera'nın sunucusundan bir OBML (Opera İkili İşaretleme Dili) indirir ve sayfaları% 90'a kadar sıkıştırabilir (Opera'ya göre). Opera Mobile, web sayfasının tamamını orijinal siteden indirir ve bu da biraz bant genişliği sağlayabilir (Opera Mobile'in ayrıca bant genişliği kullanımını da azaltabilecek Opera Turbo'yu kullanabileceğini unutmayın).

  5. En son kontrol ettiğimde, yakınlaştırıp uzaklaştırıp Opera Mini'deki ekranı döndürmek metni yeniden aktaramadı.

  6. Opera Mobile'ın tam Javascript desteği var, Opera Mini sadece çok sınırlı bir Javascript alt kümesini destekliyor

Kısacası Opera Mini, daha az güçlü cihazlarda ve yavaş ağlarda özellikle belirgin olan çok daha hızlı ve daha yalın; Bununla birlikte Opera Mini tam özellikli bir tarayıcı değildir (ve asla olması amaçlanmamıştır). Opera Mini, daha yavaş ağlarda ve daha yavaş telefonlarda çok daha hızlıdır.

Opera Mobile tam özellikli bir tarayıcıdır. Tam Javascript'e sahip, Opera'nın sunucusundan geçmek yerine doğrudan web sitelerine bağlanıyor ve Opera'nın proxy sunucusunun erişemediği intranet web sitelerine erişmek için kullanılabilir.


4

Tecrübelerime göre:

  1. Opera Mini daha hızlı, opera mobil yavaş.
  2. Ancak güvenlik konusunda çok bilinçli iseniz, bunun yerine mobil kullanın.

0

2g SIM'de net kullanıyorsanız, o zaman Opera Mini'yi tavsiye ederim . Ancak 3g veya WiFi ile net kullanıyorsanız, Opera mobile en iyi seçenek olacaktır.


3
Biraz daha bilgi verebilir misiniz? Neden birini veya diğerini öneriyorsun? Soru özellikle hangi özellik farklılıklarına sahip olduklarını soruyor. Bu, cevabınızı çok daha faydalı hale getirir.
Dan Hulme

Ayrıca, lütfen kelimeleri tamamen heceleyin. Konuşmadan ve diğer "komik şeylerden" kaçının. Buradaki herkes anadili değil.
Izzy

-2

nokia 5320 kullanıyorum ve opera mobile kullandım ve mini opera mini opera mobile'den daha hızlı ve düşük güç tüketimi ve daha az veri kullanımı opera mobile pilden daha fazla ve data kullanım opera mini'den daha iyi uc ve diğer tarayıcılardan daha iyi Sınırsız veri planınız olduğunda, opera mini'yi kullandığınızda, sınırsız veri planınız olduğunda opra mobile kullandınız.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.