Ortam ışığı sensörü neye benziyor?


9

Saf bir soru, ama bir telefonun özelliklerini kontrol ettiğimde, bir web sitesi telefonun X özelliği olduğunu söylüyor, diğeri bu özelliğe sahip olmadığını söylüyor. Burada ortam ışığı sensörü ile ilgileniyorum.

Neye benziyor ve genellikle nereye yerleştiriliyor?

Örneğin , GSM Arena incelemesi , HTC One V'de bir ortam ışığı sensörüne sahip olduğunu söylüyor : "Ekranın üstünde bazı gizli yakınlık ve ortam ışığı sensörlerinin yanında kulaklık var." Fotoğraf:

Gizli ortam ışığı sensörlü HTC One V

Karşılaştırma için metin yakınlık sensörünü de görmem gerektiğini söylüyor. Galaxy Ace 2'de 2 mini kamera gibi görünüyor, kaçırmak zor ve bu resimde böyle bir şey görmüyorum. Tabii ki belki HTC bunu çok iyi sakladı.

Her neyse, ne aradığımı bilmek istiyorum, bu yüzden soru - Ortam ışığı sensörü neye benziyor?


1
Buradaki resminizde, ışık sensörü htc logosunun solundaki küçük yamada.
SaintWacko

1
Monitörünüzü kaldırın veya aşağı yatırın ve resimde görebilirsiniz.
dpatchery

Yanıtlar:


7

Normal ışıkta görmek zordur, görebilmek için telefonunuzu çok parlak bir ışık altında tutmanız gerekebilir (örn. Ampul ışığı veya düz güneş ışığı). Daha karanlık ve daha küçük bir ön yüz kamerası gibi görünüyor.

GSMarena ışık sensörleri olduğunu söylerse, o zaman benim deneyimime göre,% 100'e yakın doğrudur.

BTW, ışık sensörünü çalışmaya getiremiyorsanız , işi çok güzel yapan ve birçok seçeneğe sahip olan Lux Auto Brightness adlı ücretsiz bir yazılım var.


Hangi cevap işareti bir çözüm karar vermek zor :-) LUB Ace 2 ile uyumlu değildir, tam olarak ne istediğime inanıyorum - ortam ışığı sensörü :-) Ama ipucu için teşekkür ederiz.
greenoldman

Üzgünüz, telefonunuzun HTC One V olduğunu düşündüm, ancak telefonunuzun ön kamerası varsa, yine de Lux ile kullanabilirsiniz çünkü kamera ile de çalışır! ve telefonun ön kamerasını ışık sensörü olarak kullanır.
yrajabi

Google Market, mevcut telefonda çalışmayan uygulamaları filtreler. Yani bir bilgisayar kullanırken bu uygulamayı görebilirsiniz, ancak indirmeye çalıştığımda uygulama bulunamadı.
greenoldman

7

Sensör, genellikle HTC logosunun solunda, cihazınızın ekranının üstünde bulunan küçük bir nokta gibidir. Ayrıca yakınlık sensörünün konumu.

Bilginize: HTC ONE modelleri S, X, V, EVO 4G LTE fiziksel olarak çok benzer.

Bu konu XDA Developers forumunda ele alınmaktadır: One X'in ortam ışığı sensörü nerede?

Tiersten tarafından:

Ekranın üst kısmındaki HTC logosunun solunda. Aynı zamanda yakınlık sensörünün bulunduğu yerdir.

Jaaystott tarafından:

Birini ararsanız, telefonunuzun önüne bir göz atın. Ekranınızın sol üst köşesinden sabit kırmızı bir ışıltı göreceksiniz, bu yakınlık ve ortam ışığı sensörünün bulunduğu yerdir.


Ek olarak, Taşınabilir Elektroniklerde fiziksel yönlerini gösteren Beyaz Kitap: Ortam Işığı Sensörü (ALS) Uygulamaları var :

Ortam Işığı Sensörü fiziksel yönü


7

Sadece gimp ile biraz oynayabilmem için: İşte ışık sensörü işaretli fotoğraf.

Işık sensörlü HTC One V


3
Gimp ile oynuyorsanız, daha görünür hale getirmek için biraz kontrast ekleyebilirdiniz.
Christoffer Hammarström
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.