Sıcak noktam neden bir süre sonra duruyor?


13

Dizüstü bilgisayarımla internete bağlanmak için HTC One X cihazımdaki etkin nokta özelliğini kullanıyorum. Aylarca iyi çalıştı, ancak aniden son iki gün içinde, sıcak nokta fark edemediğim için durur. Telefonumu yeniden başlattım ve son zamanlarda herhangi bir haber uygulaması yüklemedim. Herhangi bir fikir?

Yanıtlar:


12

Büyük olasılıkla etkin nokta zaman aşımı ayarınız etkin.

Gelişmiş Erişim Noktası Ayarlarınıza gidip zaman aşımı değerini hiçbir zaman düzenlemeyecek şekilde devre dışı bırakabilirsiniz.

Android'in bazı sürümlerinde Gelişmiş Erişim Noktası Ayarlarına erişmek için önce Kablosuz Erişim Noktası Ayarlarına erişmeniz ve ardından telefonun Menü düğmesine basmanız gerektiğini unutmayın.


Bunun için teşekkürler, sorun buydu. Bunun için Gelişmiş sekmesini hiç fark etmedim!
Wil

Android işletim sisteminin en son güncellemesine sahip Google Pixel kullanıyorum. Etkin nokta için zaman aşımı ayarı göremiyorum?
pixelbyaj

2
merhaba ben moto g4 artı kullanarak ama advancehiçbir yerde seçeneği göremiyorum. Lütfen bana yol göster.
Pranav MS

6

Orada diğerleri için sadece bir not, ayar bulmak çok kolay değil (en azından Samsung Galaxy S3 mini Android 4.1.1).

Kablosuz ve ağ -> Diğer ayarlar ... -> İnternet paylaşımı ve taşınabilir hotspot -> Taşınabilir WiFi hotspot seçeneğine gidin. Oradayken, Menü düğmesine (telefonunuzun sol alt tarafında) basmanız ve Zaman Aşımı ayarlarını açmanız gerekir!

Sadece neden bu ayarı bulmak zor bir yerde gizlemek karar verdi tahmin edebilirsiniz ....


Bunun bir OnePlus2'de nerede bulunabileceği hakkında bir fikrin var mı? Bu özelliği açmak istiyorum.
David

1

Belki de telefonumun bunu önlemek için herhangi bir seçeneği yoktur, android telefonumun wifi hotspotu için herhangi bir "Zaman Aşımı ayarı" bulamıyorum. Alternatif bir çözüm buldum:

1. Wifi-hotspot kullandığımda güvenliği kapatıyorum (desen kilidi / şifre vb.) Ve iyi çalışıyor. Bence tüm android mobil çalışması gerekir: Git "Ayarlar" -> "Güvenlik" -> "Ekran Kilidi" (kilit için mevcut desen veya şifre girmek zorunda kalabilirsiniz) gidin ve "Yok" güvenlik ayarlayın .

2. Ayrıca uyku süresini 2 dakika veya 15 saniye gibi düşük bir sayıya ayarlayın. Uyku süresini değiştirmek için "Ayarlar" -> "Ekran" -> "Uyku" ya gidin .

Bundan sonra cep telefonunuz uyku moduna geçtiğinde wifi-hotspot'u durdurmayacaktır.

Çalışmanızla işiniz bittiğinde Aynı menüye gidip güvenliği "Desen Kilidi" ne veya ihtiyacınız olan herhangi bir şeye ayarlayarak güvenliği daha sonra tekrar etkinleştirin. Ayrıca uyku ayarlarını istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Şu anda kullandığım android telefonumda bu sorunla karşılaştım. Bu çözüm telefonum için mükemmel çalışıyor ve bu çözümü kendim internette çözüm bulamadım. Ardından çözümü burada stackoverflow'da paylaştım.

Son bulgularım, belki sadece ikinci adım (yukarıda bahsedilen) hile yapabilir.


Bu yanıtı test etmek için hangi Android cihazı ve sürümünü kullandınız? Cihaz uyku moduna geçtiğinde, belirli bir Wi-Fi ayarının bağlantı kesilmesine neden olabileceğinin farkındayım, ancak bunun hotspot ile ilgili bir sorun olduğunu duymadım.
Firelord

Evet telefonumda bu sorun var, wifi hotspot durmuyor ama bağlı cihazlar hotspot herhangi bir internet alamıyor, muhtemelen engelleniyor. Sony Ericsson Xperia Arc S. Android sürüm 4.0.4 kullanıyorum. Teşekkürler.
Wasiq

0

Ben de aynı problemi yaşadım. Ve sonra Tasker'ı yakınlardaki favori wifi ağımı tespit ederse hotspot'u kapatmak için ayarlayacağımı fark ettim. O zamandan beri bu Tasker seçeneğini kaldırdım ve etkin nokta kaldı.

Sadece Tasker ayarını unutmadım. Aksine, favori wifi ağlarımın yakınında hiçbir yerde olmasam bile, erişim noktası kapanırdı. Tasker'ın en sevdiğim wifi ağına yakın olup olmadığını görmek için telefonun wifi'sini sık sık açması gerekiyor ve bunu yaparken de hotspot'u kapatması gerekiyor; benim tahminim, bir şekilde, o wifi kapattıktan sonra hotspot geri açmak mümkün değildi olmasıdır.


Cevabınız için teşekkürler, maalesef tasker çalıştırmıyorum. Gerçi anlayabildim sevindim!
Wil

0

Servis sağlayıcınızı aramayı deneyin. Ben de aynı sorunu vardı ve arama yaptıktan sonra şirket ilk ücret ödemeden sıcak nokta izin vermedi benim "sınırsız" veri planı üzerinde bazı garip şartlar olduğunu keşfetti. Belki hizmetinizde bilgi verilmeyen bir değişiklik oldu


0

Düzeltme basit: Cihazınızdaki "Veri etkin (Mobil ağ üzerinden veri erişimini etkinleştir)" ayarına gidin. UN'i işaretleyin, yaklaşık 30 saniye bekleyin ve ardından tekrar kontrol edin.

10 saniye içinde 4g'nin yeniden görüneceğini ve güzel bir maviye dönüştüğünü fark edeceksiniz - bu da iyi ve çalışır anlamına gelir.

Her zaman çalışır.

Verizon'da bunu her 2 ila 3 saatte bir yapmanız gerekir. Neden? Çünkü Verizon bunu böyle yapıyor. T-Mobile bu kısıtlamayı oluşturmaz.

Ayrıca, EN ÇOK cihazların veri İNDİRİLDİĞİNDE / AKIŞKEN AKÜYÜ ŞARJ ETMEDİĞİNİ fark edeceksiniz, bu yüzden buna hazır olun.


0

Du Speed ​​Buster adlı bir program kurduğum başka bir olasılık daha var ve sistem hızını artırmak için etkin noktayı kapatıyor Sorunu çözmek için işaretini kaldırmak zorunda kaldım, çünkü tüm programlarınızı kontrol edin, bunun gibi bir program olabilir


Bu otomatik görevlilerin laneti: çok fazla olumsuz yan etki.
Izzy
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.