Uygulamaların telefonumu Köklü olarak keşfetmesini engelleme


28

Cihazımın rootlandığını keşfeden bir uygulama yüklemeliyim.

Yani bu iki bölümden oluşan bir soru.

  1. Telefonumun köklendiği ilk etapta nasıl keşfetti

  2. Uygulamanın telefonumu köklü olarak keşfetmesini engelleme

Yanıtlar:


18

Cihazın köklenme durumunu tespit etmek için, bir uygulama sukomut verir. Eğer çıkış durumu ise 0, cihazın aksi halde değil .. köklü demektir.

Bunu önlemek için, DenySuperUser'ın açılır penceresini kullanarak basitçe root erişimini sağlayabilirsiniz (SuperUser ayarlarından izin veriliyorsa, bir uygulama sukomut verdiğinde bir açılır pencere görüntülenir ). Bundan sonra, uygulama non-zeroçıkış durumunu alır ve köklenme durumunu belirleyemez.

Güncelleme:
Bazı uygulamalar kök durumunu kontrol etmek için başka yollar kullanabilir ( suikili dosyanın varlığını kontrol etmek gibi ). Hiçbirinin yanlış pozitif sonuç vermeyen mükemmel yöntemler olmadığını kabul etmek isterim, ancak bazen şansla başarılı olurlar.

Algılamayı önlemek için en iyi evrensel yöntem: Uygulamanın arka planındaki sunucunun iznini kısıtlayın. Tam izin sınırlamaları öneremem çünkü uygulamanın işlevlerini bilmiyorum. Uygulamanın işlevselliği ile karışabilir.

Sonunda şunu söylemek isterim: Teknik olarak,% 100 başarı oranıyla tespit edilmesini önlemenin bir yolu yoktur. İzin kısıtlamaları durumunda, uygulama hala bir şeyin yanlış olduğundan şüphelenebilir.


1
Pedantik veya nitpicky olmamak için, başka bir yol var ise ikiliyi kontrol etmektir /system/xbin/su- bu aslında biraz "daha sessiz" sonra çalıştırmaya çalışıyor su, sinsi olduğumu biliyorum :)
t0mm13b

2
@ t0mm13b Bu gerçek bir test değil çünkü eğer biri sugeçici olarak o konuma metin dosyası koyarsa , uygulama yanlış sonuç verecektir.
Android Quesito

@SachinShekhar SuperUser uygulamam bir bildirimde bulunabileceğinden, uygulama su talep etmedi. telefona giriş yaparak ve bir şeyi değiştirerek yapmam gereken bir şey var mı
satts

@ user1654218 Always AllowSuperUser seçeneğinin etkin olmadığından emin olun . Algılamayı Always Denyveya tarafından engelleyebilirsiniz Deny All(isteğe bağlı metinler sürüme bağlı olarak değişebilir).
Android Quesito

@ user1654218 Sorudaki uygulama nedir? Uygulamanın iyi şanslar ile yanlış bir yöntem kullanıyor olması mümkündür.
Android Quesito 20:00 12'de

6

Telefonu yedekleme ve geçici olarak çözme özelliği içeren OTA Rootkeeper'ı kullanıyorum su. Geçici olarak kökünden çıktıktan sonra, suyedeği geri yükleyerek yeniden root olabilir .

(Ayrıca, kablosuz taşıyıcınızdan bir OTA güncellemesi uyguladığınızda, bu gerçekten güzel bir özellik olan bir kök korumayı da dener.)


4

İşte benim için çalıştı ne:

1- Xposed çerçevesinin kurulu olması gerekir, buradan yükleyebilirsiniz: http://repo.xposed.info/module/de.robv.android.xposed.installer , Xposed, davranışı değiştirebilecek modüller için bir çerçevedir. Herhangi bir APK'ye dokunmadan sistemin ve uygulamaların.

2- http://repo.xposed.info/module/com.devadvance.rootcloak adresinden Kök Pelerini modülünü indirin ve etkinleştirin.

3- Kökü gizlemeye çalıştığınız uygulamayı ekleyin.

Süreç içinde birkaç kez yeniden başlatılması gerekecek.


2

Superuser zaten bir temp unroot tickbox sahip, iyi çalışıyor, test edildi


3
Android Tutkunları'na hoş geldiniz . Katkınız için teşekkürler. Bu cevabı nerede olduğunu ve pro versiyonuna ihtiyaç duyup duymadığını (eğer varsa) açıklayarak biraz daha genişletebilirsen :) daha iyi olurdu :)
Andrew T.

-1

Bu soru zaten soruldu ve cevaplandı:

Özetlemek için, "Süper Kullanıcı" adlı uygulamayı arayın (bir öneri olarak).

-edit- Öneriye göre bağlantı aşağı inmeli:

Modded bir cihazda root'u nasıl devre dışı bırakabilirim?

SuperUser'ı yüklerseniz, hangi uygulamaların root erişimine izin verildiğini kontrol edebilirsiniz. Varsayılan olarak tüm istekleri engeller ve ne yapmak istediğinizi sorar. Bir uygulamaya süresiz olarak erişim izni verebilir ve herhangi bir zamanda iptal edebilir veya zaman aşımına uğrayan yalnızca belirli isteklere izin verebilirsiniz. Köklü ROM'ların çoğu, CyanogenMOD dahil, önceden yüklenmiş olarak gelir ve birçok köklendirme yöntemi sizin için de yükler.

Alternatif olarak, etkin bir şekilde çıkarmak için su ikili ve Busybox'ı cihazınızdan kaldırabilirsiniz.


3
Devre dışı bırakmak ve saklamak kökleri iki farklı şeydir. Ayrıca sadece bir bağlantı ile cevap yararlı kabul edilmez. Bağlantı ölürse cevap kullanışlı değildir.
roxan

@Cookster Uygulamaların telefonumu köklü olarak tespit etmesini önlemek istedim. CustomRom telefonumda kökü devre dışı bırakmak istemiyorum
sat

"SuperUser'ı yüklerseniz, hangi uygulamaların root erişimine izin verildiğini kontrol edebilirsiniz." Burada bir şey mi eksik? Tüm uygulamaların kök erişimini engelleyin ve telefonu köklü tutun.
Westley

Evet, bir şeyleri özlüyorsun. Soru "gelen uygulamaları nasıl önleneceği değildi kazanıyor nasıl kök privs tespit gelen uygulamaları önlemek için" kök privs" ama mevcut olabilir .
Izzy

-3

Köklenme geri dönüşümlüdür. Yani telefonunuzu sökerseniz, uygulama hiçbir şey görmez.


9
Yararlı bir çözüm değil. Anketör ve diğerleri, telefonlarını iyi nedenlerden dolayı köklendirdiler ve muhtemelen bir şey için kök ayrıcalıklarına ihtiyaç duyuyorlar.
Izzy
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.