Kablosuz ayarları nasıl sıfırlanır?


9

Wi-Fi bir şekilde telefonuma bağlanmayı bıraktı. Sıfırlama yaptığımda çalıştığı için bu bir donanım sorunu değil.

Kablosuz ağın tekrar çalışması için hangi dosyaları silmem gerekiyor? Telefonumu sıfırlamak istemiyorum.

İlgili ise, model CM9 kullanan Sony Arc S'dir.


“Önlenen düşük kaliteli bağlantı” veya buna benzer bir şey gösterir.
kinokijuf


@Izzy çeviri farklılıkları.
kinokijuf

Özellikle sistem diliniz İngilizce olarak ayarlanmamışsa, evet :) Ama bağlantım hala düşündüğünüz sorunu gösteriyor mu?
Izzy

Yanıtlar:


11

Bu, çoğunlukla TitaniumBackup gibi bir uygulamayı kullanarak Wifi ayarlarını yedeklerken / geri yüklerken birkaç kez başıma geldi. En güvenli çözümlerden başlayarak önerdiğim şey:

 1. Önce wifi ayarlarına girmeyi ve sorunlu ağı kaldırmayı deneyin. Oradayken, kullanılmayan diğer ağları da kaldırabilirsiniz:
  https://support.google.com/android-one/answer/2819519 > Kayıtlı ağları değiştirme, ekleme veya kaldırma > Kaldır

 2. Bu işe yaramazsa, kök erişimi gerektirmeyen kalan tek seçenek kaydedilmiş tüm ağlarınızı silmektir.

 3. Kayıtlı tüm ağlarınızı silmek istemiyorsanız ve kök erişiminiz varsa, kablosuz ağ ayarları /data/misc/wifi/wpa_supplicant.confbozuk olabilecek bir metin dosyasında ( ) tutulur . Dosyayı manuel olarak düzenleyerek sorunları çözebildim:

  1. Kablosuz bağlantıyı kapatın (açık bırakırsanız, bozuk kablosuz ağ ayarları yeniden yazılabilir)
  2. Destek olmak /data/misc/wifi/wpa_supplicant.conf
  3. Düzen /data/misc/wifi/wpa_supplicant.confve herhangi bir sorunlu ağları kaldırın.
 4. Şimdiye kadar yaptıysanız ve hala sorun yaşıyorsanız, kablosuz ağınızı kapatın ve silin /data/misc/wifi/wpa_supplicant.conf. Elbette bu kaydedilmiş tüm ağlarınızı silecektir. Dosya, wifi'nizi bir sonraki açışınızda yeniden oluşturulur.

 5. Son çare olarak silebilirsiniz /data/misc/wifi, ancak bunu önermiyorum. Bunu yapmaya karar verirseniz, önce yedeklediğinizden emin olun. Klasör gereken varsayılan ayarlarla yeniden başlatma üzerinde yeniden oluşturulur, o zaman tekrar ağlarını kurmak gerekir.


Ağ sıfırdan nasıl kurulur
user3758898

Silerseniz /data/misc/wifive yeniden başlatırsanız, telefonunuzun varsayılan dosyaları geri yüklemesi gerekir. Ardından, kablosuz ağlarınızı tek tek eklemeniz gerekir.
bmaupin

Ben / veri / vb / wifi, / veri / misc / dhcp ve / veri / misc / wifi kaldırmak için benim wifi sıfırlamak istiyorum. Ama sonra WiFi çalışmayı bırakın. Ayrıca fabrika ayarlarına sıfırlamayı da deniyorum.
user3758898

1
Bunlar, wifi'nizi sıfırlamak için önerdiğim adımlar değil;) Bu klasörleri geri yükleyin (onları yedeklemenizi umuyorum) ve cevabımdaki adımları deneyin. Bu klasörleri yedeklemediyseniz, kullandığınız ROM için bir indirme bulabilir ve oradan çıkarabilirsiniz.
bmaupin

Evet, o klasörü yedeklemeyi unuttum. Nerede bulabileceğimi söyleyebilir misin? Moto G Çift Sim (xt1033) var
user3758898

7

Ben kaldırıldı /data/etc/wifi, /data/misc/dhcpve /data/misc/wifive işe yaradı.


4
Okuyucular için: Ben Bir düzenleme reddedilen bir önerdiği yeni kullanıcıya şunları söyledi, bu yazı için: . "Bunu yapma Sadece yeniden başlatma sonrasında tamamen wi-fi bağlantısı işlevini kaybedecek Bu yordam wi-fi mahvedecek. bağlantı için iyi ve zor telefonunuzu sıfırlamak için zorlayın. Saf sabotaj. " . // Anılmaya değer buldum, bu yüzden kullanıcının adına bir yorum gönderdim.
Firelord

@ Firelord Ayar aracılığıyla fabrika ayarlarına sıfırlamayı denedim. sadece kullanıcı verilerimi sildim ... Wifi hala çalışmıyor
user3758898

@kinokijuf Benim için çalışmadı. Telefonum gece (şarj olurken) WiFi bağlantısını kaybeder ve asla otomatik olarak geri gelmez. Bu, yeni Fiber bağlantısına sahip yeni bir modem / yönlendirici aldıktan sonra.
Michele Dall'Agata
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.