Kulaklıkla ses çıkışı yok


11

Nexus'un ses bağlantı noktasına bir kulaklık taktığımda, kulaklıklar hiç ses veya müzik çalmıyor. Cihaz bunları algılıyor gibi görünüyor, çünkü dahili ses çıkışı çalışmayı durduruyor. Başka bir kulaklıkla denedim ve işe yaramadı. Hata günlüğü çıktısı yok.

Gerçekten berbat, çünkü hiç müzik duyamıyorum.

Nasıl çözebilirim?

(Stok Jelly Bean ile Galaxy Nexus)


1
Ses seviyesinin yeterince yüksek olmasını sağladınız mı? Kulaklıklarla birlikte kullanıldığında bazen kulaklıksız ses seviyesinin çok sessiz olduğunu fark ettim. Değilse, bir donanım arızanız vardır ve cihazı garanti onarım / değiştirme için iade etmelisiniz.
ale

@ Tüm Everett Sesi mümkün olan en yüksek değere çevirdim. :(
Martin Erhardt

1
Bu kulaklıkların çalıştığından eminseniz, arızalı bir cihazınız var gibi görünüyor.
ale

Kulağa doğru geliyor ama yeni bir cihaz sipariş edip tüm uygulamalarımı tekrar indirmeyi dört gözle beklemiyorum 'rağmen hala garantim var
Martin Erhardt

1
Samsung Nexus S'nin "otomatik kapanma" dedektör anahtarının kendimde hatalı olduğunu gördüm. Ben sadece Eğer bükmek prize kulaklık kablosu, ben takılı onları varmış gibi oynatmayı durdurur.
bobobobo

Yanıtlar:


4

Bir OG Droid ve bir Droid Bionic sahibim ve her iki telefonun sonunda benzer ses jakı sorunları vardı.

Bir telefonda sorunu bir [küçük sivri araç seçiminizi girin] ile balık vardı jack sıkışmış bir tomar sıkışması olarak bulundu.

Dahili temas noktalarının tekrarlanan gerilimden geri itilmesinin bir sonucu olabilir. Bu, ses kablosuyla teması zayıflatacaktır. Sizin özel durumunuzda bunun doğru olduğunu düşünmüyorum.

Deneyebileceğiniz diğer şeyler:

  • Ses kablosunu kıpırdatıp test ederek birkaç kez içeri ve dışarı çekin. (İdeal olarak, sürekli ses çalan bir şeyle test etmek istersiniz, böylece oyuna devam etmek zorunda kalmazsınız)
  • Test etmek için farklı ve potansiyel olarak daha kaliteli bir ses kablosu almak.
  • Ayrıca, sorun yazılımla ilgili olduğunda yardımcı olabilecek fabrika ayarlarına sıfırlamayı da deneyebilirsiniz. (Telefonunuzla senkronize edilmiş bir google hesabınız olduğu sürece tüm uygulamalarınız otomatik olarak yeniden indirilir)
  • Her şey başarısız olursa, telefon üreticisine veya telefon servis sağlayıcınıza geri götürün. Makul bir fiyata düzeltebilirler.
  • Kendiniz düzeltmeye çalışma seçeneği vardır, ancak küçük / hassas elektroniklerle çalışmaktan rahatsızsanız, garantinizi geçersiz kılmaktan bahsetmemeniz önerilir.

4

Bu sorunu çözen bir uygulama geliştirdim. "Kablolu Kulaklık Yönlendirme Düzeltmesi" olarak adlandırıldı, ancak şimdi daha fazla işlevselliğe sahip ve SoundAbout olarak adlandırıldı .


0

Ben de bu sorunu yaşadım. Bir şeylerin yanlış olduğunu düşündüm. Kulaklık jakını taktığımda ses kesildi ve kulaklıklardan ses gelmiyordu. Ses düğmesine basmayı denedim ve varsayılan olarak tamamen kapatıldığını buldum. Şimdi sorun yok


0

Benim çözümüm, ilk önce bir şarkı koymak veya önce bir oyun açmak gibi, medya kulaklıkları veya kulaklıkları takarken medyayı / müziği çalmaktı.


-1

Benzer bir sorunla karşılaştım. Artan, azalan ses seviyesini azalttı .. kaldırıldı, kulaklıkları geri takın ... hiçbir şey işe yaramadı ... Yani .. Samsung S7 Edge'i yeniden başlattı ve çalışmaya başladı ...

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.