Google Apps Paketini (Play Store,…) Android cihazıma nasıl kurabilirim?


47

Yakın zamanda özel bir ROM kurdum ve Google Play Store'u bulamıyorum. Google’a ait tüm uygulamalar eksik görünüyor.

Google Apps Paketini (Play Store, ...) Android cihazıma nasıl kurabilirim?


1
Google uygulamalarını indirmek için kullanılan resmi site goo.im/gapps'dir .
t0mm13b

8
@ tomm13b: Cyanogenmod "resmi" değil, Gapps'ın tek resmi dağıtımı, güncellemeler için CTS ve Google Play'i geçen bir cihaz gönderen üreticilere ait.
Yalan Ryan,

Yanıtlar:


44

Arka fon

Yalnızca Açık Telefon İttifakı tarafından lisans verilen Android cihazları Google Apps adını taşır. Genellikle insanlar Google Haritalar, Google Play Store, vb. Uygulamaları Android ile ilişkilendirir, ancak Android'in açık kaynak kodlu olması nedeniyle üreticiler Android cihazları Google Apps olmadan satabilir ve bu nedenle lisans ücretini ödemekten kaçınırlar.

Özel ROM

İlk başta siyanojenod, ROM'unu önceden yüklenmiş Google Apps ile birlikte gönderdi. Eylül 2009’da, Cyanogen'in kurucusu Google’dan bir takım mektubu aldı ve Google Apps’in ekibin ROM’larına dahil edilmemesini talep etti, çünkü ROM’un Google Apps’a sahip olma lisansına sahip olmayan cihazlara taşınabilir. Bu da, lisanslı cihazların gerekliliklerini atlar. Birkaç gün boyunca ROM’daki gelişmeler durdu, İnternet’in her yerinden Android kullanıcıları çıkmıştı ve Google’ın henüz kendisini vurduğundan şüphelenilen birçok blogcu vardı.

Sonunda, Google Apps’in ROM’a uygun bir şekilde dahil edilmediği, ancak bir cihazla birlikte gelen Google Apps’ın özel kurtarma işlemi veya başka bir uygulama tarafından yedekleneceği ve daha sonra cihazınıza bir kez daha yükleneceği için alternatif bir yöntem bulundu. yeni ROM parladı. Bu nedenle, bir ROM’u “Google-ify” olur.

Kaynak

Google Apps nasıl kurulur?

Genel konuşma:

İlk önce android sürümünüze karşılık gelen paketi indirin. Şu anda (kasım 2015), mevcut Gapps'tan birkaç "distribütör" var. Her biri, her biri daha fazla içeriğe sahip, her bir android sürümde bir paket kümesi sunar. Paketlerdeki uygulamalar, temel uygulamalara sahip bir lite paketinden (~ 100MB) tüm googles uygulamalarına (200 + MB) kadar çeşitlilik gösterir. Uygulamaların kendilerine dokunulmaz.

  • Cihazınızı istemiyorsanız veya root istemiyorsanız:

    1. Özel bir kurtarma işlemiyle Gapps ( Google Apps Paketi ) zip paketini flaşlayın .

İlk önce Fastboot veya Odin / Heimdall gibi bir PC aracı kullanarak özel bir kurtarma işlemi (CWM veya TWRP gibi) yapmanız gerekebilir. Bu yanıp sönen sırayla, telefonun kilidi açılmış bir önyükleyici gerekebilir.

Bazı stok kurtarma işlemleri "adb ile güncelleme" yapmanızı sağlar. Sadece adb yükleyin, sonra yüklemek için adb komutu şudur: - adb sideload gapps.zippaketin adb klasöründe olduğu ve gapps.zip olarak adlandırıldığı kabul edilir.

Köksüz durumda olduğu gibi özel bir kurtarma da yükleyebilirsiniz. Kök genellikle android uygulamaların yeni bir kurtarma işlemine başlamasına izin verir (örn. Bilgisayar olmadan).

VEYA

Cihazınız için mevcutsa, Google Framework ile bir ROM kurun. Her ne kadar birçok ROM geliştiricisi, CyanogenMod'un ayırma dağılımı örneğini izledi.

Bir Gapps ROM'u yanıp sönerseniz, Gapps'ı korurken daha sonra Gapps olmayan başka bir ROM ile tekrar flaş yapmak mümkün olabilir. Bu android sürümlerinin uyumlu olduğunu varsayar. Bir ROM'u yanıp sönen kullanıcıların çoğu, Gapps'ı ayrı ayrı yanıp sönebileceklerdir.

Diğer Referanslar


İndirme bağlantıları çalışmıyor gibi görünüyor.
Hong


0

GApp'ları nereden alacağınızla ilgili bir bağlantı olmadığı için buna eklemek istedim. En yeni grup Open Gapps'dir. Bunlar HER özel ROM ile çalışmaz, ancak büyük çoğunluğu (ve AOSP tabanlı olanların çalışması gerekir).

Açık Gapps: http://opengapps.org/

Bu site harika çünkü yüklendiğinde ne istediğinizi belirtmenize izin veren birkaç seçime sahip temel bir kullanıcı arayüzü alıyorsunuz (bazı paketlerde daha fazla google uygulaması var, diğerlerinde daha az var), Aroma Installer sürümünü de ekleyebilecekleri bir seçeneğe sahipler. TWRP veya clockwork ile yanıp söndüğünde, kurulum sırasında hangi uygulamaları ve hangi ayarları yapmak istediğinizi seçmek için dokunabileceğiniz bir menü sistemi açılacaktır! Elbette her şeyi içerdiğinden büyüktür, ancak yüklediğiniz gibi gapps kurulumunu özelleştirebilmeniz güzel olabilir (ve evet, kurulumun sonunda kullanıcı yüklemeleri için seçimlerinizi kaydetme yeteneğine sahiptir) seçimlerinizi kaydetmek isteyip istemediğinizi soracaktır.Gelecek yüklemeleri yaparsanız sadece UI'yi açar ve kaydedilen dosyayı yüklemek ve yapılan işlemleri tamamlamak için öğesine dokunun).

Açık Gapps, birçok konuda size yardımcı olacak her konuda yardıma ve belgelerine sahiptir.

Cyanogen MOD'un kendi Gapps sürümü var (sayfa, bu sayfadaki CM4 + 'dan her CM ROM sürümü için gapps paketlerini listeler. CM11 CM Rom'ların artık Gapps'ı açabileceğini unutmayın.):

https://wiki.cyanogenmod.org/w/Google_Apps
(CM13’e göre, Gapps fermuarlarını durdurmuşlar ve şimdi de Open Gapps’i tamamen kullanıyorlar).

Bu 2 bağlantıyla, GApp'leri hemen hemen herhangi bir Android sürümüyle flaş etmek için iyi olmalısınız (Open ve / veya CM GApps ile çalışmayabilir biri tarafından yapılan ciddi bir özel işi hesaba katamam. teknoloji dünyasında varsayalım!).

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.