Klavyeyi manuel olarak büyütmenin bir yolu var mı?


23

Klavyenin gerekli olduğu çoğu durumda, otomatik olarak açılır. Ancak tabletimde Dungeon Crawl Stone Soup Webtiles oynamaya çalışıyorum ve klavyeyi açmıyor. Manuel olarak büyütmenin bir yolu var mı? Jelly Bean'i işleten Nexus 7'ye gidiyorum. İdeal olarak, durum çubuğunda görünmeyen, ancak bildirim çekmecesine oturmuş bir şey olurdu ve klavyeyi açmak için buna dokunabilirim.

Aslında, navigasyon kontrollerinin yanında, dibinde oturan bir şey daha da iyi olurdu, ancak çerçeveyi değiştirmeden bunun mümkün olacağına inanmıyorum.


3
Cihazlarımın bazılarında, menü tuşuna uzun basıldığında, ekran klavyesi açılır. Nexus 7'yi tanımıyorum, bu yüzden orada işe
yarayıp

Gingerbread’ten eski bir şey olduğuna inanıyorum. N7'de zaten bir menü düğmesi yok.
SaintWacko

Bundan korkuyorlardı - söyledikleri gibi ICS'den önce "anahtarları kaldırırlar". Bu yüzden cevap olarak vermedim - ancak bir önerinin zarar vermeyeceğini düşündüm. Tamam, bunun için üzgünüm ... ICS'im yok. Umarım başka biri bir çözüm bilir.
Izzy

Bir noktada, bu özelliğe sahip bir 'hacker klavyesi' hakkında bir şeyler duyduğumu hatırlıyorum, ancak şimdi bulamıyorum ve herhangi bir klavyede çalışan bir şeyi tercih ederim. Çok zor olmamalı, klavyenin ortaya çıkmasına neden olan her ne tetikleyici olursa olsun çerçeveye geçmek yeterlidir.
SaintWacko

Yanıtlar:


25

Gördüğüm gibi alternatif bir klavye sorununuzu çözebilir ve bu kabul edilebilir bir çözüm gibi görünüyor ve bulamadığınız bir şeyden bahsediyorsunuz - gururla sunuyorum:

Hacker Klavyesi

Rehberine bakarak, aslında böyle bir özelliği öneren bir bölüm var:

Bunun için kullanılan hareketi klavyenin "Hareket ve tuş işlemleri" ayarlar menüsünde yapılandırabilirsiniz. Kaydırma eylemini tetiklemek çok zorsa, "klavyeyi kapat" eylemini "Ses kısma" donanım anahtarına bağlamayı deneyin. Bu, klavye kapalıyken ses seviyesi düğmesinin normal kullanımına engel olmaz.

Bu "kapat" için geçerli olsa da: Yapılandırabileceğiniz hareketler varsa, "açık" için bir tane de olabilir. SSS biraz daha ipucu ortaya çıkarabilir.

SaintWacko yorumlarda:

Herhangi bir yerde açabilmek için klavyenin ayarlarına girersiniz ve 'sürekli bildirim' kutusunu işaretlersiniz. Daha sonra, klavyeyi herhangi bir noktada açmak için dokunabileceğiniz bildirimlerdeki bir girişi tutacaktır.

Yani bu alternatif bir olasılık olurdu - olduğu kanca bu özel klavyeye bağlı.


1
Hey, çoğunlukla işe yarıyor! “Nasıl açılacağınız” için sahip olduğunuz kısım, onu nasıl etkinleştireceğinizdir. Herhangi bir yerde açabilmek için klavyenin ayarlarına girersiniz ve 'kalıcı bildirim' kutusunu işaretlersiniz. Daha sonra, klavyeyi herhangi bir noktada açmak için dokunabileceğiniz bildirimlerdeki bir girişi tutacaktır.
SaintWacko

1
Oh, bu can sıkıcı. Hacker Klavyesini açabilmek için giriş yöntemi olarak seçmiş olmalıyım. Hmm ... Daha iyi bir cevap alıp almadığımı görmek için bu soruyu şimdilik açık bırakacağım. Gerçekten seçili klavyeyi açabilecek bir şey tercih ederim, her neyse.
SaintWacko

1
Görünüşe göre, tam olarak ihtiyacım olan şey buydu. O zaman düşünmedim, ancak DCSS bazı ctrl + * tuş kombinasyonlarını kullanır ve Hacker Klavyesi, ctrl ve alt ve esc tuşlarına ve diğer android klavyelerde eksik olan tüm tuşlara sahiptir. Bununla birlikte, bunun için Hacker'in Klavyesine geçebilmeyi ve manuel olarak yapmak zorunda kalmadan her şey için Swype'ı kullanabilmeyi diliyorum. Belki de Tasker'ı inceleyeceğim.
SaintWacko

1
Ah, Tasker kullanıyor musunuz? Böyle bir şey işe yarar mı? İkinci bir web tarayıcısı indirmeyi, ana sayfasını DCSS lobisine ayarlamayı ve DCSS uygulaması olarak görmeyi düşünüyorum. Tasker'i, bu tarayıcıyı ne zaman başlattıysam Hacker'in Klavyesine, kapattığımda Swype'a mı dönecekti?
SaintWacko

1
Tasker, uygulamada ön planda tepki gösterebilir, elbette - ancak IME'yi değiştiremez. Tek yapmanız gereken, seçebileceğiniz izinli IME'ler açılır - bkz. Groups.google.com/forum/?fromgroups=#!topic/tasker/bHknbZEq5jw
Izzy

2

Matematik laboratuarı sorunum hacker klavyesiyle çözüldü! Bilgisayar klavyesini indirin, ardından ayarlara gidin ve '' kalıcı bildirim kullan '' seçeneğini etkinleştirin. Bu, bilgisayar korsanlarının klavye logosunu ekranınızın sağ üst köşesine saat ve ayarlar düğmesinin yanına getirir. Sağ alttaki ayarlar çubuğuna veya saatine tıklayın ve '' Hacker Klavyesini Göster '' düğmesine basın. Otomatik olarak yapmadığında flaşta ve diğer zamanlarda sizin için açılır.


1

Aynı sorunu yaşadım ve üstesinden gelebilmek için bir Bluetooth klavye aldım.


0

"Hacker Klavye" ve "Akıllı Durum Çubuğu" nun bir kombinasyonunu kullandım. Her ikisi de ücretsizdir, kök gerekmez.

Hacker Klavye ayarlarında "kalıcı bildirim" ayarladım. Şimdi, tam ekran oyunumda tek yapmam gereken, bildirim menüsünü ekrana getirmek için ekranın üstünden kaydırmak ve ardından Hacker Klavyesi'ni seçiyorum.

Şimdi bu kadar basit.


Bazı nedenlerden dolayı, gösterinin bilgisayar korsanının bildirimlerdeki klavyesi olayı, fiziksel kb mevcut olan yatay modda herhangi bir klavyeyi açmaz
Michael
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.