2 adımlı doğrulama için kullansam bile telefonumu silebilir miyim?


14

Telefonumun fabrika varsayılanlarına sıfırlanması durumunda, doğrulama işleminin 2. adımını sağlamak için Google Kimlik Doğrulama uygulamasını kullandığımdan Google Hesabıma bir daha asla erişemeyeceğimden korkuyorum.

Haklı mıyım? Endişeli kalmalı mıyım?

Yanıtlar:


16

Endişelerinizi çözmenin birkaç yolu vardır.

İlk olarak - acil durum kodlarını yazdırmalısınız. Google'ın burada nasıl yapacağınızla ilgili iyi yönergeleri vardır. (burada çoğaltılmıştır)

 1. Https://www.google.com/accounts/SmsAuthConfig adresinden hesaplarınızda oturum açın .
 2. “Yazdırılabilir yedek kodlar” alanını bulun.
 3. Kodları Göster / Oluştur'u tıklayın.
 4. Geçerli yedek kod kümesini kullanmayı düşünüyorsanız, bunları yazdırabilir veya indirebilirsiniz. Bu kod kümesinin çalınmış olabileceğini düşünüyorsanız veya yedek kodların çoğunu kullandıysanız, Yeni kod oluştur'u tıklayarak yeni bir grup oluşturabilirsiniz.

Yedek Kodlar

İkincisi - Yedek kodlar olmasa bile, telefon numaranızı bir noktada Google'a vermiş olmalısınız; bu, kısa mesajla size geçici bir kod göndermenizi sağlar. Aşağıdaki resimde gösterildiği gibi:

Kısa mesaj yoluyla kod gönderme

Üçüncü olarak - Telefonunuzu silerken 2 adımlı doğrulamayı devre dışı bırakabilir ve tamamlandıktan sonra tekrar etkinleştirebilirsiniz. (Bu, her şeyi yedeklemenizi gerektirir). 2 Adımlı Doğrulamayı Devre Dışı Bırakmak için Google Talimat Sayfası (adımlar burada yeniden oluşturulur)

 1. Google Hesabı ayarlarınızın altındaki 2 adımlı doğrulamayı kullanma sayfasını ziyaret edin . İstenirse kullanıcı adınız, şifreniz ve doğrulama kodunuzla oturum açın.
 2. 2 adımlı doğrulamayı kapat'ı tıklayın.
 3. 2 adımlı doğrulamayı kapatmak istediğinizi onaylayan bir açılır pencere görünür. Tamam'ı tıklayın.

2

Bu bir fabrika sıfırlama bunun için var - bu mu tek şey telefonun ilişkili hesaplarını silin.

Kullanılacak bir şifre oluşturmak ve fabrika ayarlarına sıfırladıktan sonra Google Hesabına girmek için güvenilir PC'nizde Google Hesabınıza girmeniz gerekir.

Güvenilir bilgisayarınızda Gmail kullandığınızda:

 • GMail web sayfasının sağ tarafındaki Ayarlar'a gidin - dişli çark tıklandığında açılan menüsü
 • Tıklayın Hesaplar ve İthalat
 • Tıklayın Diğer Google Hesap ayarlarından bu Hesaplar için tarayıcınızda bir sekme sayfası başlatacak.
 • Aynı sayfanın sol tarafındaki Güvenlik'i tıklayın .
 • Orada 2 adımlı doğrulama , düğme tıklama düzenleyin , sen asıl Google Oturum Açma parolası (gerçek bir) kullanmak istenir. Güvenilir bilgisayarınızın nasıl ayarlandığına bağlı olarak, SMS'inize gönderilen kodu girmeniz istenebilir; bu doğrulama kodunu Google Oturum Açma sayfanıza girin.

En sonunda

 • Başarılı bir şekilde oturum açtıktan sonra uygulamaya özel şifreleri yönet adlı bir bağlantı var.
 • Ardından, sayfanın altında "Adım 1/2: Uygulamaya özel yeni şifre oluşturun" ifadesi bulunur. Buna bir ad verin - örneğin "BobSmith'in Android HTC One X_10thSept2012" ve Şifre oluştur'a tıklayın , şifre şimdi el cihazınızdan Google'da oturum açmak için kullanılacak - bir kerelik bir işlemdir. Her durumda, en kötüsü gerçekleşirse, iptal edebilir ve hesabınıza erişimi reddedebilirsiniz :)

2

Herhangi bir Android cihazda köklü olsun veya olmasın:

 • 2 faktörlü kimlik doğrulamayı ayarladığınızda, bunu manuel olarak yapma seçeneği vardır (2B barkod kullanmadan). Daha sonra da yazabilirsiniz. Zaten ayarladıysanız, bunu yeniden yapabilir ve tekrar oluşturabilirsiniz.
 • (daha önce belirtildiği gibi) Bu 10 acil durum tek kullanımlık kodu elinizde bulundurun

Kök haklarınız varsa, Google kimlik doğrulayıcı uygulamasının depolanan kimlik bilgilerine bazı yollarla erişebilirsiniz :

 • Kimlik bilgilerini okuyun ve not edin:
  Daha sonra aşağıdan GMail adresi ve sırrı sağlayarak manuel olarak uygulamaya ekleyebilirsiniz (sizinki elbette farklıdır).

  u0_a37@android:/ $ su. 
  u0_a37@android:/ $ cd /data/data/*.authenticator2/databases/ 
  u0_a37@android:/ $ sqlite3 databases .dump | grep ' INSERT INTO accounts'. 
  INSERT INTO accounts VALUES(1,'yourGmailAlias@gmail.com','secret',0,0,0);
  
 • Titanium Backup'ı kullanarak yedekleyin


0

Sadece farkında ol. Telefonumu sıfırladım ve yedek kodlarım vardı ama işe yaramadı. Sıfırlama işleminden sonra google hesabı kimlik bilgilerini tekrar tekrar girmeye başladım. Telefonunuzu sıfırlamadan önce 2 faktörlü kimlik doğrulamayı kapatmak en iyisidir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.