Kablosuz bağlantı kesiliyor


20

Son zamanlarda, önce evde ve şimdi işte, Wi-Fi bağlantısıyla ilgili sorun yaşıyorum. Bir süre sonra telefonumun 3G kullandığını fark edeceğim.

Wi-Fi ayarlarıma girersem yönlendiricimden güçlü bir sinyal görürüm. Manuel olarak bağlanmaya çalıştığımda, daha fazla ayrıntı olmadan sık sık "Ağa bağlanılamadı" iletisini alıyorum. (Sorunun doğasına dair hiçbir belirti vermeyen hata mesajları yazanlar için cehennemde özel bir yer var.) Diğer zamanlarda bağlanabiliyorum, ancak sinyal zayıf olarak bildiriliyor ve hızla düşüyor.

Bilgisayarlarım sorunsuz bir şekilde bağlanabilir ve güçlü kablosuz sinyalleri bildirebilir. Oda arkadaşlarımın da benzer sorunları yok.

Jelly Bean'i çalıştıran bir Galaxy Nexus'um var. Oda arkadaşlarımın her ikisi de ICS'de sırasıyla bir Galaxy Note ve bir Galaxy S2 var.

Telefonumun nesi var?

Ek detaylar

  • Telefonum köklü ancak stok ROM çalışıyor.
  • Telefonum uluslararası GSM versiyonudur.
  • Bluetooth kablosuz tasma uygulamak için Tasker kullanırken ilk önce bu sorunu fark ettim . Tasmayı ve Bluetooth'u tamamen kullanmayı bıraktım ama sorun devam ediyor. Hala Tasker'ı başka şeyler için kullanıyorum.
  • Bu sorunu izlemeye çalışırken, "Kötü bağlantılardan kaçın" ı devre dışı bıraktım, ancak bu değişikliğin hiçbir etkisi olmadı.
  • Son çare olarak telefonuma yanıp sönen şeyleri düşünmeye hazırım, ancak alternatif çözümleri kesinlikle tercih ediyorum. Başlangıçta sorun yaşamadım, bu yüzden radyonun suçlanacağından şüpheliyim. Ayrıca, uyumsuz bir ROM / radyo vb. Sağlayan veya saygın olmayan bir kaynaktan sağlayan herhangi bir cevabı oylayacağım.

"Kötü bağlantılardan kaçının" seçeneğini devre dışı bırakmayı denediniz mi? Bunu içinde bulabilirsiniz Settings -> WiFi -> [overflow menu] -> Advanced -> Avoid poor connections.
onik

Bir süre önce "Kötü bağlantılardan kaçın" ı etkisiz hale getirdim.
Scott Severance

Ben olsaydım, tasker'ı kaldırırdım. Bu, göründüğü kadar acı verici değildir, çünkü tüm ayarlarınızı yedekleyebilir ve yeniden yükledikten sonra geri yükleyebilirsiniz.
offby1

Benzer sorunları yaşadım ve ilk başta işe yarayan AP'mi değiştirmeye devam ettim, ancak WiFI tekrar kötüydü. Franco çekirdeğinde bunun için bazı düzeltmeler var gibi görünüyor. Onun hisse senedi çekirdeğimi güncellemek için play.google.com/store/apps/… uygulamasını kullandım ve şu ana kadar çok iyi
Kendor

Yanıtlar:


6

Şimdiye kadar çalışıyor gibi görünen çözümüm, t0mm13b tarafından önerilen ile oldukça ilgili.

Bu teklif DHCP ayarlarını değiştirmekti. Bununla birlikte, yönlendiricim işlevsellik açısından oldukça sınırlıdır ve üzerindeki wifi ayarlarını yapmak imkansızdır. Deli, biliyorum. Bu yüzden telefonumu DHCP kullanmak yerine statik bir IP adresi kullanacak şekilde ayarladım. Çok uzak çok iyi.


4

Akla gelen üç şey

  1. Wifi'nin SSID (wifi ağının tanımlayıcısı) yayınının kanal numarası, başka bir kanala değiştirmeyi denemek ister misiniz?
  2. Wifi Uyku politikası, Ayarlar> Wifi, menü menüsüne gidin, Gelişmiş'e dokunun, Uyku sırasında Wifi'yi açık tutun , 'Asla' olarak ayarlayın
  3. Dhcp'nin IP adresinde kiralama süresi, kiralama süresi -1 olarak ayarlanmışsa ("sınırsız" için standart de-facto'dur) wifi sürücüsünde (GB olarak mevcuttu) kalıcı bir hata var. ROM, -1 yani kiralama süresi için negatif sayıyı anlamada güçlük çeker, bu da Wifi'ye bağlanırken benzer sorunlara yol açar. Kiralama süresini pozitif bir aralığa, örneğin 7200 saniyeye veya 2 saate ayarlamayı deneyin ve ne olduğunu görün.

1 numara için, wifi yönlendiricideki veya telefonumdaki kanalı değiştirmek istiyor musunuz? Bu paylaşılan bir yönlendirici, bu yüzden herkes için wifi kırmak istemiyorum.
Scott Severance

2 numara için, aktif olarak telefonumu kullanırken bırakma genellikle gerçekleştiğinden wifi uyku politikasının nasıl bir etkisi olabileceğini anlamıyorum. Bir şey mi görüyorum?
Scott Severance

3 numara için bakacağım, ancak yönlendirici yapılandırmasının muhtemelen anlamadığım bir dilde olduğundan emin değilim.
Scott Severance

İlk yorumu cevaplamak için, bazen, wifi çipleri bağlantıda zorluk çekebilir, kanal 6 ve 9 bir sorun olabilir, açıkçası daha fazla wifi "desteği" olduğu için PC'nin dizüstü bilgisayarlarıyla ilgili bir sorun yok. 2 numara için, ahize uyku gittiğinde, bağlantı asla düşmeyecek şekilde ayarlayarak, düşer, ahizenin wifi çip periyodik olarak bağlantı sağlamak için ping "ping".
t0mm13b

Yönlendiricimin kanalı ayarlamama veya DHCP ayarlarını değiştirmeme izin veren seçenekleri yok (oldukça çıplak kemikler gibi görünüyor). Telefonumu statik bir IP kullanacak şekilde ayarladım, çünkü gelebileceğim en yakın şey gibi görünüyor. Bunun nasıl çalıştığını göreceğiz. 2 numara ile ilgili olarak, telefon pil tasarrufu için uykudayken telefonum wifi'yi devre dışı bırakacak şekilde ayarlanmıştır. Telefon uyanıkken bağlantı düştüğünde bu ayarın değiştirilmesinin herhangi bir etkisi olacağını sanmıyorum , bu da wifi'nin bu ayar tarafından devre dışı bırakılmadığı anlamına geliyor.
Scott Severance

0

Bu sorunu son 3 ay içinde bir Samsung GS5'te (Android 4.4.2) kullanmaya başladım. Telefonun wifi ve 4g arasında aralıklı olarak değiştirmeye karar verdiği aynı semptomları alıyorum. Google forumlarındaki bu sorun çok şüpheli görünüyor. Sorun Android'in görünüşü ile ilgili. Hangi ansrpsiyon ayarını (WEP'ye geç) kullandığınız bir kombinasyonla ilgilidir ve ayrıca QOS ayarlarınızda WMM'yi devre dışı bırakmanız gerekebilir.

En az 2 yıldır devam ediyor. Google'daki çocuklar bir süre pizza yemeyi ve işletim sistemleri için saçma isimler düşünmeyi bırakabilir ve gerçek bir kodlama yapabilirlerse, düzeltebilirler.

Yukarıdaki çözüm başarısız olursa, ben evde wifi bağlı kalmak sağlamak için tek yolu telefonda "mobil veri" kapatmak ve wifi açık bırakmaktır. Bana öyle geliyor ki telefon hem wifi hem de LTE'yi görüyor ve telefonu kullanırken bile geçiş yapıyor ve daha sonra rastgele aralıklarla yeniden bağlanıyor. Aptal telefonu bir seçenek olarak reddederek, wifi'ye bağlı kalır. Tek şey, evden ayrılırken "mobil verileri" yeniden etkinleştirmeyi hatırlamanız gerektiğidir.


0

Wifi Fixer uygulaması yardımı mümkün olabilir. Düşük sinyal veya bağlantı kesme sorunları tespit edildiğinde algılamayı ve kurtarmayı dener


Okuyucunun başka bir sayfadaki açıklamayı tıklamak, bulmak ve okumak için zaman harcamak zorunda kalmaması için bu uygulamanın kısa bir açıklamasını belirtin. Ayrıca, tahmin tabanlı bir cevap olduğu için IMO tanımından da bahsedilmelidir. :)
Firelord

-1

Radyoları büyük ölçüde geliştiren yeni radyolar var. https://dl.dropbox.com/u/19045917/411_radios.zip Köklü olduğunuzdan radyoları nasıl yakacağınızı bildiğinizi varsayalım.


Cevap için teşekkürler. Ancak, genellikle telefonumdaki şeyleri flaş etmiyorum (köklemenin yanıp sönen şeylere eşit olduğunu varsayamazsınız), özellikle bazı detaylar ile rastgele bir kişi tarafından gönderilen bazı rastgele zip dosyası söz konusu olduğunda, şeyleri kırmaktan endişe ediyorum. ne yapar ya da resmi kaynağından bahseder. Gönderinizi düzeltirseniz, oylarımı kaldıracağım.
Scott Severance

Radyo ZIP dosyasının daha ayrıntılı incelenmesi üzerine, telefonumla bile uyumlu olmadığını keşfettim. Yanıp sönmeye çalışsaydım, muhtemelen telefonumu döşerdi.
Scott Severance
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.