Uygulama “Pil Onarımı” nasıl çalışır?


10

Google Play Store'da bu Uygulamayı ( Pil Onarımı ) yeni buldum , sorum şu: Pilimin ömrünü nasıl uzatabilir. Ne gibi iyilikler yapıyorlar? Bu aracı kimse test etti mi, çalışıyor mu?


5
ahizeyi sallayarak pili şarj ve trol değerlendirme çok sonuçlandı için hangi bunun bir aldatmaca uygulamanın hatırlatıyor değerlendirmeleri okuduktan ... sadece diyerek o ... gerçek olamayacak kadar iyi geliyor dikkat ...: )
t0mm13b

1
biri sordu olarak @ ister inanın ister inanmayın t0mm13b, AndroidPIT üzerindeki o sarsıntı-Şarj cihazında bütün bir iplik vardı o çalıştı - adamı ve birisi ısrarla yalnızca onun telefon bir atomics reaktör yerini (ama şimdi bir tenis kolu vardı) kim bu sahte var istedi ... Yani temelde aynı düşünüyorum (gerçek olamayacak kadar iyi), ama burada yorumlar daha önce bahsettiğimden daha makul geliyor. Nasıl çalışacağını göremiyorum. Birisi beni başka türlü ikna edip edemeyeceğini hala merak ediyor.
Izzy

Pil Onarımı gibi bir uygulama olsa bile, pilinizi asla tamir edemeyeceğine inanıyorum. Ben bir uygulama onarım değil, sadece bir pili yeniden kalibre edebilir erik ile katılıyorum. Bu uygulama için hacim trafiğini artırmak için sadece bir yol olduğunu düşünüyorum.

Başka bir üçüncü taraf uygulamasının Android'den daha iyi güç yönetimi yapabileceğini mi düşünüyorsunuz?
kullanıcı

pilim şarj olmuyordu. Bir gece bıraktı ve sadece bir saatten az süren% 47 şarj aldı. Bu uygulamayı yükledim ve aynı pil üzerinde kötü hücreleri "bulundu ve onarıldı" yukarıdaki ile aynı, koştu. Eve geldiğimde telefonu tekrar şarj cihazına koydum ve aslında bu sefer% 100'e kadar şarj oldu. Ben app olup olmadığından emin değilim ama bir şey oldu. Ne kadar süre açık kalacağını ve aktif zamanda bir güncelleme ile geri geleceğini görmek için fişini çektim.

Yanıtlar:


13

Hiçbir uygulama, donanıma gerekli erişimi alamadığı için pili herhangi bir şekilde "optimize edemez" veya "koruyamaz" - muhtemelen kök gerekli olsa bile. Bu uygulama açıkça olmadığını bildirir. Her neyse, üreticinin mühendisleri mutlaka gerekli tüm optimizasyonları uygulamışlardır. Uygulamanın geliştiricilerinin, mühendislerin yapmadığı her telefonun şarj devresi ve pili hakkında faydalı bir şey bilmesi mümkün değildir.

Kısacası, bu uygulama hiç yararlı bir şey yapmanın hiçbir yolu yoktur. (Kötü amaçlı yazılım bile olabilir, ancak bu durumda bu izlenimi alamıyorum).

(Not: aşağıdakiler muhtemelen doğru değildir)

Bir uygulamanın (köklü bir telefonda) yapabileceği tek şey pili yeniden kalibre etmektir. Pil yanlış ayarlanmışsa, işletim sistemi boş kadar iyi olduğunu düşünebilir ve hala faydalı miktarda şarj olmasına rağmen kapanmaya zorlayabilir. Bunu yapan bir uygulama, uygun şekilde adlandırılmış Pil Kalibrasyonudur .


Kalibrasyon malzemelerine birçok yerde efsane olarak adlandırılmasına rağmen (pil istatistikleri dosyası yalnızca hangi uygulama tarafından ne kadar pil kullanıldığına dair istatistikler içermelidir), bu yarım anlam veren tek açıklamadır. Yine de "efsane" kısmı nedeniyle buna inanıp inanmadığından emin değilim.
Izzy

root gerektiren bir uygulama ( Pil Kalibrasyonu ) için açık kaynaklı ve denetlenmiş olması arzu edilir. Uygulamanın zararlı olmadığını kontrol etmenin en iyi yolu, kaynak kodunu incelemektir. O üzücü bu popüler ve küçük uygulama yok açık kaynak olarak görülmemektedir . (Kullanmak istiyorum, ancak açık kaynak olmadığı için yüklemeyeceğim.) İkincisi, özgür yazılım (açık kaynak) olmak uygulamanın bakımı ve daha da geliştirilmesi için faydalı olacaktır.
imz - Ivan Zakharyaschev

12

MYTHBUSTED

Dün bazı belirsizlikler ile bu uygulamayı yükledim ve bir dizi sorun tespit (ve sabit). Sonra benim şüphelerimi daha da yapan bu konu bulundu. Bugün uygulamayı çalıştırdım ve pilin bir gecede yeni bir problemi olmadığı için şaşırtıcı değil, sıfır sorun tespit etti. Meraktan çıktım, tarihi bir ay önceden ayarladım ve testi tekrar yaptım ve aniden düşük şarjlı sekiz 'hücre' ve iki inaktif! Açıkçası tüm bu uygulamanın yaptığı son çalıştırıldığında kontrol ve daha uzun zaman önce daha sonra düzeltmek 'hataları' bulunan gibi görünmesini sağlamak için rastgele bir desen atar daha 'hatalı' hücreler oldu.

Zaman kaybetmeyin, bunun tek geliştiriciye reklam geliri sağlamak olduğunu düşünüyorum.


2
Evet. Infact Ben Android Emülatörlerde çalıştırarak "onarım" iddia iddia benzer diğer uygulamalar denedim ve ilk çalıştırmada "kötü pil hücreleri" gösterdi !!! Bu nasıl mümkün olabilir. Bir taklitçinin pili yoktur: DI, Playstore'da bu bulgularla öfkeli bir inceleme yazdı. Bu tür uygulamalar yasaklanmalıdır.
Nilesh Pawar
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.