Çağrı sırasında otomatik ekran kapanmasını devre dışı bırak


15

Gingerbread kullanıyorum.

Android telefonumda, telefonu kulağıma koyduğumda arama sırasında ekranı kapatan bir özellik var. Bununla birlikte, sensör muhtemelen cihazımda aşırı hassastır, bu yüzden arama sırasında yüzümün yanında tutmasam bile sıklıkla kapanır.

Ekran kapandığında arama sırasında klavyeyi kullanmak istersem bu bir sorundur. Bu özelliği devre dışı bırakabilir miyim?


Ekranın kapatılması yakınlık sensörü tarafından yönetilir, bu yüzden devre dışı bırakmanız gerekir. Bunu yapmanıza yardımcı olacak bazı uygulamalar var gibi görünüyor. Screebl Lite Kontrol - Güç Tasarrufu!
blogcu

Yanıtlar:


4

Bir kulaklık takın. Tek cevap bu!


1
Bunu denedim. Kulaklık / kulaklık takılıysa veya hoparlöre ayarlı olsa bile, bir arama bağlandıktan sonraki birkaç saniye içinde ekran kararır (siyah). Güç düğmesine basarsam, ekran tekrar etkinleşir, ancak sadece birkaç saniye, 1 veya 2 tuşlarına (bazen 3) basmak için yeterli zaman gelir. Sesli postayı kontrol etmek "imkansız".
Kevin Fegan

4

Gingerbread 2.3.6'da, Arama Ayarları> Ek Ayarlar'dan kapatabilir ve "Yakınlık Sensörünü Aç" seçeneğinin işaretini kaldırabilirsiniz. İşte bir ekran görüntüsü:

Screehshot


Seçenek 5.1'de mevcut değil
rogerdpack

2

6.0.1 sürümüne sahibim. Proxy ayarım olmadığı için bu sorunla destek birimiyle iletişime geçtim. Ayarlar -> uygulamalar -> telefon veya arama uygulaması -> bellek -> önbelleği ve belleği temizleyin ve cihazınızı yeniden başlatın. Bu benim için çalıştı. Umarım bu yardımcı olur, iyi şanslar.


1
Bunun "bellek" değil, "depolama" olduğunu düşünüyorum.
Flimm

donanım sorunları olanlarımız için yardımcı olmuyor: |
rogerdpack

2

Kullan "On Call Ekranı" app arama sırasında ekranda tutmak için. Yakınlık sensörünü kapatmaya gerek yoktur. Çalışmaya devam edecek ve telefonunuzu kulağınıza götürürseniz ekran kapanır, ancak masanın üzerinde veya herhangi bir engelleme nesnesinden uzak tutarsanız, ekran açık kalır, böylece daha fazla yumruk atmak için tuş takımını kullanabilirsiniz. veya ekranın açık kalmasını istediğiniz herhangi bir nedenle.


1

Gingerbread'te Arama Ayarları'ndaki Gelişmiş Ayarlar'da bulabilirsiniz: Ayarlar -> Aramalar -> Gelişmiş'e gidin. Tam olarak nerede olduğundan emin değilim ama arama bekletme seçeneklerine sahip olduğunuz yer vs.


1
Bu, ROM 2.3.7'ye bakıldığında, mevcut olmayan ROM'a son derece bağımlı! Hangi ROM'dan bahsediyorsun?
t0mm13b

bu 2.3.6! im emin onun orada bir yerde. veya tuş takımı ekranındaki seçeneklere basın ve tercihleri ​​her yerden kontrol edin!
AbdulHannan

2
tercihleri ​​her yerde kontrol .... hummm ... daha iyi yapabilirdi! Ekran görüntüsünü ekleyin ve cevabınızda GB 2.3.6 belirtmeliydi ...
t0mm13b

Bu cevabı bulan ve daha yeni bir android sürümünde cevap arayanlar için, Android 4.1.1 çalıştıran Samsung Galaxy S 3'ümde buldum, bu özelliği bu şekilde kapattım. Çağrı Ayarları ". (Eğer bir çağrı yapmak istediğini sanki menüye ulaşmak ve buraya "Telefon" simgesi) 'çevirici girin Otomatik Ekranı kapalı 'aramalar sırasında' seçeneğinin işaretini kaldırın.'
Mark Hildreth

0

Bir arama sırasında telefonunuzu açık tutacak Screebl adlı ücretsiz bir uygulama var. Aslında, bu uygulamayı yükledikten sonra bir Samsung Galaxy Proclaim 2.3.6 Gingerbread OS üzerindeki açma / kapama düğmesine dokunarak telefonunuzu fiziksel olarak kapatmanız / beklemeniz gerekir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.