ALogcat ile Jelly Bean'deki mesaj günlüklerine erişim sorunları


12

özet

ALogcat kullanarak K9 günlük mesajlarına erişmekte sorun yaşıyorum, daha fazla ayrıntı için aşağıya bakın. Ne bilmek istiyorum:

  • ALogcat günlük görüntüleyicide neden K9'dan hiçbir günlük mesajı görünmüyor?
  • Herkes K9 klasörleri senkronize etmeye çalışırken oluşan hataların tam metnini nasıl görebileceğime dair herhangi bir önerim var mı?
  • Jelly Bean'de K9'un kaydının çalışmayı durdurmasına neden olan bir şey değişebilir mi?
  • Genel olarak aLogcat tarafından gösterilen çok az mesaj olduğu için Jelly Bean'de artık tüm mesajlara erişemeyeceği anlamına gelen bir şey değişti mi?

detay

Son zamanlarda K9 ile bağlantı sorunları yaşıyorum. Klasörlerim senkronize edilemiyor ve klasör listesi , son kontrol edilen zamanın olması gereken yuva hataları ( libcore.io.ErrnoException:) veya ssl hataları ( javex.net.ssl.SSLException:) vb . O sırada hangi sorunun oluştuğuna bağlı olarak farklı mesajlar alıyorum, ancak hata mesajının tam metnini göremiyorum, bu yüzden nedeninin ne olduğunu tahmin etmek zor.

Günlük dosyalarının daha fazla bilgi içerebileceğini düşünerek, Hata ayıklama günlüğünü kaydetme, K9'da hata ayıklama günlüğünü etkinleştirme, aLogcat yükledim ve günlüklere bakmaya çalıştım. Ne yazık ki, hangi günlük arabelleğini seçersem ( Ana , Olaylar veya Radyo ), K9'dan mesaj gelmiyor.

Önerilen (k9|AndroidRuntime)normal ifade filtresini eklersem , günlüklerin hiçbirinde hiçbir şey görmüyorum . Kaldırırsam Main çoğunlukla çöp toplama mesajları içerir, Olaylar çoğunlukla aLogcat'in kendisinden mesajlar içeriyor gibi görünüyor ve henüz Radyo'da bir günlük mesajı görmedim .

Herhangi bir fark yaratırsa, bir Nexus 7 kullanıyorum, ancak günlüklemenin android sürümleri arasında değişmeyecek standart bir konuma olacağını düşünürdüm.

Yanıtlar:


24

Herkes K9 klasörleri senkronize etmeye çalışırken oluşan hataların tam metnini nasıl görebileceğime dair herhangi bir önerim var mı?

Günlük iletileri görmek için bir yol olduğu görülmektedir cihazda olmadan root erişimi , ancak root erişimi var ise, seçeneklerin bir çift vardır ya gerekli izinleri vermek için aLogcat ya da korkunç kesmek kullanmayı düşünün TM görünümüne doğrudan.

PC'nizdeki veya iş istasyonunuzdaki günlük dosyalarını adb

Android cihazınızı bir PC'ye veya iş istasyonuna bağlayabiliyorsanız, günlüklere adbkomut aracılığıyla erişebilirsiniz .

Windows üzerinde Bunu yapmak için öncelikle yüklemeniz gerekir Android SDK (gerektirecektir Java SE SDK ) ve eklemek android-sdk\toolsve android-sdk\platform-toolsiçin sistem yoluna . Ardından, Nexus 7'de USB hata ayıklama etkinleştirmek USB üzerinden takın ve yüklemek Android Kompozit ADB Arabirimi dan android-sdk\extras\google\usb_driver(Ben burada bakmaya Windows XP zorlamak zorunda başlıbaşına bu sürücüleri bulmak olmaz).

Nasıl detayları için adbtam Android SDK yüklemek, ya da Mac veya Linux makinelerde, bkz olmadan hazır ve çalışır Izzy'nin mükemmel cevap için İş'in orada ADB minimal yükleme?

Sonra bir kabuk (yani bir cmdpencere) açabilir ve şu komutu çalıştırabilirsiniz:

adb logcat k9:V *:S AndroidRuntime:E
  • Bunun köklü olmayan Nexus 7 cihazımda çalıştığını doğruladım.

ALogcat'e izin verme

Eğer varsa root erişimi , sen verme düşünebiliriz READ_LOGSizni aLogcat bu yazı önerildiği üzere, aLogcat / catlog / Lumberjack çalışmıyor? ... Bunu yapın üzerindeki XDA-Developers forumu :

pm grant <pkg> android.permission.READ_LOGS

Bağış sürümünü çalıştırıp çalıştırmadığınıza bağlı olarak, bu izne alogcatveya izin vermek alogcat.donateiçin aşağıdaki komutlardan birini kullanırsınız:

pm grant org.jtb.alogcat.donate android.permission.READ_LOGS
pm grant org.jtb.alogcat android.permission.READ_LOGS

Android geliştiricileri ve bilet üzerindeki bir gönderiye göre , izin hibesi yeniden başlatılır ve güncellenir, ancak kaldırılır / yeniden yüklenmez.

Ne yazık ki bu root erişimi gerektirdiğinden, ister cihazda ister bilgisayarımda (ön ekte adb shell) çalıştırsam da sadece hatayı alıyorum:

Neither user 12345 nor current process has android.permission.GRANT_REVOKE_PERMISSION
  • Nexus 7 cihazım köklü olmadığından bunun çalıştığını doğrulayamıyorum.

Korkunç bir kesmek TM kullanmayı düşünün

Eğer varsa root erişimi , sen etmeyi isteyebilir logcat setuid root önerildiği üzere, cihaz kabuğundan ve çalışan logcat bu cevap için benim nasıl kök erişimi olmadan benim Nexus 7'de android günlük dosyalara erişebilir? soru:

chmod 04755 /system/bin/logcat
logcat k9:V *:S AndroidRuntime:E
  • Yine, bunun işe yaradığını onaylayamıyorum ve güvenlik sonuçları göz önüne alındığında, muhtemelen sadece son çare olarak kullanacağım .

ALogcat günlük görüntüleyicide neden K9'dan hiçbir günlük mesajı görünmüyor ?

Jelly Bean'de K9'un kaydının çalışmayı durdurmasına neden olan bir şey değişebilir mi?

Genel olarak aLogcat tarafından gösterilen çok az mesaj olduğu için Jelly Bean'de artık tüm mesajlara erişemeyeceği anlamına gelen bir şey değişti mi?

Bu, Jelly Bean'de günlük dosyalarını okumaya çalışabilecek tüm uygulamaları etkileyen bir değişiklik gibi görünüyor.

Görünüşe göre READ_LOGS izni Jelly Bean'deki 3. taraf uygulamalarına verilmiyor . Bu bağlantı güvenilir olmadığından:

Bugün Google Play'e bırakmadan önce uygulamamı en yeni (api 16) emülatörde test ettim. Android'in artık üçüncü taraf uygulamalara bu izni vermeyi reddettiği ortaya çıktı. Bu tuhaf çünkü Jelly Bean'in belgelenen tüm değişikliklerini inceledim ve READ_LOGS izninden bahseten hiçbir şey bulamadım.

ve sonra

READ_LOGS için koruma düzeyi artık "imza | sistem | geliştirme" dir. ProtectionLevel için yeni boru sözdizimi de belgesizdir (bkz. Http://code.google.com/p/android/issues/detail?id=34785 ).

Benim şüphe olmasıdır aLogcat sadece kendisi tarafından oluşturulan mesajlar görüyor ve vm bu.

Daha fazla bilgi için, Soruya Akış yanıtları bölümüne bakınız. Jelly Bean sistem günlük dosyamın ne kadar aktif olmasını beklemeliyim?


IIRC adb logcathala Jelly Bean tam android günlüğü almak mümkün.
Akış

Kök gerektirmez, ancak cihazınızda adb'yi etkinleştirmeniz gerekir (genellikle geliştirici seçenekleri altında).
Akış

@Flow - Artık bilgisayarımdaki günlüğü adb logcatoradan kullanarak görüntüleyebileceğimi ve cevabımı buna göre güncellediğimi doğruladım . Cihazın kendisinden kök erişimi olmadan günlüklere erişmenin herhangi bir yolunu bulamıyorum hala sinir bozucu.
Mark Booth

Bir kök olmayan kullanıcının bu JB günlük değişim bütün noktasıdır olamaz tam sistem günlüğüne erişmek.
Akış

@Flow - Evet ve günlük mesajlarının asıl amacı, neler olup bittiğini öğrenmek için bunları kullanabilmeniz. JB, aLogcat gibi bir uygulamayı oldukça anlamsız hale getiriyor , çünkü artık yalnızca kendi oluşturduğu günlük mesajlarına erişebiliyor!
Mark Booth

0

Posta sunucum SSL sertifikalarını güncellediğinde bu davranışı K9'da gördüm. Düzeltme, hesaba uzun süre basmak, seçip Account settings -> Fetching mail -> Incoming serversadece Nextsertifikalarla ilgili pop-up'ı alana kadar ayarlarınızı onaylamak için sayfalara basmaktı (bu, sertifika ile ilgili her şey yolundaysa görünmeyebilir, benimki yanlış bir hayalet vardı). Sertifikayı onaylayın ve ayarların geri kalanını yapın, hesabınız çalışmaya başlayacaktır.


@MarkBooth Belki de sormuş olmalısınız, genellikle çözüm önermeyen soruları tercih ederiz.
Matthew

@MatthewRead Burada Mark ile aynı fikirde olmalıyım: Özetinde yer alan 4 madde, kayıt sorunuyla ilgili yardım istediğini açıkça belirtiyor ve ben de burada "XY problemini" görmüyorum (varsayılan çözüm). K9 açıkça sadece örnektir - ancak belki de soru başlığı altını çizecek şekilde ayarlanmalıdır: "Sorunların nedenini belirlemek için logcat kullanımı" daha iyi eşleşir (ve odaklanır);)
Izzy

@MarkBooth Yepp, tnx - şimdi çok daha net. Ayrıca detaylı cevap için tnx! Lütfen ilerlemeniz hakkında bizi güncel tutun.
Izzy

Düzenlemelerden sonra tamamen konu dışı olduğundan ve indirilmeye eğilimli olduğundan cevabımı silmeli miyim?
onik

Size bağlı. Aslında dediğim gibi, bir cevap göndermek için zaman ayırdığınız için teşekkür ederim, ama şimdi soruyu güncellediğim için cevabınız daha da yerinde görünmüyor. Her zaman bekleyebilir ve -3'ün altında oy alıp almadığını görebilirsiniz, böylece akran baskısı rozetinizi toplayabilirsiniz . * 8 ')
Mark Booth
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.