Dahili depolama kapasitem azalıyor, ne yapabilirim?


18

Şu anda dahili depolama birimimde yer azalıyor.

Daha fazla yer açmak, ancak mevcut uygulamalarımı korumak ve yüklemeyi kaldırmaktan kaçınmak için uygulamaları harici belleğe taşımanın yanı sıra ne yapabilirim?

(Bazıları taşınmayacak)Sağınız (depolama yerine "hafıza" yı aradım)
Olav

2
Sonra ram etiketinin yanlış olduğunu varsayıyorum
Akış

Yanıtlar:


8

Bunu yapmanın tek yolu uygulamaları SD karta bağlamaktır.


İlk olarak: Köklenme.

Yasal Uyarı : Ben DEĞİL o olsa da, telefonunuza yapmak herhangi bir zarar için sorumlu çok nadir köklendirme (veya bir efsane) olurken birileri telefonunu zarar ve Köklenme olabilir için garantinizi geçersiz , hükümsüz bazı garanti politikaları köklü ve eğer bazı diğer geçersiz önyükleme kilidini açarken (yani özel mod yüklerken), aslında her ikisini de yaptım.


İkincisi: SD kartı bölümlere ayırma.

Uygulamaları SD karta bağlamak için SD kartta ikinci bir bölüm gerekir.


Üçüncü olarak: Link2SD veya S2E'yi etkinleştirme.

Uygulamaları SD karta bağlamak için bu uygulamalardan birini kullanabilirsiniz (Link2SD'yi tercih ederim):

Eğer link2sd kullanıyorsanız, uygulamanın ilk açılışında ext bölümünüzün türünü seçmeniz ve ardından yeniden başlatmanız gerekir, eğer uygulama aynı mesajı söylüyorsa cevabımın BONUS bölümüne bakınız .


Dördüncü: Uygulamaları SD karta bağlama.

Bu Link2SD kullanıyor (S2E ile deneyimim yoktu):

SD kartınızın İkinci Bölümünü etkinleştirdikten sonra, uygulamaları SD karta bağlamanız gerekir.

NOT: Bir uygulamanın bağlanabilmesi için dahili bellekte olması gerekir, bir uygulamayı SD kart üzerindeyken bağlamaya çalışırsanız, dahili olana aktarılır ve daha sonra bağlanır, bu yüzden taşımak için yeterli alan olduğundan emin olun.

Bir uygulamaya uzun süre bastığınızda bir bağlam menüsü belirir, Create Linkuygulamayı bağlamak için basın .


Bonus: İkinci bölümü manuel olarak monte etme:

önce bu uygulamayı yüklemek için yüklemeniz gerekir:

daha sonra terminal öykünücüsünü açın (ve root erişimi verdiğinizden emin olun) ve aşağıdakileri yazın (her satır tek başına):

su
mount -t ext2 /dev/block/mmcblk0p2 /data/sdext2

şimdi açık link2SD ve Menu > More > Quick Restartandroid sisteminizi yeniden başlatacak (telefonunuzu değil), Ancak telefonu her başlattığınızda (Link2SD ile değil) bu adımları yapmalısınız


Bonus bölümünde belirtilen yeniden başlatma önlenemez veya hiçbir şekilde otomatikleştirilemez mi?
Narayanan

ne yazık ki değil, ama usb host modu zip (cm7.2) yüklediğimde, kendi başına (hatta hiçbir şey yazmadan) yapar.
Mohamed Essam

İşler :-) Yapmam gereken başka bir şey var mı?
Olav

1
Neden manuel olarak monte edeceğinizi tam olarak anlamıyorum? Ve yeniden başlatma neden bir sorundur? (Sadece bir kez mi olmalı?)
Olav

Kullanışlı bir ek teknik, Titanyum ile uygulamaları yedeklemek ve kaldırmaktır (Daha sonra hızlı bir şekilde yeniden yüklenebilirler)
Olav

5

İçeriğini kaldırmak /data/log/benim için çok güzel çalıştı. 1.5 GB civarındaydı.


otomatik yapmanın bir yolu var mı? veya bu klasörü sdcard'a bağlamak için su komutunu kullanabilir (güvenli mi)? veya kota için günlükleri çimdiklemek ya da sadece günlükleri oluşturmak değil mi?
Kova Gücü

benim için / data / log_other_mode nedense
Cpt. Senkfuss

3

Bir Acer A serisi tabletiniz varsa (bu Iconia A500 açıklaması gibi ), Acer GPS-log sızıntısı olabilir :

Sonuç olarak, GPS kullanıldığında, Acer a serisi tabletlerdeki ICS 4.0.3 için GPS sürücüsünün görünüşte çok sayıda gl-YYYY-AA-GG-HHMMSS.txt dosyasını / data / gps dizinine yazmasıdır. Dosyalar otomatik olarak silinmez ve bu nedenle zamanla dahili depolama alanının çoğunu tüketir.

Acer sürücüleri sitesinden indirdiğiniz GPS günlük verilerini temizlemek için bir yama vardır .

İndirebilir ve Update.zip dosyasını boş, FAT32 biçimli bir microSD karta kopyalayabilirsiniz. Kartım boş değildi ve hala işe yaradı. Erasing cache before SD update...Ekranın sol üst köşesinde bir mesaj (benzeri bir şey ) görünene kadar “Sesi Kısma” tuşunu basılı tutarak tableti yeniden başlatın . (Bunu "sil ve güncelle" olarak yorumluyorum, bu yüzden semptomu ve nedeni iyileştirmelidir.) Daha sonra çalışmaya devam edecek ve gitmekte fayda var. ( Kök erişimine gerek yoktur. )

.pdfİndirme işleminde yukarıdaki adımları ekran görüntüleri ile ayrıntılı olarak açıklayan bir hoş var . (Eşlik eden bir user_cleanGPSlog metin dosyası hakkında konuşur, ancak buna sahip değildim ve ihtiyaç duymadım.)


1

Birçok insanın bu tür bir sorunu var ve ben de aynı sorunu yaşıyorum. Sonunda anladım ve harika çalışıyor. Bir Galaxy Tab 7 var ama birçok android cihaz bunu yaşayacak. 2 önemli klasör vardır. / Data adlı gerçekte sadece veri değil, Android uygulama apk ve onunla ilgili bazı verileri yüklediği yerdir. APK'yı SD karta yüklenmeye zorlarsanız, bazı veriler için hala / veri alanının bir kısmını (küçük miktar) kullanır. Kafa karıştırıcı bir "sdcard" ad kullanımı olduğunu unutmayın. Çoğu Android cihazında, bir SD kart gibi yapılandırılmış bir dahili flaş olan bir "sdcard" vardır, ancak gerçek harici SD kart genellikle external_sd veya bu satır boyunca bir şey olarak adlandırılır.

keşfettiğim sorun / data / tombstone, tombstone_0 # adında 10 dosya bulacaksınız. Bunlar android tarafından toplanan hata ayıklama bilgileridir. Bu dosyalar zamanla birikir. Normal bir kullanıcı için buna ihtiyacınız yok. Hepsini sil. Bu 4 dosya 1,4 GB'lık 1,89 GB'lık dahili tablet depolama alanımı kullanıyordu.

Bunu yapmak için cihazınızı rootlamanız gerekir. Evet gerekir. Ve patlamayacak endişelenme, ben de yaptım ve diğerleri de! Sonra önemsiz göz atmak ve silmek için "Kök Explorer" gibi bir program alın. Daha önce cihazınızı köklendirdiyseniz ve istediğiniz her şeyi yapabiliyorsanız kök ayrıcalığı isteyecek ve verilecektir.

Cihazınızı rootlamak için, sadece google "root android cihaz modelimi" ve cihazınızı nasıl rootlayacağınızı hızlıca bulmalısınız.

Bu problem bir tasarım hatasıdır. Düşük bir dahili depolama alanı olduğunda, Android o çöplüğü temizlemek için bir arka plan görevi başlatmalıdır. (IOS cihazlarında böyle aptal düşmanca davranışlar görmedim, ancak yeni haritalar hariç ;-))


bellek temizleme uygulaması kullanmak daha iyi olmamalı mı?
Olav

0

Tür *#9900#ardından listede üçüncü veya ikinci hat olacak "dökümü LogCat", gidin arama tuşlarında. Bunu seçin, SD kartınız SD kartın tam sorununu giderir ve düzeltir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.