Shell komutlarını nasıl kullanabilirim ve altındaki Linux sistemiyle nasıl etkileşime girebilirim?


25

Android Linux tabanlı ve altında bir Linux çekirdeği var. Shell komutlarını kullanabilmemin ve doğrudan Linux sistemiyle etkileşime geçmemin bir yolu var mı? Örneğin Linux sistemine erişimi olan bir kabuk uygulaması?

Yanıtlar:


14

Evet var,

Uygulamayı kontrol edin Better Terminalya da Android Terminal Emulatorher ikisi de 1,5


Unutmayın, TheCottonSilk, cevaplarında, her zamanki Linux komutlarının çoğuna erişmek için meşgul kutusuna ihtiyaç duyacağınızı belirtti!
Logolar

11

Kablosuz bir ağınız varsa, SSH ile bağlanmanızı önerebilirim. Birkaç dakika içinde Androidinize erişmenizi ve tam olarak yönetmenizi sağlar. Linux veya Putty kullanıcıları için, bazı belirli Android komutlarının yanı sıra SSH kullanan standart bir terminalde fark yoktur. Dahası, Nautilus gibi bazı dosya yöneticileri SSH protokolünü destekler, böylece bir kabuk esnekliğine ve ayrıca grafiksel bir dosya yöneticisi kullanarak dosya işlemleri için rahatlığa sahip olursunuz. SSH'yi o kadar çok sevdim ki, Android için küçük bir nasıl yazılır ( Almanca ). Biliyorum, bu sorunuz için tam olarak geçerli olmayabilir, ancak ek bir bilgisayar ve bir Android telefonla çalışırken göz önünde bulundurulabilir.

görüntü tanımını buraya girin

Kullanımı kolay bir SSH sunucusu, Google pazarında mevcut olan SSH Droid'dir .


Telefonda bir SSH sunucusu kurmayı mı kastediyorsunuz? Bu değerinden daha fazla sorun olabilir.
Zhehao Mao,

SSHDroid'i hemen kurdum ve Android SDK / ADB kabuğunu ayarlamaktan daha az karmaşık bir durumdu (tutumu kontrol et). SSH ile deneyimliyseniz, telefona eriştiğiniz için teşekkür ederiz.
n3rd

Huh, hiçbir fikrim yoktu. Eğitimini okurdum ama Almanca bilmiyorum :-).
Zhehao Mao,

Yakın bir gelecekte İngilizce çeviri ekleyeceğim.
n3rd

Tam olarak nasıl çalışır? SSH bağlantısı USB kablosu üzerinden mi geçiyor?
Zhehao Mao

10

Son zamanlarda benzer bir gereksinim vardı ve ' busybox ' yardımcı programını buldum . Terminal emulator uygulamaları kullanışlıdır, ancak bunlar çok az sayıda komutu destekler. Ancak 'busybox', genel olarak kullanılan Linux komutlarının çoğuna erişmemi sağladı.

İşte nasıl kullandım.


2
Meşgul kutusu kullanmış olsanız bile, aslında meşgul kutusunu açmak için bir terminal emülatörüne ihtiyacınız var. Tamamlayıcılar.
Yalan Ryan

Evet, çok doğru .. Kabul ediyorum.
TheCottonSilk

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.