Dolaşım sırasında hangi uygulamaların veri bağlantısını kullanabileceğini nasıl kontrol edebilirim?


12

Yurtdışına bir seyahat planlıyorum ve dolaşım sırasında Android telefonumu kullanmam gerekiyor.

Ancak şirket e-postalarıma ihtiyacım olduğundan tüm veri dolaşımını devre dışı bırakamadım. Bu yüzden WhatsApp, Facebook, Twitter, Play Store vb. Exchange hariç.

Bunu başarabilmenin bir yolu var mı? Cihazım köklü.


Yanıtlar:


8

Avast'ı yükleyin . Güvenlik Duvarı bölümüne girin ( çalışmak için kök erişimi gerektirir ) ve Dolaşım sütununda uygulamalara izin verin / reddedin (Kablosuz ve Ev Hücresi erişimine dokunulmaz). Avast'ın güvenlik duvarı iki mod sağlar: Seçileni Engelle ve Seçime İzin Ver. Şartının olarak herhangi seçin.

Tek tek uygulamaların veri kullanımını izlemek istiyorsanız Veri Yöneticim'i kullanın . Özel Dolaşım bölümüne sahiptir. Güvenlik duvarı kuralları oluşturmanıza veya önemli uygulamaların veri kullanımını azaltmanıza yardımcı olabilir.


11

Onavo Count'u deneyin - belirli uygulamaları yalnızca WiFi kullanmasını engelleyebilir, veri kullanımını sınırlayabilir, veri barındıran uygulamalar hakkında uyarılar sağlayabilir, widget'lara ve daha fazlasına sahip olabilir.

Bağlantı: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.onavo.android.onavoid

Genel olarak, veri yönetimi için çok kullanışlı bir uygulama. Ayrıca veri kullanımından tasarruf etmek için Onavo Extend eşlik eden bir uygulama ile birlikte gelir: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.onavo.android.onavoics

Onavo kullansanız bile, verileri bir uyarı olarak kapalı tutmanızı ve periyodik olarak açmanızı öneririm. Ayarlar> Kablosuz ve Ağlar> Mobil Ağlar ve "Veri dolaşımı" onay kutusunu işaretleyin.

Yolculuğun tadını çıkar!


Onavo Count, uygulamaların yalnızca WiFi kullanmasını nasıl engelleyebilir? Uygulamada böyle bir seçenek göremiyorum.
marines

Onavo Count bir Casus Yazılım / Rootkit - böyle bir şey yüklemeyin. Bu uygulama hakkında bazı değerlendirmeleri okuyun, sadece korkunç.
silla

4

Köklü bir cihaz olmadan (veya diğer uygulamaları kaldırmadan / dondurmadan) değil. Köklü bir cihazınız varsa, DroidWall gibi bir güvenlik duvarı uygulaması veya hatta LBE Privacy Guard gibi daha karmaşık bir güvenlik çözümü kullanarak her uygulama ağ erişimini kontrol edebilirsiniz . Her ikisi de hangi uygulamaların ağa Wifi ve / veya mobil ağ üzerinden erişebileceğini söylemenizi sağlar - böylece otel tarafından sağlanan ücretsiz Wifi'ye bağlıyken hepsinin çalışmasına izin verebilirsiniz.

Köklendirilmediyseniz ancak cihazınız en az Android 4.x veya daha yeni bir sürümü çalıştırıyorsa, alternatif olarak (geçici olarak) interneti kullanmaması gereken tüm uygulamaları "dondurabilir" (yani devre dışı bırakabilirsiniz).


1
DroidWall son cihazlarda çalışmadığından Android Güvenlik Duvarı adı verilen bir çatal var. Benim için iyi çalıştı.
marines

Bir başka DroidWall çatalı olan AFWall + da var .
Izzy
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.