Dropbox çevrimiçi depolama alanımdaki dosyaları silecek mi?


9

Dropbox, yükledikten sonra bulut depolama alanımdaki bir dosyayı siler mi?

Dropbox uygulamasıyla bir fotoğraf yüklersem, telefondan silersem, Dropbox depolama alanımda kalır mı?


Temel kural: Uzak klasörlere göz attıktan sonra Dropbox uygulamasını kullanarak dosyayı silerseniz dosya silinir. Aksi takdirde, olmayacak.
Android Quesito

Orijinal dosyanızı dropbox'a kaydetmemelisiniz? Yoksa tüm amaç bu mu? Tüm müzik kütüphanemi dropbox'a taşıdım ve başka hiçbir yerde bulunmuyor - bu iyi mi kötü mü?

Yanıtlar:


17

Bir dosyayı mobil cihazınızdan silerseniz, dosya Çevrimiçi depolama alanınızda kalır.

Dosyanın kalıcı olarak silinmesi için çevrimiçi Dropbox hesabınızdan, web sitelerinden erişerek silmeniz gerekir.

Sadece bu egzersizi yaptım (teoriyi kanıtlamak için) :

  1. Fotoğraf çek;
  2. Dropbox'ı Senkronize Et;
  3. Fotoğrafları cihazımdan sil;
  4. Erişim dizüstü bilgisayar;
  5. Fotoğraflar indirildi;
  6. Dropbox web sitesine erişin ve kişisel hesabınıza giriş yapın ;
  7. Fotoğrafları sil;
  8. Fotoğraflar otomatik olarak Laptop'tan kaldırıldı ve işlemi geri almak isteyip istemediğimi soran bir bildirim sundu.

1
Dropbox'ın amacı diğer adamın söylediği gibi 2 yönlü senkronizasyon sağlamak olduğundan, tüm amacın yenileceğine katıldığımdan emin değilim, ancak Android'de tam olarak nasıl çalıştığından emin değildim. masaüstü uygulamasından farklı şekilde. Sanırım öyle.
warsong

Garip: Yani bir uçtan bir dosya eklersem, her yere eklenir - ama aynı kökeni tekrar silerse, kalır. Farklı bir yerde get üzerinde silme tüm müşterilerine yükseltilmiş Özgür'e ... Brrr ... En azından onlar isteyip sorulan geri it - Ben istediğiniz sorulur olmasını beklemişti yapmak ilk etapta bunu ... Yani açıklama için "harici depolama" ve "1.5 yönlü senkronizasyon" - thanx, Zuul bir karışımı!
Izzy

@warsong O kısmı cevaptan çıkardım. Yine de yararlı bir şey sağlamaz! Ve gerçeklikten çok kişisel bir not gibi düşünülebilir ...: |
Zuul

iyi, seni zaten iptal etmiştim, bu iyi
warsong

İsimsiz bir kullanıcının yorumu (geçersiz bir düzenlemeden alınmıştır): Bu, Dropbox otomatik kamera yüklemelerinden doğru değildir. Telefonunuzdaki otomatik yükleme klasöründen silinen resimler ve videolar da çevrimiçi Dropbox hesabınızdan silinir.
Izzy

11

Dropbox, Android'de dektop platformlarında olduğu gibi çalışmaz: Bir dizini değişiklikler için izlemez. Aslında, yalnızca Android cihazınızdaki bir önbellek dizinine kaydedilecek seçili dosyaları indirebilirsiniz. Dropbox uygulaması dosyayı silerseniz anında fark etmez. Yalnızca dosyayı buluttan tekrar almayı denerseniz, Dropbox uygulaması önce yerel önbellek directroy'daki dosyayı arar. Burada değilse, dosyayı tekrar indirir.

Ancak Dropbox uygulamasındaki sil seçeneğini belirleyerek bir dosyayı bulut depolama alanından silebilirsiniz. Aynı şey yükleme için de geçerli: Buluta yüklemek için bir dosya seçmeniz gerekiyor.


2
Bu durumda mobil ve masaüstünün farklı olduğunu açıkça belirtmek için +1.
Izkata

1

Daha önce de belirtildiği gibi, Android için Dropbox masaüstü programından farklı çalışır. Önbellekleme gibi bazı özel özelliklere sahip çevrimiçi hesabınıza erişmek için yalnızca bir arayüz. Örneğin, çevrimdışı erişim için bir dosyayı "favorilere ekleyebilir" ve bazı dosyaları doğrudan uygulamadan düzenleyebilirsiniz. Ancak, masaüstü programı gibi çalışan bir uygulama istiyorsanız, Dropsync'i deneyebilirsiniz .

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.