Kök ile dosya izinlerini değiştirmek, kökten çıkarsam kalırlar mı?


11

Şu anda doğrudan AIDE kullanarak telefonumda geliştirdiğim bir uygulamanın veri klasörüne erişebilmek için adb üzerinden run-as komutunu kullanıyorum.

Telefona yerel olarak bağlanırken, connectbot kullanarak run-as komutunu bulabilirim /system/bin/ama yürütülebilir izni yok. Bu klasörde yürütülebilir izinleri olan başka programlar / komut dosyaları vardır ve bunları çalıştırabilirim.

Sorum şu. Telefonumu rootlarım, çalıştırmanın çalıştırılabilir izinlerini değiştirebilirim. Daha sonra kökü kaldırırsam, bu izinler kalır mı?

Telefonumu kalıcı olarak köklendirmeye tamamen karşı değilim, ancak ihtiyacım yoksa, istemem.

Bu bir Galaxy Nexus'ta.


Çalıştırılabilir olarak çalışır durumda kalırsam, kendimi büyük olasılıkla güvenlik risklerine açık bırakıyorum. Ama ben sadece bunun mümkün olup olmadığını görmek için risk almaya hazırım.

Yanıtlar:


6

Evet.

/systemBölümü orijinal durumuna geri döndürmek için sihirli bir şey yoktur . Birçok kullanıcı bloatwares kaldırmak /system/appsve kökten kaldırmak için geçici olarak root erişimi kazanır .

Ancak, köklendirme yöntemi yanıp sönen /systemresim içeriyorsa , değişikliklerinizi kaybedeceğinizi unutmayın. Bu nedenle, uygun köklendirme yöntemini kullanın.


Sachin şerefe. Bu 'uygun' kök salma yöntemini alabileceğim herhangi bir fikir. Google, 'uygun' kelimesini gerçekten filtrelemez
Russ Wheeler

@RussWheeler Uygun yöntemle, suikili, SuperUser.apk vb kaldırmak ve herhangi bir istismar mühür demek . Tek tıklamayla köklenme ve root atma Galaxy Nexus için, sadece bir yazılım vizesi buldum. Wug'un Nexus Kök Araç Seti ve şansın yok gibi görünüyor. Tüm orijinal ürün yazılımını yanıp sönerek çözülür. Bu doğru bir yol değil.
Android Quesito

@RussWheeler Geçici olarak root atmayı deneyin: forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1331258
Android Quesito

@RussWheeler Bu da umut verici görünüyor: androidforums.com/verizon-galaxy-nexus-all-things-root/…
Android Quesito

Teşekkürler Sachin, daha sonra kontrol edeceğim ve nasıl başlayacağımı sana bildireceğim. Yine de herhangi bir veriyi silmemeye çok hevesliyim. Eğer durum buysa, db'yi almak için köküm ve telefonumu takmaya devam etmemeyi tercih ederim :)
Russ Wheeler
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.