Tutarsız UIDS ve veri bölümünün silinmesi


9

Daha yeni, parlak bir telefon aldığında eşimin Android telefonunu (GT540) miras aldım :-)

Biz düşünüyorum var fabrika (gizlilik seçeneği ile) sıfırlamak ve aslında nihayet onu hesap ve tüm resimler gitti başvurmak için durdurdu. Ancak tutarsız UID'ler ve emin olmak için veri bölümünü silme ihtiyacı hakkında bir uyarı mesajı almaya devam ediyorum.

Belirli sorunları fark etmeden devam etmek için "Kendimi şanslı hissediyorum" düğmesine tıklayabilirim.

Açıkçası, Murphy'ye göre, mesaj şu anda ortaya çıkmıyor, bu yüzden kelimesi kelimesine kopyalayamıyorum :-) Tekrar çıktığında soruyu düzenleyecek.


DÜZENLE

Kesin mesaj:

Sistem UID'leri tutarsız

Sistemdeki UID'ler tutarsız, veri bölümünüzü silmeniz gerekiyor yoksa cihazınız kararsız olacaktır.

Bunu, Market uygulamasının (processocom.android.vending) beklenmedik çökmesi izliyor.

Yani:

  1. ne oluyor? hangi veri bölümü onu endişelendiriyor? Sıfırlama "yeterince zor" değil miydi?
  2. ne olabilir, hangi UID'lerden bahsediyor?
  3. nasıl düzeltebilirim?

Boş bir anlatabildiğim kadarıyla yeni bir SD kartım var. Kullanmadan önce biçimlendirmek isterdim, ancak seçenek mevcut değil: Sadece bağlantısını kesebilirim. Bu (cevapsız) biçimlendirme, UID'leri sıfırlamak için gerekli silme işlemi mi? Yoksa daha sonraki bir soruda arayacağım / soracağım tamamen farklı bir şey mi?

Android sisteminde yeni olmaktan başka bilgi eksik olup olmadığını bilmiyorum. Çekirdek 2.6.29'dur (ancak bu gibi temel konular kesin çekirdek sürümüne güçlü bir şekilde bağlıysa şaşırırdım ....). Telefonun ürün yazılımının 2.1 güncellemesi olması durumunda1.


GÜNCELLEME

Eşime sordum ve o aslında fabrika sıfırlama önerdi yaptı. Tekrar yapmam durumunda, hatayı hala alıyoruz. Şimdi ne var?

Yanıtlar:


8

Başka bir çözüm buldum:

Bir bak /data/system/uiderrors.txt. Orada sorundan sorumlu uygulamaları bulacaksınız. Sorunu çözmek için bunları (gerekirse manuel olarak) silebilirsiniz. Yine de uygulamaları yeniden yüklemek hatayı geri getirir.


6

Titanium Backup kullanıcıları da gidip batch actionsseçebilirler manipulate data > remove orphaned files.

Gibi user48823 bahsedildiği, ayrıca içinde uygulaması bulabilirsiniz /data/system/uiderrors.txtbir kök özellikli dosya gezginini kullanarak, ancak yukarıda yazdığım eylemi seçerseniz temelde Titanyum, sizin için yapacaktır.

Sadece OnePlus One'a (Bacon) bu şekilde sabitledim.


benim için çok iyi çalıştı, teşekkürler! :) Sorun zaten bozuk titanyum geri yükleme nedeniyle olduğunu düşünüyorum!
pipo17171

1
  1. Genellikle donanımdan sıfırlama yeterli olur. Ama nasıl yaptığını bilmediğim için: Tekrarlamak acı veremez. Menülerinizde "fabrika ayarlarına sıfırlama" seçeneği bulunur (genellikle "gizlilik" bölümünde). Bunun yaptığı, ismiyle ham olarak açıklanmaktadır: Her şeyi teslimat durumuna sıfırlayın. /dataTüm kullanıcı verileri: Yüklü uygulamalar (önceden yüklenmiş olarak gelen "ROM'da" olanlar hariç) bölümü tüm uygulama verileri ve ayarlarıyla birlikte temizler , ayrıca önbelleği siler - sonra yeniden başlatın. Android'in Dalvik Önbelleğini (temel olarak uygulamalarınızın cihaz için optimize edilmiş sürümlerini içeren basitçe konuşulan) yeniden oluşturması gerektiğinden, bir sonraki başlangıç ​​biraz daha uzun sürecek . Bundan sonra,
  2. Hangi UUID'lere başvurduğunu bilmiyorum - kesin hata mesajı olmadan bunu söylemek zor. Ancak belirtildiği gibi, fabrika ayarlarına sıfırlama bunu düzeltmelidir.
  3. 1. artı, kesinlikle emin olmak için, temiz ve boş bir sd kart. İkincisinin gerçekten temiz ve boş olduğundan emin olmak için, doğrudan bilgisayarınıza takmak için bir kart okuyucu kullanabilir ve içeriğini orada kontrol edebilirsiniz. Biçimlendirme gerçekten gerekli olmamalıdır - sadece dosya kalmadığından, özellikle de "gizli olanlar" olmadığından emin olun.

"Fabrika ayarlarına sıfırlama" veya "fabrika silme" işlevini başlatmak için aşağıdaki yöntemler kullanılabilir:

  • ilgili öğeyi ayarlama -> gizlilik
  • "sihirli numaraya çağrı *2767*3855#"
  • Telefonunu aç. SES DÜZEYİ YUKARI + EV + ARAMA düğmelerine 5 saniye basın. (bu son öğe hard-reset.com sitesinden alınmıştır )

Teşekkürler, ona kullandığı kesin format prosedürünü soracağım. Tekrar belirdiğinde mesajı ekledim. Neler olup bittiğini anlamak yeterince açık mı?
Francesco

Evet, oldukça açık. Benim fabrika adım sıfırlama tam olarak içerdiğinden (silme /datave /cache) "adım-1-açıklamamı" takiben bunu çözmelidir . Temelde gerekenden biraz daha fazla yapar - ama /datasildi ile ya "sıfırdan başlamak" gerekir, bu yüzden daha temiz daha iyi :)
Izzy

Maalesef çözülmüş gibi görünmüyordu. Veri bölümünü el ile silmenin bir yolu var mı? Bu arada boş görünüyor (astro kullanıyorum, boş olduğu gösterilen bir / veri klasörünüz var. Ayrıca neredeyse boş bir klasör / sdcard / data / colornote / içeren bir / sdcard / data klasörünüz var içinde iki dosya ile yedekleme).
Francesco

/databölümü biçimlendirmek için fastboot kullanın , yani bilgisayarınız el cihazını fastboot modunda tanıyabilirse.
t0mm13b

1
Bu durumda ben yokum; yanıp sönmenin yanı sıra, SYLoV zamanı gelebilir (Bkz. Yerel Tedarikçiniz). Hala garantiniz olup olmadığından emin olmak için - yedek olarak daha yeni bir cihaz verebilirler, eğer fabrika ayarlarına sıfırlamanın olması gerekeni yapmadığını açıkça gösterebilirseniz. Belki "parlayan bir" değil - ama yine de ...
Izzy
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.