Neden bazı uygulamalarım "Güncelle" ve bazıları "Güncelle (manuel)" gösteriyor?


18

Market uygulamasına ve indirme listeme gittiğimde, 5 uygulamamın kullanılabilir bir güncellemesinin olduğunu görebiliyorum.

Uygulamaların üçü turuncu renkte "Güncelle" ve ikisi koyu kırmızı renkte "Güncelle (manuel)" diyor. Uygulamaya tıklarsam, hem "manuel" hem de başkaları için normal "Güncelle" düğmesini alıyorum.

Bunun Market'in Froyo sürümünde yeni bir şey olduğunu varsayıyorum, ancak farkın ne olduğunu çözemiyorum?

Yanıtlar:


19

Uygulamanın izinleri değiştiğinde Güncelleme'yi (Manuel) göreceksiniz. Bu yüzden Manuel güncelleme sırasında, yeni izinleri kabul edip etmediğiniz sorulmalıdır. İşte Android Market forumundan bir referans . Bunu başka bir yerde okudum ama şu anda bulabildiğim tek yer burası gibi görünüyor. Bağlantıdan alıntı:

Froyo, uygulamalarınız için bir otomatik güncelleme özelliği ekledi. Bir uygulamanın güncellemesi varsa ve yeni izni yoksa turuncu renkli "güncelleme" olarak işaretlenir. Bir uygulama izinlerini değiştirdiyse, kırmızıdır ve manuel olarak güncellemeniz gerekir (elbette yeni izinleri kontrol edip doğruladıktan sonra).

...

Bir şey daha, uygulamalarınızı güncellediğinizde bunu doğrulayabilirsiniz. Uygulama normal bir "turuncu" güncelleme ise, güncelleme'yi tıkladığınızda hemen indirmeye başlayacaktır. Uygulama el ile "kırmızı" bir güncellemeyse, güncellemeyi tıkladığınızda yeni izinleri kabul etmeniz gerekir, ardından indirmeye başlar.


1
Ahhh, yani "Manuel" sadece güncellemenin Froyo öncesi için kullandıkları gibi çalıştığı anlamına geliyor. Hiç de korkunç bir şey yok (izin değişikliğinin aşırıya kaçmadığı varsayılarak).
GAThrawn

Örneğin, Google Sky Map şu anda telefonumda Güncelleme (manuel) var. Güncelle> Tamam'ı seçtikten sonra. İzinleri listeler: uygulama Konumunuza (ince GPS erişimi), Ağ İletişimine (tam internet erişimi) ve Sistem Araçlarına (genel sistem ayarlarını değiştirin, telefonun uyumasını önleyin) erişime sahiptir. Uygulamadaki hangi özelliklerin İnternet kullanımını gerektirdiğini anlayamıyorum, ancak diğer iki güncelleme benimle tamam.
gary

@GaThrawn Doğru. Manual sana sadece "Hey! Bazı izinler değişti! Beni yükseltmeden önce onlara bak!" Diyerek kırmızı bir bayrak atıyor.
Bryan Denny
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.