Kameranın daha hızlı başlatılması


10

Herkes, Android kamerayı başlatmanın bazen bir acı olduğunu bilir, özellikle sadece birkaç saniye süren bir şeyin fotoğrafını çekmek istiyorsanız. Bilmek istediğim şey: kamerayı daha hızlı başlatmak için bir yol veya uygulama var mı?

Resim çekimi hakkında soru sormadığımı unutmayın , ancak bu da önemlidir. Ben kamera başlar başlamaz, bu büyük bir sorun olmadığını düşünüyorum.

Yanıtlar:


5

Google Play Store'dan InstaCamera Pro'yu deneyin . Çok hızlı başlar ve kamerayı başlatma tercihlerine sahiptir ve telefonunuzun ana ekranından tek bir dokunuşla fotoğraf çeker:

InstaCamera, telefonunuzla fotoğraf çekmenin en hızlı yoludur.

Uzun bir süreç yok: sadece widget'a basın ve bir fotoğraf çeker, daha sonra hızla kapanır.

Ödenen PRO sürümü daha hızlı olması gerekiyordu ücretsiz sürümü .


Tam olarak bu uygulamayı bulamıyorum, hangi uygulamayı kastettiğinden emin olabilmeniz için bağlantıyı sağlayabilir misiniz?
Dielson Sales

2

Herhangi bir uygulamanın açılması önemli ölçüde zaman alıyorsa, uygulamanın kaynaklar üzerinde yoğun olduğu ve / veya sistemde yüksek yük olduğu anlamına gelir. Bellekte herhangi bir uygulama getirmeden önce, Android önce belleğe yer açar (teknik olarak, bu uygulama için yer olsa bile minfree değere dayanarak gerçekleşir ).

Yani, sorunu çözmek için şunları yapın:

  • Sistemdeki yükü azaltın. Bellekte daha az çalışan uygulamalar, minfree tabanlı ju-ju olasılığı daha az demektir.

  • Hafif bir kamera uygulaması kullanın. Hafif uygulamalar belleğe daha hızlı yüklenir ve yine minfree tabanlı ju-ju olasılığı daha azdır.
    Play Store'da birçok hafif kamera uygulaması var. Sadece "Hızlı Kamera" yı arayın.


1

Bu konuda ciddi bir araştırma yaptım ve tüm cihazın bir açılış gecikmesi olduğunu ve kamera uygulamalarınızdan bağımsız olduğunu, yani donanıma bağlı olduğunu gördüm. Bu (gecikme), belleğe ve işlemci durumuna bağlı olarak değişmeye devam edecektir. Bazı akıllı telefonlar, üst düzey donanım kaynaklarıyla örtüşmede başarılıdır.

Bir senaryo düşünün : bellekte açılmış bir paket paketimiz varsa ve kamera uygulamanızdan herhangi biriyle kamera açtıysanız, eskisinden daha fazla gecikme hissedersiniz. Artık bu gecikme süresinin değişken bir faktör olduğunu kolayca anlayabilirsiniz.

hatta bu "kamera açılış gecikme denetleyicisi" olarak adlandırılan bir uygulama oluşturduk bu kamera gecikme süresini hesaplar ve dünyanın en iyi cihazları gerçek zamanlı ile karşılaştırmak için izin verir.

Meizu PRO 5'in kamerası Samsung s6, s7'nin de .25ms, .26 ile harika performans gösterdiği .17ms'de açıldı.

Teşekkür ederim

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.