Telefonumdan wifi üzerinden bir hoparlöre veya alıcıya nasıl ses akışı sağlayabilirim?


23

Bir Galaxy Nexus'um var ve ondan hoparlörlere veya bir alıcıya müzik gönderebilmek istiyorum.

Müzik dinlemek için birkaç farklı uygulama kullandığımdan (Spotify ve Pandora çoğunlukla ama bazen de Audible) Belli bir oynatıcı kullanmak istemiyorum.

Ve her şeyi WiFi üzerinden yapmak istiyorum, çünkü Bluetooth benim için yeterli menzil sağlamıyor (birçok farklı şekilde denedim).

Bunu android ile yapmanın bir yolu var mı?

Ne aramıyorum ki :

  • PC'den veya bir PC'den akış yolu .
  • BlueTooth içeren herhangi bir şey.
  • Android'de yeni bir müzik çalar uygulaması - Telefonumdaki herhangi bir uygulamadan bir kablosuz alıcıya veya hoparlöre müzik akışı yapmak istiyorum.
  • Bilgisayarda çalışan bir yazılım içeren herhangi bir şey.

Bilgisayarım kapalıyken bu çalışmalıdır. Telefonumu çıkarabilir, spotify veya pandora veya sesli ya da google dinle ya da her neyse, evin herhangi bir konuşmacısının çıkışını duyabiliyorum.


3
Bir PC'ye akış yapmak istemediğinizi netleştirmeniz gerektiğini düşünüyorum. Akışı almak için PC dışı bir donanım parçası istiyorsunuz.
endolith


1
Bu modern günde, genişçe destekleneceğini ve sadece menüye basmanın, wifi hoparlöre bağlanmanın kolay olacağını düşünürdünüz. ve oyna. Tam olarak bluetooth gibi ama sadece wifi üzerinden
Zapnologica 12:18

Yanıtlar:


2

Hoparlörleri bir şekilde kablosuz olarak erişilebilir kılmanız gerekir.

Bu yapar: https://store.google.com/product/chromecast_audio

Alternatif olarak, android telefonunuzu doğrudan hoparlörlerinize takabilir ve bir dizüstü bilgisayar / PC ile android telefonunuzu uzaktan wifi üzerinden kontrol edebilirsiniz. Ancak bunun için köklü olması gerekebilir.


Yaklaşan bir Logitech sıkıştırma kutusu var, ancak spotify'ın android sürümünde sıkıştırma kutusu eklentisinde bulunmayan özellikler var. Yapılması gereken bir şey gibi görünüyor. Bluetooth aracılığıyla tüm ses akışını yayınlayabilirsem neden wifi üzerinden değil?
Arnshea

3
evet yapılabilir olmalı ve mümkün olmalıdır, ancak bahsettiğim gibi bir hizmet gerektirecektir. Bluetooth, cihazın cihazdan ses iletimini sağlayan yerleşik bir protokole sahip olması bakımından farklıdır. wifi, medyaya özgü olmayan daha geniş bir protokol kümesi üzerinde çalışır. Tabii ki medya wifi üzerinden aktarılabilir ancak akış için bir yorumlayıcıya ihtiyacınız var.
Enigma

1

AQ play , telefonunuzdan doğrudan Wi-Fi hoparlörler yelpazesine kadar oynamanıza izin veren bir uygulamadır .

Ev yönlendiriciniz aracılığıyla telefonunuzdan başka bir telefona oynamanıza izin verir ve diğer cihazlardan (PC) medyaya göz atmanıza ve dinlemenize olanak sağlar


Kapat ancak yalnızca yerel cihazdan veya "desteklenen ağa bağlı medya kütüphanesinden" akışlar. Amazon mp3 kullanıyorum - destekleniyor mu? Desteğin, bulut oynatıcı kadar işlevselliği var mı? Gerçekten aradığım şey, işletim sisteminden çıkan sesleri farklı bir konuşmacıya göndermenin bir yoludur.
Arnshea

Bağlantı şimdi koptu. Alternatif bağlantılar var mı?
Lloyd Dominic

1

Netgear WN3500RP bu işlevi arayan herkese tavsiye edeceğim şey. Bu bir Wi-Fi Range Extender ... yani mevcut Wi-Fi yönlendiricinize bağlanır ve temel olarak Wi-Fi kapsama alanını genişletir. Bu cihazın USP'si Airplay / DLNA'yı desteklemesidir .
Bu nasıl kullanılır?

  • Hoparlörlerinizi 3,5 mm ses giriş bağlantı noktasına takın.
  • Telefonunuzdan Wi-Fi üzerinden müzik akışı için bir uygulama edinin. Tercihen BubbleUPnP .

Bu kadar. Kablosuz müzik akışı keyfini çıkarın!
PS Bu cihazı kullanarak videoları HDMI portu olan herhangi bir TV'ye de aktarabilirsiniz. Bunun için muhtemelen bir Ethernet - HDMI kablosuna ihtiyacınız vardır . Bunu henüz denemedim.


IOS / Andriod, bir ses cihazına akış desteği sağlamıyor mu?
Zapnologica

0

AirPlay bunu sağlar ancak hoparlörlerinize bağlanacak olan havaalanı ekspres cihazınız ve evet, telefondan akış sağlayabileceksiniz. Bunların hepsi elma özümü - buna izin veren bir Android uygulaması olup olmadığından emin değil ( Wikipedia bunu yapan deneysel uygulamalar olduğunu söyler.)


0

Sonus WiFi alıcısının bu işlemleri yaptığına inanıyorum - ucuz olmasa da. Amplifikatörünüzü takmanız gereken bir sisteme sahipler ve WiFi üzerinden çalışıyorlar.

http://www.sonos.com/search/wireless_speakers?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_term=sonos-speakers&utm_campaign=branded-terms&gclid=CJ3J0MXJu7UCFULf4AodmVAALQ


1
Sonos bunu yapmaz. Telefonunuzdan müzik akışı sağlar ancak dosyalar telefonda veya PC'de veya NAS mediaserver'da olmalıdır. Spotify ve / veya amazon mp3'ün bulut oynatıcısından akış yapmak istiyorum. Bunu uygulamalarla yapmaya çalışırlar ancak uygulamalar hiçbir zaman programın masaüstü sürümü kadar güçlü değildir.
Arnshea


-1

Bir HiFi-WiFi kutusu kullanın . HiFi'nize (AuxIn) bağlayın, ardından (akıllı telefonunuzu ve uygulamanızı kullanarak) müzik bulunan tüm cihazları ve hoparlörlü mevcut tüm cihazları görüntüleyin.

Çok basit, yaklaşık 150 £ maliyeti, ama buna değer. Aynı zamanda bir WiFi ağına bağlı tüm cihazlarla çalışır.


2
Lütfen yapma burada kullanıcı URL kısaltıcılar. Gereksiz ve çok sıklıkla kötü amaçlı siteler için vektörler veya bağlı kuruluş bağlantılarını gizliyorlar. Lütfen tam URL'yi kullanın.
bira

1
yapmaz Telefondan müzik dosyaları akıyor ancak spotify veya amazon mp3 gibi akarsu müzik servisleri ile ilgilenmiyor.
Arnshea

-1

Ellerinizi küçük bir DIY ile kirletmekten korkmazsanız, bunu kendi durumunuza uyarlayabilirsiniz .

Temel olarak telefonunuzu (WiFi ile) yönlendiriciye, yönlendiriciyi hoparlörlere bağlıyorsunuz. Ses, kablosuz olarak wifi üzerinden akar ve yönlendiriciye bağlı olan herhangi bir hoparlörde (ucuz bir usb ses kartıyla yapılır) çalar. keyfini çıkarın!


Ve bu bağlantı artık çalışmadığında, bu cevap hala faydalı olacak mı?
ale

-1

Benzer bir çözüm arıyordum ve sadece AwoX StriimLINK'i buldum .

Video Fransızcadır ancak tanımı ve teknik özellikleri İngilizcedir. Bu benim ihtiyaçlarım için işe yaramalı ve umarım sizin de olacaktır.


-1

Hile yapabilecek bir uygulama buldum, buna "AirAudio" deniyor, ancak telefonunuzu rootlamanız gerekiyor ve bundan emin değilim, eğer biri test etmişse lütfen bana bildirin


1
Yani ne: Bu uygulama "hile yapabilir" veya bilmiyor musunuz? Belki kontrol etmek için bir link verebilirsiniz?
Izzy

-1

http://www.pure.com/product/jongo-a240-vl-62148/

İstediğini yapmalı, alıcıya herhangi bir kaynağı aktarmana izin veriyor.


Bağlantının arkasında ne olduğunu açıklamak ister misin? Yalnızca bağlantı yanıtları, arkasındaki sayfanın ölmesi durumunda yardımcı olmayı durdurur. Bu yüzden tam cevapları tercih ediyoruz.
Izzy

-2

Sony'nin Walkman oyuncusu bu işi yapıyor. Sesinizi ağ bilgisayarına aktarabilirsiniz.


1
OP, bir PC'ye gönderilen akışın tam olarak aradığı şey olmadığını belirtti.
ale
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.