“Android OS” sürekli olarak arka planda bir şey indiriyor, bunu nasıl durdurabilirim?


11

HTC One V cihazım (4.0 ICS'de), etkin olmadığında bile sürekli bir şey indiriyor gibi görünüyor ve pili anormal derecede hızlı kullanıyor.

Veri kullanım grafiğim: (büyütmek için tıklayın)
veri kullanım grafiği

İlk resimde, kahverengi çizgi, gördüğünüz gibi veri tüketiminin en az% 60'ından sorumlu olan "Android OS" öğesi içindir. Android'in ne indirdiğini bilmiyorum, ancak sürekli olarak yapıyor ve pilimin ömrü üzerinde büyük bir etkisi var. Mobil verileri devre dışı bıraktığımda, pil kullanım hattı bitiyor (ikinci resme bakın). "Android OS" nin tam olarak ne yaptığını nasıl kontrol edebilirim? Ve bu etkinliği nasıl devre dışı bırakabilirim?

İşte pil kullanım grafiği. Gördüğünüz gibi, mobil verileri devre dışı bıraktığımda çizgi düzleşti. (Büyütmek için tıklayın)
pil kullanım grafiği

Yanıtlar:


8

Suçlu buldum! Ayarlar> Arama> İnternet araması ayarlarına gittim ve bir kez oluşturup unuttuğum SIP hesabını sildim. Telefon SIP sunucusuna ulaşmaya devam etti (büyük olasılıkla gelen aramaları kontrol etmek için).

Telefonda bir paket dinleyicisi yüklemek zorunda kaldım ( tPacketCapture ) nereye gittiğini ve nerede bir SIP hesabı yapılandırdığını fark nerede olduğunu görmek için.


4

Hangi uygulamaları yüklediğinize bağlı olarak, facebook, twitter, google + ve diğerleri gibi uygulamalar, uygulamayı açtığınızda güncel kalmak için arka planda veri indirir.

ICS ile belirli uygulamalar için arka plan veri kullanımını devre dışı bırakabilirsiniz: (büyütmek için tıklayın)
Veri kullanımı

bu sistem ayarlarında görünür -> veri kullanımı. ardından veri kullanan uygulamaların bir listesini görmelisiniz. ayrıca en yüksek kullanım uygulamasını gösterecektir. Uygulamayı tıkladığınızda, veri kullanımını veya arka plan kullanımını devre dışı bırakmanıza olanak tanıyan bir ayrıntılar ekranı açılır.


1
Teşekkürler Ryan, ama ne yazık ki bu onay kutusu Android işletim sistemi öğesi için kullanılamıyor.
Kesici

ilginç, aslında Android işletim sistemi olduğu kısmı kaçırdım. cihazı yeniden başlatırsanız durum böyle mi olur?
Ryan Conrad

@Cutter Bu sayfadayken ayarlar düğmesine bastığınızda kullanılamaz mı?
ott--

@ ott - Bir ayarlar düğmüm yok, ancak "son uygulamalar" düğmesini (ayarlar düğmesine basmaya eşdeğer) tutmanın hiçbir etkisi yok (bir menüyü açıyorum).
Kesici


3

Veri kullanımını izlemek için Onavo Count gibi bir şeye baktınız mı?


Daha yeni kurdum. Umarım bana Android işletim sisteminin ne yaptığı hakkında ayrıntılı bilgi verir.
Kesici

2
Görünüşe göre Onavo Count "Android OS + diğerlerinden" daha fazlasını söylemiyor; verilerin çoğunu tüketen uygulamanın adı budur.
Kesici

0

Uygulamalar ve bildirimler -> Gelişmiş -> Özel uygulama erişimi -> Kısıtlanmamış veriler'de taşma menüsünü tıklayın (3 nokta dikey olarak istiflenir) ve "Sistemi göster" i seçin. Ardından, tümü için arka plan verilerini kapatın.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.