Wifi şifresini hatırla ama asla otomatik olarak bağlan


26

Hem wifi şifremi hem de arkadaşım kaydedildi. Yakında yaşadıkları için, sinyal daha güçlüyse bazen otomatik olarak onlarınkine geçecektir. Orada olmadığım veya internetim kapalı olmadığı sürece, normalde bağlantılarını kullanmak istemiyorum.

Android yapmak için herhangi bir yolu sadece otomatik olarak benim diğerine şifresini unutmadan benim wifi bağlanır mı? Ezberlemek uzun ve imkansız, bu yüzden ağı unutmak çok büyük bir acı.

ICS’yi çalıştırıyor ve gerekirse kök kullanıyor.


1
Settings > Wi-Fi > AdvancedBu davranışı değiştirirken "Zayıf bağlantılardan kaçının" ifadesini değiştirmek mi?
Bay Buster

Gelecek vaat ediyor ama böyle bir seçenek bulamıyor. Cihaz android 4.0.3 çalışan bir asus trafo asal olduğunu
Grant 2

Stokta mevcut değil Asus ROM. Aylak.
Bay Buster,

Yanıtlar:


7

Tam olarak neyi hedeflediğiniz olmayabilir, ama yine de olası bir çözüm: Gibi bir uygulama kullanma

arkadaşınızın Wifi bağlantısının QR Kodunu oluşturabilir, yazdırabilir, lamine edebilir (koruma için) ve cüzdanınıza koyabilirsiniz. Şimdi, ne zaman bu Wifi ağını kullanmak istediğinizde, QR Kodunu alın, Barkod Tarayıcı ile tarayın - ve bağlanın. Bir "oturumu kapatmak" için, bağlantıyı kesin ve listenizdeki şebekeyi kaldırın (cihazınızın otomatik bağlanmasını önlemek için).

Çok zarif değil - ancak uzun parolayı her zaman yazmaktan sizi kurtarıyor. Yan Etki: QR'yi birçok kez yazdırın ve diğer misafirler için arkadaşınıza verin. Kendi Wifi için de aynısını yapın. Artık şifrelerinizi asla söylemeniz gerekmiyor: Konuklarınızın bağlantı kurmasına izin vermek için, onlara taranacak QR Kodunu gösterin (ve Android şifreli şifreli olmayanları sakladıklarında, ayrıldıklarında ağı ağlarından silmelerini sağlayın).


"Ağı aygıtlarından silme" neden bunu yaptınız?
RR

Çünkü "Android Wifi şifrelerini şifrelenmemiş olarak saklıyor"? Bu sadece bir güvenlik sorusu. Belki de "isteğe bağlı" eklemeliyim. Ancak OP, arkadaşınızın ağına otomatik olarak bağlanmak istemediğinden, belki de ziyaretçiler bunu istemez.
Izzy

Kesinlikle istediğim kadar zarif değil ... ama sanırım şu an sahip olduğumun üstünde bir adım.
Hibe

Bunun farkındaydım - ama korkarım ki gerçek zarif çözüm mevcut olmayacak. En azından, Android'e belirli bir ağa otomatik olarak bağlanmamasını, "bilinen ağlar" listenizde bir kez bağlanmadığını söylememeyi bilmediğimi biliyorum (yani, bir kez bağlandığınızda ve daha sonra çıkarmadıysanız).
Izzy

+1, 2019’da biraz üzücü bulmama rağmen, en iyi çözüm hala telefonunuzla birlikte yazdırılan QR kodları kitapçığını taşıyor gibi görünüyor.
VEYA Eşleştiricisi

1

Hmm, daha önce de söylediğim gibi, böyle bir ayarın olmamasından korkuyorum. AMA ağlarınızı tek bir dokunuşla değiştirmenize izin veren widget oluşturmanıza olanak tanıyan kullanışlı bir küçük uygulama var. Böylece, arkadaşınızın ağına bağlandığınızı fark ettiğinizde, ana ekranınızdaki düğmeye basmanız yeterlidir, tekrar kendi ağınıza bağlanacaksınız.

Uygulamayı burada bulabilirsiniz: Wifi Manager .


1

Wpa_supplicant dosyanıza gidip ağlardaki önceliği değiştirmeyi denediniz mi? Ayarlar normal metinlere kaydedilir ve okunması ve anlaşılması kolaydır.

ES dosyası veya benzeri bir kök gezgininiz varsa, buraya bakarak →/data/misc/wifi/wpa_supplicant.conf

Not: Ayrıca dosyayı kendiniz bulmak istemiyorsanız, bunu yapmanıza izin veren bazı uygulamalar vardır.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.