Tarayıcılar özgeçmişten sonra son görülen sayfayı yeniden yüklememeye nasıl zorlanır?


10

Bir web sitesini ziyaret ettiğimde başka bir uygulamaya geçip, daha sonra gördüğüm sayfanın yeniden yüklendiği tarayıcıya geri dönün. Sadece yerleşik tarayıcı ile değil - Opera Mini ve Maxthon'u da denedim.

Tarayıcıyı sürdürdükten sonra son görüntülenen sayfayı nasıl saklayabilirim?

Yanıtlar:


7

Bunu engelleyemezsiniz. Sistem (veya Uygulama) içeriği yeniden yüklerse, bunun nedeni içeriği yeniden yüklemeye karar vermesidir. Bunu engelleme seçeneği yoktur.

Ancak özgeçmişinizi istediğiniz gibi işleyecek kendi tarayıcınızı oluşturabilirsiniz;)


1
Evet, sadece yorumlamak için, bu maalesef Android işletim sisteminin Tarayıcı tarafından kullanılan belleği arka planda açık bırakarak serbest bırakması gerektiğine karar vermesinden kaynaklanıyor. Birisi, uygulamanın etkinliği öldürülse bile sayfa verilerini kaydeden ve yeniden görüntüleyen bir tarayıcı uygulaması yazmış olabilir. İyi cevap.
Lance Nanek

3
Cevaba katılıyorum. Bazı spekülasyonlar ekleyeceğim: HTTP GET isteğini yeniden yayınlama anlamında tarayıcı aslında yeniden yüklenmiyor; bunun yerine, önbelleğinde olduğu tahmin edilen mevcut HTTP yanıtını yeniden oluşturuyor. Bunu söylüyorum çünkü bunun ağ bağlantısı olmadan gerçekleştiğini gördüm; daha sonra "yeniden yükle" düğmesine dokunursam, beklediğiniz hatayı verir ("İnternete bağlanamadığım için sayfa yüklenemiyor" veya başka bir şey.)
offby1

Yeniden yüklemeye karar verdiyse, uygulamaları aynı anda kullanma yeteneğini "öldüreceği" için çok kötü bir karar olurdu. Ancak @ offby1'den gelen cevap doğru - yeniden yükleme yerine yeniden oluşturma var - bu yüzden bu cevabı kabul ediyorum
laplasz

Google Chrome'u denedim ve olması gerektiği gibi çalıştı! Tekrar gönderme yok - birisi bunu doğrulayabilir mi?
laplasz

3
@laplasz: tarayıcılar, sistem tarafından öldürülmüşse (genellikle bir ön plan uygulamaları daha fazla belleğe ihtiyaç duyduğunda) yeniden oluşturmak zorundaydı. Chrome ile yeniden oluşturma biraz açıktır, çünkü krom yeniden gönderilirken sayfanın gri tonlamalı bir ekran görüntüsünü görüntüler. Tekrar oluşturmayı önlemek istiyorsanız, ağır bir uygulamaya (örneğin oyunlar) geçmekten kaçınmalısınız. Tekrar oluşturma sırasında ne kadar eyalet korunursa, tarayıcının uygulama kalitesine bağlıdır.
Yalan Ryan

0

Takas belleği kullanmayı deneyebilirsiniz. Belirli bir süre çalışır ve aynı anda açtığınız uygulamaların miktarına ve ne kadar ağır olduklarına bağlıdır. Bu konuda araştırma yapın, ancak kilidi açılmış bootloader ve kök olmanız gerekir. Diğer seçenek daha fazla RAM'e sahip bir cihaz olabilir (> = 1GB RAM).

Şerefe.


-2

Genel Android ayarları altındaki "Geliştirici seçeneklerinden" "Etkinlikleri tutma" seçeneğinin işaretini kaldırmanız yeterlidir.


İlgisiz ... Zaten işaretsizdi ve hala oluyor. Sekmeler arasında geçiş yaptığınızda web sayfalarınızın yeniden yüklenmediğinden emin misiniz?
Domi
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.