Şarj işlemi duraklatıldı. Pil sıcaklığı çok yüksek veya çok düşük


12

Bana "Şarj işlemi duraklatıldı. Pil sıcaklığı çok yüksek veya çok düşük" mesajı veren bir Samsung Galaxy playerım var. Bütün gece takılıp bıraktım ve açtığım anda hala bana mesaj verdi. Pil oda sıcaklığında olmalıdır. Birkaç kez kapatıp açtım. Pili çıkarıp geri takmayı denedim. Neyin yanlış olduğu hakkında hiçbir fikrim yok. Son 9 aydır iyi çalışıyor. Biri yardım edebilir mi?


1
Eğer kontrol ettikten “durdurulmuş doldurulabilir. Pil sıcaklığı çok yüksek ”ifadesi kullanılıyorsa, araç şarj cihazına bağlıyken ? Bu muhtemelen başka bir neden olsa da, açıkça belirttiğiniz gibi, güç açıldıktan hemen sonra da olur.
Izzy

Wi-Fi Hotspot / MobileAP'yi açtınız mı?
Android Quesito

Muhtemelen piliniz öldü, ebay'de ucuz bir yedek alın, bu da size 6-15EUR'a mal olacak. @SachinShekhar: Galaxy Player'ın GSM'si yok, sadece sörf, müzik ve benzeri için.
ce4

@ ce4 Tamam. Bunu bilmiyordum .. teşekkürler. :)
Android Quesito

@Patrick: Ne olduğunu öğrendin mi? Tamamen aynı problemle sıkışıp kaldım. Fabrika ayarlarına sıfırlamak üzereyim ve başarısız olursa USB şarj konektörünü değiştirmeyi deneyeceğim. Bundan önce, telefonunuz hakkında ne bilmek istiyorum ..
Delphine

Yanıtlar:


7

Pili ölçen sıcaklık sensörü AFAIK yerleşiktir (pil içinde). Sizin durumunuzda ya pil arızalıdır, çünkü şarj olurken hemen ısınır ya da sensör arızalıdır. Her iki durumda da, pili yenisiyle değiştirmeniz gerektiğini düşünüyorum.

Pili değiştirmeden önce, sorunun devam edip etmediğini görmek için fabrika ayarlarına sıfırlama yaparak bir yazılım hatasını dışlamanız gerekir.


1
Aylarca iyi geçti ve hiç ısındığını düşünmüyorum. Neden şimdi böyle sorunlar yaşıyor olabilir?
Patrick

3
İşler bir andan diğerine kırılma eğilimindedir.
Akış

2
Hayır! Yeni bir batarya aldım ve aynı problemi yaşadım. Başka fikir var mı?
Patrick

1
Aynı şey burada. Başka bir pil ile aynı sorun.
Lucas Soares

2

Bu eski bir yazı olduğunu biliyorum ama, sadece bu sorunu vardı ve iyi bir çözüm buldum bu yüzden başka birinin aynı yardım arıyor durumunda cevap göndereceğini düşündüm.

Telefonu kapatın. Pili 20+ saniye boyunca çıkarın. Şarj cihazını takın. Pili tekrar takın. Telefonu tekrar açın.


Aynı sorun (pil sıcaklığı çok düşük), ancak ne diğer pillerle deneniyor ne de birkaç dakika boyunca pili çıkarmaya çalışılıyor
Frédéric Grosshans

1

Telefonumu soğuk bir gecede arabada bıraktım ve sıcaklık çok yüksek veya çok düşük olduğu için şarj edemediğini söyledi. Tüm yaptığım evimde 15 dakika ısınmasına izin vermekti. Sonra taktım ve her şey yolundaydı.


0

Birden fazla pili deneyenler için,

Birden fazla Samsung telefonum var, telefonumu şarj etmemek için duvar şarj cihazını kullanıyorum. Ebay'de 15 dolardı ve anakartı değiştirmenin dışında uygun bir geçici çözüm ve / veya çözüm olabilir.

Bu duvar şarj cihazları pilinizi şarj eder, ne olursa olsun, aşağıdaki görüntüdeki pimlere bakarak bunu onaylayabilirsiniz. Üçüncü pim yoksa , şarj cihazı şarj etmeden önce pil istatistiklerini kontrol etmez.

resim açıklamasını buraya girin

(Bunu bir çözüm olarak görüyorum, çünkü çıkarılabilir pil özelliğinden yararlanıyor ve şarj cihazları üç pil paketinde geliyor, böylece bir daha asla prize takılmayacaksınız.)

Bu yardımcı olur umarım.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.