Çevrimdışı kullanım için haritalar nasıl alınır?


15

Neredeyse tüm günü haritalar için iyi uygulamalar aramakla geçirdim (iyi = ücretsiz, güncel, açık kaynak olması bir artıdır).

TrekBuddy, GoPenS , RMaps , Maverick, OruxMaps ile sonuçlandım (vurgulananlar bence en iyi görünüyor).

Ancak, şimdi başka bir sorunum var - bu uygulamalar için nasıl harita hazırlanır (lütfen bana bir tane ile yardım et ve umarım geri kalanını yöneteceğim) çevrimdışı kullanım için?

Gezintiye çıkmak, telefonu ormanda bir yerden almak ve bulunduğum haritada görmek istiyorum. Şimdilik sadece internet bağlantısıyla çalışıyor, ancak onsuz büyük ölçekli bir haritaya sahibim ve yakınlaştırılmış boşluk veya "yükleme" simgesinden sonra.

Kısacası - SORU - telefonla / uygulamaları haritalarla nasıl besleyeceğim, böylece vahşi ortamdayken haritayı serbestçe yakınlaştırabilir / uzaklaştırabilirim (çevrimdışı)?

Ben önbelleğe güvenmek gibi hilelerden kaçınmak istiyorum - böylece tüm olası ölçeklerle ilginç bir bölgeyi taramak için "çözüm" ve bu durumda haritanın off-line sürümünü elde etmek bir gitmek değildir!

Açıklama: Başka bir uygulama aramıyorum (ancak ipuçları / bağlantılar için teşekkür ederim), haritalar (veri) arıyorum . Çevrimiçi sürümden (otomatik olarak indirilen) haritayı çevrimdışı duruma getirmek istiyorum.


1
Açıklığa kavuşturmak için: Çevrimdışı haritaları kullanmak istiyorsunuz, ancak önceden depolamak istemiyor musunuz? Bu nasıl olacak?
Izzy

@Izzy, onları önceden saklamak istiyorum , ancak tek bir işlemle, haritayı manuel olarak tarayarak değil, verilen uygulamada önbellek oluşturmak için cm x cm. Farkı net bir şekilde açıkladım mı?
greenoldman

osmand haritaları (bana bunu kim söyledi ?!) Çevrimdışı haritaları fwiw
t0mm13b

@ t0mm13b, osmand bir uygulama, harita değil. Ve on-line haritaları off-line haritalara aktarmanın bir yolunu arıyorum.
greenoldman

Yanıtlar:


14

OsmAnd ( Play Store'da veya F-droid.org'da (sürüm bazen biraz geride)) şu özelliklere sahiptir:

 • Tamamen açık kaynak
 • Tamamen çevrimdışı (bazı çevrimiçi özellikler için seçenek ile)
 • Play Store: 16 indirme (ücretsiz) veya ücretle sınırlı ~ 6EUR (finansman için)
  (kendiniz oluşturun veya ücretsiz bir ödeme yapmak veya ücretsiz bir tane kullanmak istemiyorsanız gecelik bir yapı kullanın)
 • Çevrimdışı vektör haritaları:

 • Çevrimiçi kutucuk tabanlı haritalar (GMaps / Bing / Yahoo / ve 25? Diğerleri için veri önbellekleme eklentisi)
 • OSM entegrasyonu (hata raporu, GPX yüklemeleri, canlı düzenleme)
 • Sesli rehberli çevrimdışı gezinme
 • GPX izleme

Sınırsız uygulama (Google Play'de) projeyi finanse etmek için küçük bir ücrete (3EUR civarında) mal olur. Ücretsiz sürümü test ettikten sonra satın almayı düşünün ve beğenin ve sadece kanayan kenar özelliklerini test etmek istemiyorsanız sadece gece sülük yapmayın. Tabii ki kendiniz de oluşturabilirsiniz (FOSS).

uygulama içi çevrimdışı harita indirme


Çok teşekkür ederim, OSM verileriyle biraz oynadım, haritaları indirdim, gerçekten çevrimdışı olanlar ve bugün cildimi kurtardı (çünkü GM güncelleme sırasında "önbelleği" sildi). Umarım bu uygulamayı da desteklemeyi başarabilirim.
greenoldman

Ben bu konuya çarpmışken, OsmAnd'a güzel bir ek olarak OsmTracker - IMHO OsmAnd için izleyici eklentisinden çok daha iyi. Parkur anında açıklanabilir ve sürüş / yürüyüş bittikten sonra, örneğin daha fazla düzenleme için izi doğrudan OSM'ye yükleyin.
greenoldman

OpenStreetMap'in de iyi bir karşılaştırma wiki'si var .
ce4

gerçekten harika bir uygulama
Francesco

11

27 Haziran 2012'den bu yana, Android için Google Haritalar çevrimdışı özelliktedir.

10 millik bir harita önbellek yarıçapı sağlarlar ve farklı konumları işaretleyip önbellekleyebildiğiniz için, neredeyse tüm dünyayı önbelleğe alabilirsiniz.

 1. Google Haritalar Uygulamasını açın;
 2. Harita yüklendikten sonra, menü düğmesine basın ve "Ayarlar" ı seçin;
 3. "Ayarlar" panelinden "laboratuvarlar" ı seçin ve "Önbellek Harita Alanı" seçeneğini etkinleştirin.
 4. Harita görünümüne dönün, çevrimdışı kullanım için kaydetmek istediğiniz alana gidin;
 5. Yüklendikten sonra, ayrıntılı görünümü açmak için üzerine tıklayın ve "Önbellek harita alanı" seçeneğini seçin.

İstediğiniz tüm alanları önbelleğe almak istediğiniz kadar bu işlemi tekrarlayın.


Bağlantılar

Daha ayrıntılı adım adım talimatlar: Android'de Google Haritalar'ın Çevrimdışı Özelliğini Kullanma .

Çevrimdışı haritalar için resmi Google Destek sayfası burada .


Bu mükemmel bir çözüm ...
Android Quesito

1
Gerçekten harika bir cevap, soruyu bir süre açık tutacağım, çünkü söz konusu uygulamaları gerçekten kullanmak istiyorum ve ayrıca bu tür haritaların süresinin dolmasından korkuyorum. Buraya bakın: android.stackexchange.com/questions/13641/…
greenoldman

Mükemmel bir çözüm değil: haritaları indirmiş olsanız bile, bir sokak adresi aramanın işe yaramayacağını unutmayın. (
Talimatlardan

Korkum geçerliydi - GM ya çok alfa aşamasında ya da çevrimdışı haritalara bilerek önbellek görevi görüyor. Her neyse, güncellemeden sonra GM haritalarının boş olduğunu ve boşta kaybolduğumu (zaten yolda bir yerde olduğumu) öğrendim. Neyse ki OsmAnd gerçekten çevrimdışı haritalar ile yüklü.
greenoldman

@macias Şahsen, Navfree'yi çevrimdışı navigasyon için kullanıyorum, tüm dünyayı telefonumda aldım ve herhangi bir internet bağlantısına ihtiyacım yok :)
Zuul

5

Vektör kullan yerine ön indirilmesi veya önbelleğe hale Harita döşemelerinin eşler.

Bitmap, Önceden Oluşturulmuş, Döşenmiş Haritalar'a karşı Vektör Haritalar

Fark şu şekildedir: Google Haritalar'ı veya önceden oluşturulmuş diğer haritaları önbelleğe almanız cihazınızda düzinelerce ila binlerce (bitmap) resim depolar. Bunlar sıkıştırılmış olsalar da, özellikle tam bir ülke için harita depolamak için gigabayt depolama alanı kaplarlar.

Ayrıca, bitmap görüntüler sadece şudur: Görüntüler. Haritalama ve özellikle navigasyon uygulamaları görüntü üzerinde görüntülenenleri yorumlayamaz. Bu yüzden en yakın benzin istasyonu, otobüs durağı, kürek çektiğin nehir hakkında bilmiyorlar.

Bir vektör haritası bazı özel veri biçimindedir. Görüntülenmesi için görüntülenmesi gerekir, bu da bir görüntünün önce ham verilerden hesaplanması gerektiği anlamına gelir. Bu yüzden en büyük dezavantajı, bunları kullanan uygulamaların daha fazla işlemci yoğunluğu olabilir. Bununla birlikte, vektör haritasının kalitesine ve içerdiği özelliklere ve uygulamanın kalitesine ve özelliklerine bağlı olarak, haritayı araba, yaya, önyükleme, bisikletle navigasyon için sorgulayabilirsiniz. En yakın restoranlar veya en yakın posta kutusu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Vektör haritalarının bir diğer ana avantajı, bitmap verilerine kıyasla çok daha küçük boyutudur. Önceden oluşturulmuş bir harita döşemesi görüntüsü, örtülü alanla orantılı olan ağaçlık bir alanı temsil etmek için bazı yeşilimsi ve değişken piksel verileri içerebilirken, aynı vektör harita sadece "ağaçlık alan" diyebilir ve sınırın koordinatlarını saklayabilir.

Başka bir avantaj, uygulamanın adı geçen ağaçlık alanın nasıl oluşturulacağına karar vermesi ve böylece kullanıcının haritaların nasıl görünmesini sevdiği üzerinde biraz etkisi olmasıdır. Harita uygulamanıza, ikinci bir bitmap döşemesi seti indirmenize gerek kalmadan gece boyunca kırmızı / mavi / siyah renk şemasına geçmesini söyleyebilirsiniz. Bazı ayarları değiştirdikten sonra anında yeniden hesaplanır ve ek bellek gerektirmez.

Depolama alanı ve kullanılabilir özellik kümesi, vektör haritasında bulunan verilerle sınırlıdır. Bu nedenle, ihtiyaçlarınıza ve uygulamalarınıza bağlı olarak, bazıları tam açık sokak haritası verisine sahip olmak isteyebilir, bazıları ise sadece temel bir setle geçin.

Ayrıca, vektör haritaları ve az miktarda depolama alanı ve bunların uygulamaların içerisindeki görünümlerini özelleştirme yetenekleriyle, haritaları hazırlamak için masaüstünüzde herhangi bir ek uygulama kullanmaya gerek yoktur. Dosyaları indirin ve yola çıkın. Teoride, bu işe yarar, pratikte OpenStreetMap projesinin orijinal veri dosyalarının sözdizimsel olarak farklı bir biçime dönüştürülmesi gerekir. Aşağıya bakınız.

Howtos ve uygulamalara dönersek, hala android'de yeni başlayan biriyim. İşte bugün kullandığım şey.

Açık Sokak Haritası ücretsiz tam özellikli vektör haritaları sağlamak için bir projedir. Wikipedia gibi harita verileri kullanıcılar tarafından geliştirilebilir ve bu her zaman olur.

Mapsforge Vektör Haritaları

Açık sokak haritasının önceden birleştirilmiş vektör haritaları , http://download.mapsforge.org/maps/ adresindeki mapsforge projesinin izniyle bulunabilir.

Orijinal Açık Sokak Haritası dosyalarını kullanma

Yukarıdaki mapsforge dosyaları olduğu gibi kullanılabilir ve bu nedenle en uygun çözümdür. Eğer başlamak istiyorsanız Ancak, özgün Açık Sokak Haritası dosyaları takip edebilirsiniz bu kılavuzu orijinal dosyaları dönüştürmek için PBF formatında kullanarak harita biçimine Osmosis . Tipik bir komut satırı örneği şöyle olur:

osmosis --read-pbf "hungary.osm.pbf" --mapfile-writer file="hungary.osm.map"

gezenek

Bir harita uygulaması olarak Locus Free'yi kullanabilirsiniz. . İndirin ve yükleyin.

Vektör haritalarından herhangi birini indirin ve klasördeki telefonunuzda saklayın /mnt/sdcard/Locus/MapsVector/_themes/. Şahsen, haritaları masaüstü bilgisayarıma indiriyorum, Linux'ta Samba aracılığıyla paylaştığım bir klasörde saklıyorum veya bir Windows makinesinde paylaşıyorum. Ardından , dosyaları paylaşılan konumdan Android cihazının Locus eşleme klasörüne kopyalamak için telefonumdaki herhangi bir android dosya yöneticisini ( Samba eklentisi ile Ghost Commander , ES Dosya Gezgini Dosya Yöneticisi ) kullanıyorum.

OruxMaps

OruxMaps uygulamasını da kullanabilirsiniz . Ne yazık ki, harita verilerini iki kez saklamak zorunda kalmadan her iki uygulamayı da kullanmanın bir yolunu henüz bulamadım. ( SD Kartlar sembolik bağlantıları desteklemez . Dahili bellekte veri varsa bunları kullanabilirsiniz ve haritaları yalnızca bir kez saklayabilirsiniz). Android'de tercih ettiğiniz dosya yöneticisini tekrar kopyalamak için*.map dosyaları yukarıda belirtilen Locus klasöründen OruxMaps'in harita dosyalarını sakladığı klasöre kullanabilirsiniz. Varsayılan olarak bu/mnt/sdcard/oruxmaps/mapfiles

Yeni haritaya geç:

 1. Sağ üstteki "harita" simgesini tıklayın
 2. Açılır menüden "yeni harita" yı tıklayın
 3. Sağ üst taraftaki "çevrimdışı" yı tıklayın
 4. * .Map harita dosyalarından herhangi birini seçin

OruxMaps'te alt klasörlerde gezinebileceğinizi unutmayın. Bu yüzden isterseniz alt klasörlerde haritaları düzenlemek için dosya yöneticinizi kullanabilirsiniz. İpucu: mapsforge verilerini OruxMaps harita klasörünüze tam olarak kopyalayabilir ve artık endişelenmeyin :-)

Ayrıca, yeni harita dosyalarını veri klasörüne kopyalarken OruxMaps uygulamanız açıksa, "yeni harita" iletişim kutusundaki "harita kaynaklarını sıfırla" yı tıklamanız gerekebileceğinden, harita klasörünü yeni Dosyalar.

İşte Haritalarınızın haritalar theming için bu iki uygulamalarda bir howto . Daha önce de belirtildiği gibi, uygulamaya bağlı olarak vektör haritalarının oluşturulma şeklini etkileyebilirsiniz. Bu, renk ayarlarını ve hangi verilerin ekrana dahil edileceğini ve hangilerinin eklenmeyeceğini içerir.


2

Açıklamanız sayesinde, harita verilerini uygulama içinden alabileceğinizi varsayalım. Bu durumda , mükemmel bir çözüm olan Locus Maps'e göz atmanızı öneririm . Zaten yerleşik birçok harita kaynağı var - ve bu sizin için yeterli değilse, Map Tweak Addon ek kaynaklar sunuyor.

Locus Haritalarındaki ek kaynaklar şunları içerir:

Daha da fazla kaynak isimlendirebilirim - ve eğer istersen yapacaksın.


Bu cevap için teşekkür ederim, yazdıklarınız çok değerlidir, ancak haritaları başka bir harita uygulaması kullanmamak için çevrimiçi moddan çevrimdışı moda aktarmanın yolunu arıyorum - Bir program değil veri arıyorum .
greenoldman

3
Burada sorun, verilerin hangi programla uyumlu olup olmadığıdır. Her uygulama az çok kendi standardını kullanır. Bu nedenle, biri için uygun veriler başka bir veriye uymayabilir - aynı kaynakları kullansalar da, malzemenin nasıl saklanacağı konusunda farklı olabilirler. Locus hakkında harika bir şey, resimler (örneğin POI'ler vb.) Dahil olmak üzere kendi KMZ'nizi ve çok daha fazlasını oluşturabilmenizdir. Ancak AFAIK, Locus veya OruxMaps için harita verileri hazırlamanızı sağlayan bazı Web siteleri veya PC programları da vardır. Locus için, bazıları forumunda belirtilir / açıklanır (cevabımdaki son bağlantı oraya gider).
Izzy

Birçoğu OpenStreetMap'ten bahsediyor, ancak seçeneklerde gördüğüm tek şey onları indirmemek, önbelleğe almak.
greenoldman

Hangi essentailly aynıdır (önbelleğe indirilir). Aslında, Locus'ta buna "indirme" denir ve bunlar özel veritabanlarında saklanır. Hatta Locus'u sadece indirilen bu harita verilerini kullanacak şekilde kısıtlayabilir veya şu anda bulunduğunuz alanın güncellemelerini kontrol etmesine izin verebilirsiniz.
Izzy

0

Evet, HERE Maps bu amaçla kullanımı daha kolaydır. Uygulamayı Play Store'dan indirin ve ardından dünyadaki herhangi bir eyalet veya ülke için çevrimdışı haritaları indirebilirsiniz.


Android Meraklılarına hoş geldiniz. BURAYA haritalardan diğer cevabınızda da bahsettiğinizi fark ettim. Sadece mutlu bir kullanıcı mısınız veya bu ürüne bağlı mısınız? Bu sitenin herhangi bir bağlantıdan bahsetmenizi gerektirdiğini lütfen unutmayın.
THelper

Hayır, sadece aynı tür sorulara cevap
veriyorum

hayır, HERE haritaları tüm ülkeleri içermiyor: Japonya ve her iki Korea da eksik.
ccpizza
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.