Mac'im Galaxy S2 cihazımı USB üzerinden tanımıyor


11

My Snow Leopard Mac, Samsung Galaxy S2 cihazımı USB üzerinden dosya aktarımı için tanımıyor ve beni deli etmeye başlıyor.

Aşağıdakileri denedim:

Depolama Birimini PC'ye Bağlama

Settings > Wireless and Networks > USB Utilities > Connect Storage to PC

Bunu telefonumda birkaç kez denedim, ancak telefonun bana sorduktan sonra bağlanmam gerektiğini belirten prosedürü izledim, ancak çalışmıyor.

Açılır menüde "ekleme düğmesi" yoktur, bazı iddiaların olması gerektiği gibi. Yine de telefonun USB kablosunun bağlı olduğunu fark ettiği anlaşılıyor. Ancak OS X bunu yapmaz. Finder'da harici depolama alanı açılmaz. Ben de bu bazen biraz zaman alabilir, ama boşuna biliyorum biliyorum birkaç dakika bekledim.

USB hata ayıklama

Settings > Applications > Development > USB debugging

Açık olarak ayarlandığında hiçbir şey olmaz. Kapalı olarak ayarlandığında hiçbir şey olmaz. (Kullanırken otomatik olarak kapanır Connect Storage to PC.)

Android Dosya Aktarımı

Ayrıca Android Dosya Aktarımı'nı MTP-Connectedindirdim ve telefon nihayet açılan menüyü belirterek bir şey tanıdıysa da , OS X'te veya Android Dosya Aktarımı programının kendisinde hiçbir şey olmuyor. Sadece USB kablosunu takmamı talep ediyor.

Ben de boşuna hem USB Hata Ayıklama açık ve kapalı ile birlikte denedim. Açıkken, telefon herhangi bir MTP algılamaz. Kapalıyken, telefon MTP'yi algılar. Her iki durumda da, OS X'in jakı algılayamadığı anlaşılıyor ...

USB Prober

Benim telefona USB bağladığınızda benim Mac USB Prober şey algılamak, fakat ona olan zaman damgası sonra mesaj, anlamıyorum: [1] AppleUSBOHCI[0x56f9800]::SuspendUSBBus Processing WDH before suspending.

USB kablosu

İki farklı yeni kablo ile denedim. Fark etmedi.


Lütfen Kies, Bluetooth, Wireless ve benzerlerini öneren cevaplar göndermeyin. Telefonumun USB üzerinden çalışmasını istiyorum (hız ve rahatlık).


Bir sürücü sorunu gibi geliyor. Ben bir Windows kullanıcısıyım, ancak önce telefonunuz için belirli aygıt sürücülerini ararım. Kies'i sadece sürücüler için yüklemeniz gerekebilir: samsung.com/uk/support/model/GT-I9100LKAXEU-downloads Ek olarak, çoğu Android cihaz için sürücüleri olan pda.net'i yüklemeyi deneyebilirsiniz (uygulamayı kaldırabilirsiniz) sürücüleri aldıktan sonra): junefabrics.com/android/download.php Bunun bir Mac için ne kadar geçerli olduğundan emin değilim çünkü cevap olarak yayınlamıyorum
Bryan Denny

1
Pda.net'in bir Mac'te gerçekten yardımcı olacağını sanmıyorum. Sorun şu ki, MTP yerel olarak desteklemiyor, hangi sürücüler gerçekten alakalı değil. Ne yazık ki, Google'ın destek sayfası bile Android Dosya Aktarımı'nı kullanmanızı önerir, bu nedenle işe yaramazsa seçenekler sınırlı olabilir.
eldarerathis

Yanıtlar:


7

mac osx snow leopard ve Mountain Lion üzerinde test edildi: cihazınız takılı değilken ayarlara gidin-> geliştirici seçenekleri usb hata ayıklamayı devre dışı bırakın;

Kablosuz ve ağ bölümünde Ayarlar'a gidin, "diğer" -> usb yardımcı programlarına gidin "Depolamayı PC'ye bağla" üzerine dokunun. Cihazınızı mac'unuza takın ve "USB belleği aç" ve Tamam'a dokunun. Cihazınızı tıpkı bir USB kalem gibi görmelisiniz.


Teşekkür ederim! Bu daha önce işe yaramadı. Bir güncelleme olmalı.
Kebman

Aaave aniden artık çalışmıyor. Sadece bir kez göründü. GARİP!
Kebman
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.