Apple Kayıpsız'ı Google Play Müzik ile Kullanma


11

Apple Lossless'te (ALAC) kodlanmış çok fazla müziğim var , ancak Google Play Müzik bunu desteklemiyor gibi görünüyor. Bunun yerine Google Play Müzik FLAC'ı destekliyor , ancak iTunes desteklemiyor.

Müziğimin nasıl kodlandığını umursamıyorum, ancak bunları kayıp olmadan kodlamak istiyorum. İTunes + Google Play Müzik'i kullanarak kayıpsız müziğinizi nasıl yönetiyorsunuz? Bence bu sadece benim sorunum değil.

Düzenleme : Tamam, nihayet vazgeçtim ve ALAC / FLAC kodlanan tüm dosyaları normal AAC kodladı. Şu anda ikisini birden kullanmanın bir yolu yok gibi görünüyor.


1
Bir işletme açısından bakıldığında, bu tür birlikte çalışabilirliği desteklemek gerçekten Google'ın (veya Apple'ın) yararına değil gibi görünüyor. İkisi de kendi müzik mağazalarını kullanmanızı istiyor. Bunu yapmanın kolay bir yolu yoksa, tamamen şaşırmam.
eldarerathis

İTunes ile evli misin? Eğer ... bu adamlar kendi ürününü şilin bazı alternatifleri göz önünde ve mevcut müzik kurtarmak isteyebilir, ama bu iyi bir makale: wondershare.com/apple-software/free-alternatives-to-itunes.html Bir değilseniz
İTunes'un

@Kendor Şu anda bir Mac kullanıcısıyım ve iTunes'dan diğer alternatiflere geçemememin bazı nedenleri var. (Banshee'yi daha önce denedim).
minhee

4
Kısa cevap: Apple senden nefret ediyor. Bu soruya da göz atabilirsiniz .
SaintWacko

ALAC şimdi açık kaynaklıdır, bu yüzden Android desteklemeniz zaman alabilir: alac.macosforge.org/trac/browser
Dielson Sales

Yanıtlar:


16

Öncelikle müziği Android cihazınızda veya Google sunucularında depolamaktan mı bahsediyorsunuz?

Google Music Play sunucularından cihazınıza müzik akışı yapmayı planlıyorsanız, müziğinizi kayıpsız bir biçimde depolayamazsınız , Google Play Müzik'teki biçimler hakkında bu sayfaya bakın ve şu satıra dikkat edin:

FLAC, ogg ve aac dosyaları 320kbps mp3'e dönüştürülür

Ancak, müziği yerel olarak cihazınızda saklamak istiyorsanız, sorunuz daha mantıklıdır.

FLAC'de Android cihazınıza ALAC müziğini koymanın birkaç yolu vardır

  1. Kütüphanenizi ALAC'ta tutun ve şarkıları istediğiniz gibi FLAC'a dönüştürün. Ardından yeni FLAC dosyalarını cihazınıza taşıyın. Max gibi bir program bu dönüşümü sizin için halledebilmelidir.

  2. Tüm ALAC dosyalarınızı yerinde FLAC'e dönüştürün ve daha sonra iTunes'ta FLAC oynatma desteğini etkinleştirmek için fluke kullanın.

Hangi seçeneği belirlediğiniz, işletim sisteminizi fluke gibi eklentilerden ne kadar uzak tutmak istediğinize ve cihazınıza ve cihazınızdan ne kadar müzik taşıdığınıza bağlıdır.


Google Play Müzik sitesi .m4a'yı desteklediğini söylüyor. Yerel olarak Nexus 5'imde bulunan ALAC dosyalarımı oynatma konusunda sorun yaşıyorum. Support.google.com/googleplay/answer/1100462 , yalnızca Google sunucularına yüklediyseniz .m4a'yı desteklediğini varsayarım onları mp3? Gerçekten emin değilim ama yerel olarak oynamalarını sağlayamıyorum. Müziğimi Google'ın sunucularına yüklemek istemiyorum ... arabamdayken yerel olarak çalmak istiyorum. Herhangi bir tavsiye?
fady

1

Diğer yanıtlarda da belirtildiği gibi, Google'ın Play Müzik programı ALAC'deki dosyaları desteklemez. Ancak, M4A uzantısı desteklenen birkaç format tarafından kullanılır, bu nedenle Play Müzik bu dosyaları kitaplığına eklemeye çalışır. Ne yazık ki, Play Müzik bu dosyaları çalmaya çalıştığında hatalara neden olur. Bir çözüm (yukarıda belirtilmiştir) dosyaları desteklenen bir biçimde yeniden kodlamaktır.

ALAC dosyalarını cihazınızda başka oyuncular tarafından kullanılmak üzere tutmak istiyorsanız, Google Play'in ALAC / M4A dosyalarınızı görmesini engellemeniz gerekir. Önemli bir araştırmadan (ve Google Destek ile sonuçsuz bir alışverişten) sonra Play Müzik'in ".nomedia" dosyalarına saygı duyacağını keşfettim. Bir .nomedia dosyası bir klasöre yerleştirildiğinde, ortam tarayıcısı bu klasörü yok sayar (özyinelemeli olarak). .Nomedia dosyalarını yerleştirmek için çeşitli teknikler olsa da (örneğin bu liste) StudioKUMA'nın .nomedia Manager açık ara en kolayıdır.

UYARI: Bu yaklaşım ALAC dosyalarını Play Müzik'ten gizleyebilse de, ALAC dosyalarınızı kullanmak istediğiniz oynatıcıdan gizleyebilir. Benim durumumda, Rocket Music Player (1) kütüphaneyi belirli müzik klasörleriyle sınırlama ve (2) bu klasörlerdeki .nomedia dosyalarını yoksayma seçeneği sunar. Bu kombinasyon (en azından benim için) ALAC dosyalarımı Google Play Müzik'i (bulutla senkronize edilmiş eski MP3'lere erişmek için kullandığım) bozmadan tutmamı ve kullanmamı sağladı.


.Nomedia dosyalarıyla davranış, daha sonraki Android sürümlerinden birinde değişmiş olabilir. Bulgularınız hangi sürüme dayanıyor?
ce4

Soruyu ilk cevapladığımda hangi sürümü kullandığımdan emin değilim, ancak Galaxy S4'ümdeki Android 4.3 ve Google Music v5.4.1413 için geçerli gibi görünüyor.
claytond

-2

Müzik dosyalarınızı nereden buldunuz? CD'den onları rip Eğer tekrar rip WAV . Her iki iTunes ve Android Oyuncu bunu destekleyecek ve düşünmek WAV olsa daha büyük boyutudur, daha iyi FLAC veya ALAC fazla.

Mevcut biçiminizi korumakta ısrar ediyorsanız, her zaman FLAC Player veya iPod / iPhone / iPad için Altın Kulaklar veya Android için Poweramp gibi başka bir oynatıcıyı deneyebilirsiniz .

Kişisel olarak iPod'umda FLAC Player'ı ve Sony NWZ- Z1060'ta (Android walkman) Poweramp'ı kullanıyorum .

Taşınabilir için geçerli biçimim FLAC ve Masaüstü için WAV . Ben bir müzik tutkunuyum, bu yüzden dosya formatı konusunda çok hassasım. FLAC / ALAC ve WAV arasındaki boyut farkı çok büyük olduğu için hala taşınabilir için FLAC'ı tercih ediyorum .


1
İndirmedim, ama bunun neden reddedildiğini anlıyorum. "WAV FLAC veya ALAC daha iyi olsa da, daha büyük boyuttadır" - Bu doğru bilgi değildir. FLAC ve ALAC, WAV ile aynı ses kalitesini üretecektir. Bu yüzden onlara kayıpsız denir. WAV dosyalarının "daha iyi" olarak değerlendirilmesinin tek yolu, onları çalan bilgisayarın ses akışını kayıpsız sıkıştırılmış ses dosyaları için yeterince hızlı çözememesi (ancak bir şekilde dosya boyutundaki farkla başa çıkabilmesi) veya çalıştırıyorsanız uyumluluk / dosya türü destek sorunları.
Merlyn Morgan-Graham

Ve ... Bir müzik parçasını kayıpsız formatta ve aynı parçanın makul kodlanmış bir mp3 versiyonu arasındaki farkı söyleyebileceğinizden şüpheliyim. Muhtemelen 256kbit MP3'ler FLAC veya WAV'dan 'daha iyi' çünkü aralarında bir fark duyamayacaksınız ve çok daha az yer kaplıyorlar; ¬)
pelms
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.