Birkaç Uygulama SD Karta taşınamıyor


9

Samsung Galaxy Y Android 2.3.6 telefonuma yüklü Any.DO ve AK Not Defteri gibi uygulamalara sahibim . Titanium Backup ve App 2 SD'yi denedim (uygulamayı SD'ye taşıyordum), ancak yine de bu uygulamaları SD karta taşıyamıyorum. Sorun nedir? Burada biri bana yardım edebilir mi?


1
Uygulamaları SD'ye taşımaya çalışırsanız ne olur?
Akış

1
@ Akış yanıtımı gör. Her iki uygulamanın da widget'ları vardır, bu nedenle büyük olasılıkla App2SD'yi desteklemezler.
Izzy

Uygulamanızı "düşük dahili depolama alanı" nedeniyle sd karta taşımak istiyorsanız, gidin android.stackexchange.com/questions/30620/…
Sylvain Huard

Yanıtlar:


7

Bir uygulama App2SD'yi açıkça desteklemelidir, aksi takdirde karta taşıyamazsınız. Bir uygulamanın uygulamayı desteklememesinin birkaç nedeni vardır:

 • Widget kullanarak (her iki söz konusu uygulamalar bu kategoriye giriyor gibi görünüyor. AK Not Defteri: "Notları ana ekranınıza sabitleyin"; Any.DO: "Widget'ımızı ana ekranınıza bile ekleyebilirsiniz")
 • bir servis yürütmek

Bir bilgisayara bağlanırken sdcard erişilemeyeceğinden, her iki şey de "çökebilir" (artık verilerine erişemedikleri vb.). Tabii ki her zaman geliştiricinin umursamadığı olasılığı vardır - bu durumda onunla iletişime geçip sormalısınız.


Bir uygulamayı, - Ben ilginç bir durum karşılaştığınız f-droid.org/repository/browse/?fdid=com.nanoconverter.zlab o aracı arka plan hizmeti sunmaktadır ve henüz benim 4.2.2 - bir kusuru vardır taşıyabilirsiniz bunu SD kart (bu işlevselliği kaybetmek, ofc).
Ücretsiz Danışmanlık

3

Bunu etkileyebilecek bazı faktörler vardır:

 1. Bir uygulamanın SD karta yüklenmesinin tercih edilebilir / mümkün olduğunu açıkça belirtmesi gerekir.

  API Seviye 8'den başlayarak, uygulamanızın harici depolama birimine yüklenmesine izin verebilirsiniz (örneğin, cihazın SD kartı). Bu, android:installLocationmanifest özelliğiyle uygulamanız için bildirebileceğiniz isteğe bağlı bir özelliktir . Bu özelliği bildirmezseniz, uygulamanız yalnızca dahili depolama birimine yüklenir ve harici depolama birimine taşınamaz .

  (Vurgu madeni)

 2. Bir uygulama, SD karta bir uygulamanın yüklenmesini desteklemeyen API 7 (Froyo) veya daha düşük bir sürümü kullanarak derlenecek şekilde ayarlanmıştır (GingerBread veya daha yeni cihazlara yüklenmiş olsa bile)

  Uygulamanızın harici depolama birimine yüklenebilmesi, yalnızca API Seviye 8 (Android 2.2) veya sonraki sürümlerini çalıştıran cihazlarda kullanılabilen bir özelliktir. API Seviye 8'den önce oluşturulan mevcut uygulamalar her zaman dahili depolama birimine yüklenir ve harici depolama alanına taşınamaz (API Seviye 8'e sahip cihazlarda bile) . Bununla birlikte, uygulamanız 8'den düşük bir API Düzeyi destekleyecek şekilde tasarlanmışsa, bu özelliği API Düzeyi 8 veya üzeri olan aygıtlar için desteklemeyi seçebilirsiniz ve yine de 8'den düşük bir API Düzeyi kullanan aygıtlarla uyumlu olabilirsiniz.

  (Vurgu madeni)

Bazı uygulamaların SD karta yüklenmesinin tercih edilmemesinin nedenleri şunlardır:

Kullanıcı USB yığın depolama biriminin bilgisayarlarıyla dosya paylaşmasına izin verdiğinde (veya harici depolama biriminin bağlantısını kestiğinde veya kaldırdığında), harici depolama birimine yüklenen ve şu anda çalışan herhangi bir uygulama öldürülür. Yığın depolama devre dışı bırakılana ve harici depolama aygıtı cihaza yeniden takılana kadar sistem etkin bir şekilde uygulamanın farkında olmaz. Uygulamayı öldürmenin ve kullanıcı tarafından kullanılamamasının yanı sıra, bu bazı uygulama türlerini daha ciddi bir şekilde bozabilir. Uygulamanızın beklendiği gibi tutarlı davranması için, harici depolama biriminin bağlantısı kesildiğinde belirtilen sonuçlardan dolayı aşağıdaki özelliklerden herhangi birini kullanıyorsa uygulamanızın harici depolama birimine yüklenmesine izin vermemelisiniz:

 • Hizmetler

  ServiceHarici depolama alanı yeniden takıldığında çalışmanız öldürülecek ve yeniden başlatılmayacaktır. [...]

 • Alarm Servisleri

  Kayıtlı alarmlarınız AlarmManageriptal edilecektir. [...]

 • Giriş Yöntemi Motorları

  IME'niz varsayılan IME ile değiştirilecektir. [...]

 • Canlı Duvarkağıtları

  Çalışan Canlı Duvar Kağıdınız varsayılan Canlı Duvar Kağıdı ile değiştirilecektir. [...]

 • Uygulama Widget'ları

  Uygulama Widget'ınız ana ekrandan kaldırılacak. Harici depolama alanı yeniden takıldığında, sistem ev uygulamasını sıfırlayana kadar (genellikle sistem yeniden başlatılıncaya kadar) Uygulama Widget'ınız kullanıcı tarafından seçilemez.

 • Hesap yöneticileri

  İle oluşturulan hesaplarınız AccountManagerharici depolama alanı yeniden takılana kadar kaybolacaktır.

 • Senkronizasyon Adaptörleri

  AbstractThreadedSyncAdapterHarici depolama birimi yeniden takılana kadar sizin ve tüm senkronizasyon işlevleriniz çalışmaz.

 • Cihaz yöneticileri

  Sizin DeviceAdminReceiverve tüm yönetici yetenekleri harici depolama remounted sonra da devam edebilir cihaz işlevselliği için öngörülemeyen sonuçları olabilir ki, devre dışı bırakılacak.

 • "Önyükleme tamamlandı" yı dinleyen Yayın Alıcıları

  ACTION_BOOT_COMPLETEDHarici depolama aygıtı cihaza monte edilmeden önce sistem yayını yapar. Uygulamanız harici depolama birimine yüklenmişse, bu yayını asla alamaz.

Başvurunuz yukarıda listelenen özelliklerden herhangi birini kullanıyorsa, olmamalıdır uygulamanız harici depolama yüklemek için izin verir.

(Bazı parçalar düzeltildi. SD kart yeniden takıldıktan sonra geliştiricilerin uygulamalarının düzgün çalışmasını sağlamak için ne yapmaları gerektiğini açıklıyorlar.)

Not : Bu cevap, "Bazı uygulamalar neden SD karta taşınamıyor?"

Kaynak: Android Geliştiricileri: Uygulama Yükleme Konumu .


1

Uygulamaları SD karta taşımak ve Link2SD aracılığıyla yine de mükemmel şekilde çalışmalarını (widget'lar ve hizmetler dahil) kesinlikle mümkündür.

DÜZENLE: Bu yöntemi kullanmak için telefonunuzda root erişimi gerekir ve ayrıca SD kartınızın üzerinde ikinci bir bölüm olacak şekilde biçimlendirilmesi gerekir.

Cevabı burada tekrar göndermekten kaçınmak için, sadece bir bağlantı bırakacağım: https://android.stackexchange.com/a/145591/167026

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.