GPS kullanmak için internet / 3G'ye ihtiyacım var mı?


9

GPS ile ilgili bazı sorunları olan bir Samsung Galaxy S2'm var:
İnternet kullanırsam navigasyon çalışır, ancak 3G'yi kapattığımda GPS çalışmıyor.

GPS kullanmak için internet / 3G'ye ihtiyacım var mı?


Hangi navigasyon uygulamasını kullanıyorsunuz?
Chahk

Yanıtlar:


6

Kısacası: GPS aktif bir bağlantı olmadan çalışır, tamamen pasiftir.

Bununla birlikte GPS, başlatmayı önemli ölçüde hızlandıran ( ilk düzeltme süresi ) A-GPS (destekli GPS) adlı bir eklenti özelliğine sahiptir . Temel olarak alıcıyı zaman, kaba konum ve tüm GPS uydu yörünge konum verileri (efemeris veri indirme) gibi GPS durum verileri ile ısıtır. Bunun her şeyi GPS sinyaline de dahildir, ancak alıcının kendisini alması gerekiyorsa soğuk bir başlangıç ​​daha uzun sürer. A-GPS ile bu veriler internetten indirilir ve alıcıya aktarılır.

Not: A-GPS verileri bazı günler için iyidir, ancak telefonun tekrar soğuk başlatma (bir kez!) Gerekene kadar (veya internetin yeniden indirilmesi gerekene kadar) zamanla bozulur. GPS durumu gibi bazı uygulamalarla manuel olarak yeniden indirmeyi tetikleyebilirsiniz .


6

Temel konseptler

İki farklı kavramı karıştırıyorsunuz: Cihazınızdaki iki farklı senaryo için kullanılan "GPS" ve "Navigasyon".

GPS, dünyadaki konumunuzu tam olarak belirlemek için kullanılır. Navigasyon, A noktasından B noktasına hareketlerinizi planlamak ve izlemek için kullanılır.

Navigasyon, internete erişmek ve harita ve diğer bilgileri belirlenen rotaya göre grafiksel olarak sunmak için 3G veya Wi-Fi'ye bağlı olsa da, GPS interneti kullanmaz, antenlerle doğrudan iletişim kurar ve sırayla küresel konumunuzu belirlemek için uydular.


Telefon ayarları

GPS ile ilgili iki telefon ayarı vardır, biri GPS açma / kapama geçişi, diğeri A-GPS ( Yardımlı GPS ), aslında daha hızlı ve daha doğru sonuçlar sağlamak için İnternet Bağlantısına güveniyor:

 • Cihazınızın "menü" düğmesine dokunun;
 • "Ayarlar" a hafifçe vurun;
 • "Konum ve Güvenlik" e hafifçe vurun:

  • "GPS uydularını kullan" - Yer belirlerken sokak seviyesine göre:

   Normal GPS yöntemini kullanmak üzere yeşil onay işaretini uygulamak için dokunun.

  • "Hızlı GPS Kullan" - GPS'e yardımcı olmak için sunucu kullanın (GPS performansını iyileştirmek için işaretleyin):

   GPS seçeneği etkinse, GPS doğruluğunu artırarak bu seçeneği etkinleştirmek için simgesine dokunabilirsiniz, ancak Coğrafi Konumunuzu belirlemenize yardımcı olmak için ağ kaynaklarını kullandığı için bunun yalnızca bir veri planıyla çalıştığını unutmayın.


Çevrimdışı gezin

Çevrimdışı durumdayken navigasyon özelliklerine ihtiyacınız varsa, telefonunuza indirilen haritalara dayanan bir uygulama kullanabilirsiniz. Şahsen Navfree'den memnunum: Google Play Store'dan ücretsiz Navmii GPS Navigasyonu . Portekiz için 90Mb civarında bazı haritalar indirdim, ancak daha sonra herhangi bir internet bağlantısı olmadan navigasyon yapabiliyorum.

Haritalar OpenStreetMap.org tarafından ücretsiz olarak sağlanır ve büyük bir topluluk tarafından güncellenir.

Navfree Ekran görüntüleri


GPS Hakkında

Global Konumlandırma Sistemi (GPS), ABD DoD'ının yörüngesine yerleştirilmiş 24 uydudan oluşan bir ağdan oluşan uydu tabanlı bir navigasyon sistemidir. GPS kullanmak için herhangi bir abonelik ücreti veya kurulum ücreti yoktur.

Şurada okuyun:


Gezinme Hakkında

Navigasyon, kişinin konumunu doğru bir şekilde belirleme, bir rotayı planlama ve takip etme sürecidir.

Şurada okuyun:


5

GPS ve navigasyon ayrı kavramlardır.

GPS'in kendisi Internet bağlantısı gerektirmez. Ancak, birçok navigasyon uygulaması (ör. Google Haritalar veya Waze), harita verilerine anında erişmek, yol tariflerini hesaplamak, trafik ayrıntılarını aramak, ilgi çekici yerleri aramak vb. İçin etkin bir bağlantı gerektirir.

Gezinme için İnternet bağlantısı gerektirmeyen diğer (genellikle ücretli) uygulamalar vardır, çünkü bu verileri ayrı bir indirme olarak sağlarlar. Yol tarifleri, adım adım navigasyon, İÇN'ler vb. Cihaz çevrimdışı durumdayken SD Kartta depolanan verilerden erişilebilir.

Her iki durumda da GPS yalnızca geçerli konumunuzu haritaya yerleştirmek için kullanılır.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.