Titreşim gücünü artırın


13

Galaxy Nexus'umun titreşim gücü inanılmaz derecede zayıf. Telefonu cebimde tuttuğumda, gelen aramaların titreşimini hiç hissetmiyorum, bu da amacını bozuyor. Bu yüzden birden fazla önemli telefon görüşmesini kaçırdım.

Gücü arttırmanın bir yolu var mı? Ayarlarda alakalı bir şey bulamadım.Bu gelen kutumda göründüğünde, sorunun tamamen farklı bir cihaz için olduğunu düşündüm. LOL
Hyangelo

@Hyangelo Ve evet, bunun için uygulamalar var . ;-)
Konrad Rudolph

Yanıtlar:


10

Telefonlarda kullanılan vibratör motoru AFAIK, bozuk para şeklinde oldukları için Q-Coin motoru olarak adlandırılıyor. Pozitif ve negatif DC gerilimleri için iki ucu kabul eden sabit mıknatıslı tiptedirler. Bu motoru çalıştıran devre sadece belirli bir süre motoru açabilir ve dönüş yönünü değiştirebilir. Diğer tüm titreşim parametreleri motor tasarımı ile ayarlanır.

Bu nedenle, ihtiyaç duyduğunuzda, sizi bilgilendirmek için vibratör motorunun genliği arttırılmalıdır. Ve motorun kendisi değiştirilmediği sürece, bu benim görüşüme göre yapılamaz.

Bu bir şartname böyle bir motorun ve 's ayrıntıları görebilirsiniz.

GÜNCELLEME: Google'da arama yaptıktan sonra bu motorlar hakkında daha fazla bilgi edindim. Bu bilgi ile, bu tür iki motor var gibi görünüyor. Birine eksantrik dönen bir kütle takılırken diğeri doğrusal bir aktüatördür (daha çok hoparlör gibi çalışır). Lineer aktüatör hakkındaki makale bunun mevcut eğilim olduğunu söylüyor ve motorun nasıl çalıştığını güzel bir şekilde açıklıyor.

Söz konusu Nexus cihazı maksimum genliğinde titreşiyorsa, genliğini artırmak için herhangi bir yazılım bileşeninin yolu yoktur. Diğer bir şekilde, eğer cihaz maksimumda titreşmiyorsa, uygulanan voltajı artırarak genliği artırma olasılığı vardır.

Bu motor hakkında daha fazla bilgi edinmemi sağlayan @Konrad Rudolph sayesinde.


Hmm. GlaDOS çekirdeği titreşim gücünü değiştirebildiğini iddia ediyor, ancak bu konuda çelişkili bilgiler var gibi görünüyor.
Konrad Rudolph

Dediğim gibi benim anlayış budur. MODS: Yanlış bulunursa lütfen bu cevabı kaldırmaktan çekinmeyin.
Narayanan

Aslında bu cevaba meydan okumuyorum. GlaDOS özelliğinin tüm cihazlarda çalışmaması tamamen mümkündür. Sadece tutarsızlığa dikkat çekmek istedim.
Konrad Rudolph

1
Güzel cevap! Hem Nexus S hem de GNexus bir LRA özelliğine sahiptir, bunu bu fotoğraftaki pilin hemen altındaki ifixit yıkamasında görebilirsiniz (düğme hücresine benziyor). Glados / Trinity özelliğine gelince: Nexus S cihazımda Trinity çekirdeğini denedim, bu özellik sadece kalıpları değiştirir (burada daha uzun bir titreşim süresine artan yoğunluk denir . Ancak elbette aktüatörlerin fiziksel sınırlarını bükemezler).
ce4

5

Sadece kurun - Vibrate ile iletişime geçin

Açıklamasından:

Her bir kişi için farklı bir titreşim ayarlayın ve kim olduğunu bilin.

Her bir kişi için farklı bir titreşim ayarlayın

Sizi kimin aradığını veya mesaj attığını bilin, sadece hissedin!
Bir telefon çağrısı veya kısa mesaj (SMS veya MMS) aldığınızda Contact Vibrate, tanımladığınız her kişi için titreşime farklı tepki verir. Bu belirli numara veya kontakta titreşim ayarlanmamışsa, varsayılan olarak bir ana titreşim çağrılır.


2
@KonradRudolph - Bunun sorunuzu cevaplamadığı doğrudur, ancak yine de yararlı bir öneri olabilir. Geçmişte bir titreşim modelinin kadansını değiştirmenin ne kadar kolay fark edildiğini belirgin bir şekilde etkileyebileceğini buldum, bu da altta yatan probleminize yardımcı olabilir.
Mark Booth

1
Asker akılda tercih edilen bir çözüme sahip olduğunda alternatif bir çözüm önerdiği için Kudos.
ale

4

Kolay bir yol yok - ayarları ayarlamak için GLaDOS veya Trinity çekirdeği gibi özel bir çekirdek ve Play Store'daki her çekirdek için ilgili uygulamaları yüklemeniz gerekir - bunlardan biri titreşim yoğunluğu olacaktır.

XDA'daki ilgili konuları kontrol edin.


Titreşimi artırmak için özel bir çekirdek mi kuruyorsunuz? Toplar ve serçeler. Off ... . Ama +1, bilgi için teşekkürler.
Konrad Rudolph

1

Samsung S6 cihazımda " Ayarlar >> Ses ve Titreşim >> Titreşim yoğunluğu " bölümü var. Kişiler, çağrılar, bildirimler ve geri bildirim için titreşim yoğunluğunu ayrı ayrı değiştirebilir.

ekran görüntüsü


0

Bu, Android işletim sisteminin daha yeni sürümlerinde düzeltilmiş gibi görünüyor - miktarını belirlemek zor ancak 4.2.1 güncellemesiyle Galaxy Nexus'un titreşim gücünde önemli bir artış gördüğü anlaşılıyor.


0

AFAIK, Telefondaki titreşim motorunu değiştirmek kolay değil. Telefonunuzda kullanılan titreşim motoru, madeni para tipi titreşim motoru olarak adlandırılır. Bu motorun G kuvveti çok düşük. Titreşimi büyütmek istiyorsanız, değiştirme için LRA kullanabilirsiniz , buna doğrusal titreşim motoru da denir

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.