ROM Yöneticisi: MTD ve MTD olmayan sürümler arasındaki fark nedir (örn. “Samsung GalaxyS i9000 (MTD)”)?


11

ROM Yöneticisi menüsünden "Flash ClockwordMod Recovery" seçeneğini belirlediğimde aygıtların bir listesi sunulur ("Telefon Modelini Onayla" iletişim kutusu). Orada örneğin "Samsung GalaxyS i9000" ve "Samsung GalaxyS i9000 (MTD)" arasında seçim yapabilirim.

MTD ve MTD olmayan sürümler arasındaki fark nedir? Ne zaman seçerim?

Yanıtlar:


10

MTD (Bellek Teknolojisi Aygıtı), bir Tür Harita (NAND bölümlerinin yapılandırması) türüdür.

Bölüm Haritası, onu kullananların bölümlerinin boyutu ve burada ne kadar alan ayrıldığını ve oradan ne kadar alan alındığını kontrol etmesini sağlar. Bir dosya sistemi Bölüm Haritasında bulunur ve işletim sistemi (Android) tarafından okunan, yazılan, taşınan vb. Verileri yönetir. Bir bölümün dosya sistemini değiştirmek çok kolaydır, ancak genel Bölüm Eşleme'yi değiştirmek kolay değildir. Ayrıca, bölüm eşleme hangi dosya sisteminin destekleneceğine karar verir. Bu yüzden seçimi çok önemlidir.

MTD Açık Kaynaktır. MTD, YAFFS2'yi verilerin nasıl aktarıldığını ve hızının nasıl yapıldığını yöneten bir dosya sistemi olarak destekler. MTD ile EXT2 ila 4 mümkün değildir. Açık Kaynak yapısı nedeniyle, bölümler üzerinde tam kontrol sağlar. CyanogenMod veya MIUI tipi özel ROM'lar kullanıyorsanız MTD'yi seçin.

Biraz Bilgi: Samsung'un stok ROM'unda BML bölüm haritası kullanılır. BML, doğası gereği tescillidir. Yakın Kaynak.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.